Clubul "babelor" FIV-oase 29

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

scuze,am trimis mes.inainte sa scriu ceva,se vede ca abia am inceput cafeaua
Aadina felicitari,ai o minune in burtica,sau poate doua,sarcina usoara
Lara si eu am acelasi plan,mai fac fiv-ul asta cu oole mele si daca nu,incerc cu donate,am si gasit donatoarea,o tipa care a mai facut pt.cineva si cred ca ar fi de acord.In concediu mergem in Riviera Maya,sa vedem si Mexic-ul,am fost de 2 ori in Rep.Dominicana unde a fost frumos tare,fetelor daca aveti posibilitatea,stiu ca este departe,va recomand sa mergeti,e de vis.
am eu impresia,sau eu sint cea mai baba dintre babe ,eu fac 38 in 2 saptamini


c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Aadina dar ce crescu beta! cita vreme creste, si ideal sa se dubleze, cred ca e de bine Sfaturi vad ca ti-au dat fetele, asa ca sunt sigura ca stii ce ai de facut
MeAlexsuna-l pe dr Albu linistita, daca nu e ocupat raspunde si vb direct cu el, nu cu zapacitele de la receptie. Trust me, stiu ce vorbesc. Ideal histeroscopia exploratorie se face in zilele 7-10, vorbele lui Albu si a indicatiilor de pe foile lor. Endometru nu apuca sa se ingroase si se poate vedea/interveni mult mai bine. Cam imposibil cu sarcina in aceasi luni, mai ales daca si gaseste ceva de reparat pe acolo. sigur iti va da antibiotic, antimicotic, cicloproginova si repaus sexual 10 zile Uite exemplul meu, nu a avut multe de reparat si am avut spoting citeva zile bune, nici vorba de sex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

astia aici fac histero. in zilele 7-12,mie nu mi-au cerut pap test si secretii,probabil ca se bazeaza pe ultimele cere le au la dosar,am iarasi o dilema

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Alex, are dreptate Ady eu am facut HSC in ziua 12, dar scopul era altul si eu n-am nicio treaba cu naturalul

Ralu, in sfarsit am reusit sa-mi notez schema ta in intregime (inca) o intrebare: de cand ai inceput estrofem (4mg, da? 2x2tb si tableta are 1mg) de la ET sau punctie? le-ai luat odata pastile. la pranz (0-2-0)? ah, si Crinone doar seara, 1/zi?
Aadina, in schema balantei proginova mite apare doar de la ET..schema ta de la Wunsch, e la fel? de la ET ai luat 2mg (1tb) cyclo-progunova?



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Citat:
citat din mesajul lui aadina

Sunshine, dupa valoarea aia de 45, beta a scazut?


La mine da, pentru ca inainte era 24 care trebuie in sase zile sa se dubleze de 6 ori si nu s-a dublat nici macar de doua ori.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 5 1/2 sapt (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011), a 3-a sarcina obtinuta IA oprita din evolutie la 4 1/2 sapt<

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1500mg,Clexane 2x0,3/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

daniela
uuuhhh, ce frumos..ti-am zis si dimi (la noi)..good, good plan ia-le asa frumos, pe rand, contzed-coktail-relax-soare-plaja-looooveee apoi HSC-IVF-gravideala-bb si apoi iar de la capat, adek contzed-cocktails etc..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Sabina nu stiu ce sa zic de prednison, la o inseminare (nu stiu la a catea) am luat de capul meu 5mg de prednison, si la un moment dar m-am trezit cu o raceala crunta care nu imi trecea doua saptamani pana nu opream prednisonul si colac peste pupaza mi-a urcat si glicemia, si eu fiind cu insulinorezistenta numa bine nu mi-a facut.
Deci sincera nu stiu ce si cum sa fac.

Aadina am omis in raspunsul anterior, la mine nu a fost ok acea valoare, dar la tine pana creste si se dubleaza este ok.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 5 1/2 sapt (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011), a 3-a sarcina obtinuta IA oprita din evolutie la 4 1/2 sapt<

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1500mg,Clexane 2x0,3/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Multumesc fetele de raspuns.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 5 1/2 sapt (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011), a 3-a sarcina obtinuta IA oprita din evolutie la 4 1/2 sapt<

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1500mg,Clexane 2x0,3/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

uuuhhh, da, fete, prednison (cortizon) creste glicemia, scade imunitatea, duce la retentia de apa (creste nr. de kg) si alte zeci de efecte secundare..hai sa-l "recomandam" with caution

eu ma bag, dar am autoimunitate (ATPO), sabi la fel (ANA), Ari (endo-> autoimunitate), dar, insist (!) nu e nicidecum obligatoriu..
Ralu, de ce te-a banuit omu' de autoimunitate? (32mg e o doza mare, se da in caz de Lupus (LES), ai ATPO?) sau s-a gandit oare ca "inexplicabila" are o posibila componenta autoimuna (NKa)? hm, stormy, cred ca pune pret pe imunologice sau macar nu le contesta..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

nu le am cu polichisticele si cu insulino...dar de pe forum stiu 2 cazuri de polichistice importante care au primit prednison de devreme: elenada si moniland.
chiar ma uitasem sunshine la semnatura ta. dar recunosc ca nu ma pricep f mult. poate alta doza!

Lara si eu as vrea sa stiu ce a vazut taifun atat de periculos la ralu de i-a trantit 32 mg?

Mergi la inceput