Strugurasi de Sept-Oct 2011 *54*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Alayna, eu ii dau imediat laptele.


La Multi Ani RADU GEORGE de klau_ditza


Ieri si azi mi-a facut o 1000 de nervi Anastasia.Ieri am fost la un gratar dupa amiaza si nu vrut sa doarma deloc.Afara a fost cald si bine, verdeata, aer curat, o puneam la san afara, in casa si nimic.A maatit tot timpul.Apoi cand am plecat acasa, in masina a adormit imediat.Nu o mai iau de acum inainte.

Azi s-a trezit la 6,30.La 8,30 am vrut sa-i dau sa manance dar i-a venit somn si de abia a papat 70 ml, apoi s-a pus pe urlat.La 9,40 s-a culcat si s-a trezit la 10,30 Si pana la ora 13 dai si urla.Ii era somn dar nu vroia s adoarma.Intr-un final a adormit dar cred eu ca a obosit de atata urlat.

Azi ii dau carnita de vita in piureul de legume.

Sei tu i-ai facut orez normal sau exista altul pentru ei?
Scuze nu am fost atenta daca ai spus.


Michaella de ce se fierbe ficatul in lapte?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

alayna eu daca nu mananca bine ii dau san imediat dupa masa, nu au fost probleme deloc, sincer nu stiu cum e la LP, dar tu parca alaptezi.
Eu banana ii dau destul de des, nu s-a constipat.Dar face kk destul de tare.De obicei ii combin mesele asa incat sa nu ii dau doua mese care constipa in aceeasi zi, sau daca pot combin ingrendientele astfel incat sa nu fie doua care constipa.sper ca m-am facut inteleasa.

Ieri am esuat , i-am dat orez cu fructe dar cred ca s-a constipat putin ca nu a facut kk toata ziua , si nici azi.Asa ca azi am bagat para cu portocala la micul dejun si cred ca o sa ii dau si la masa de seara iaurtelul cu para sau ceva, speram sa mearga.

Iancu acum s-a trezit si doarme de la 12, nu am mai intalnit asa ceva sunt raritati.Gata papam si iesim afara ca e tare frumos.Si vb aia azi e sarbatoare nu misc un pai in casa.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

foarte tare Iancu pe o parte ii bag pe o parte scoate, de fiecare data cand face kk e la masa.Oare sa inteleg ca atunci cand va face la olita nu o sa mai am nevoie de scaun de masa.
Deci a functionat para cu portocala data dimineata.Dar tot tare a facut si se chinuie o gramada saracul.Asta e ce urasc cel mai tare la diversificare.

acum ma bat cu el ca vrea sa scrie si el si eu mama rea nu il las, cred ca vrea sa va salute.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

alayna, nu s-a constipat.
da, au fost seminte negre in kaki, dar ma asteptam asa ca nu m-am speriat.
ii dau o zi banana, o zi mar.
inca nu i-am dat alt fruct ca pe aici mai greu cu fructele si legumele de gasit organice
eu ii dau laptele cam la 15 - 20 de minute dupa masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut

Dbunny mersic de info. O sa stiu data viitoare ;)

Oare e ok acest set de la 6 luni http://www.e-oferta.ro/detalii-produs/periute-de-dinti-pentru-invatat-3-etape-babynova.html ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

rach nu m-am documentat profund, dar stiu ca ficatul este organul colector al diverselor "neplaceri" din corp. este si foarte puternic vascularizat, fiert in lapte sau in 2 ape si bine spumuit se mai elimina din toxine.
lena ceva asemanator am folosit eu la Teodora. a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare si de la noi

La multi ani sarbatoritilor!

Azi am avut o mica victorie, sper, am facut la gustare piureuas din mar cu scortisoara si am adaugat putina branzica, a papat tot, bine vreo 40-50 gr, ca am uitat sa cantaresc.

Ma gandeam sa adaug praf de roscove,poate am mai mult succes, ce parere aveti, dar despre quinoa?

Lena asa avem si noi, buzduganul e cel mai apreciat ( noi avem de la miniblu)

Anca_toma
avem strunfi la distanta de-o zi , e un papacios Iancu, al meu e la stadiu vrabie .
Nu te mai intreb cat are precum fata din parc,o sa recuperez din mers

M-a sunat si pe mine o buna prietena, mamica , care cand a aflat ca David are 7 luni mi-a zis sa renunt la LM si sa trec pe LP, ca o sa-mi slabeasca copilul si o sa fie un subnutrit iar eu i-am zis ca-i dau pana la 2 ani si a tacut.

S-a trezi bebe, fug la o noua plimbare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Cine foloseste pudra de roscove, hrisca de la Hipp sau faina de orez de la plafar? Ofer pentru cel mai mic raspuns :)

Multumesc mamicilor care au raspuns deja. Taticul nostru, unicul de pe forum nu e prea activ, asa ca multumesc tot mamicilor. Noi ne kkacim cate o maslinuta la fiecare patru ore. Am facut cativa ml de suc de morcov sa adug in piureul de legume. Credeti ca uleiul de masline ajuta?

Am gasit avocado eco pe miercuri il incercam ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

noi acum ne-am intors din parc, a fost tare frumos azi, Azi am stat singurel pe banca in picioare, putin dar e un start fff mare, sunt fff mandra.

claumarcoci da ff dragut ca strumfii nostri sunt aproape de o seama.Nu ma deranjeaza intrebarea , Iancu are acum 8800g.Pe mine nu ma deranjeaza cand cineva ma intreaba, ma deranjeaza cand cineva compara copii fara sa ia in considerare toti factorii si mai ia si decizii asa fara sa se informeze, si ma mai face sa ma mai sint si ca e din cauza mea , ca daca spuneam cate va grame in minus nu se mai gandea asa.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput