LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***420**

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

ina- si a se constipa. produce mai tot timpul cacareze.
masurile mele:
-incepe ziua cu 1_2 prune uscate in manuta
-rar ne lipsesc perele din meniu
cand se ingroasa gluma, primeste suc de porto "fara numar" ca impinge totul spre iesire rapid.

cand refuza masa, inseamna ca nu mai are unde baga, asa ca trecem la suc. dupa ce se goleste, revine pofta de mancare.

obiceiul ei: cam la un sfert de ora dupa pupicul de seara, incepe sa urle: k...!!! e musai sa o instalez eu pe olita si sta acolo cu jucarii si carti. am ajuns la obiceiul asta doar din dorinta ei de a nu sta in pat seara.

poate reusesti sa implementezi ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Ziua buna!

Eu nu mai apuc sa mai scriu, net acasa tot nu am, imi pare rau ca am ratat ceva poze din aceasta cauza, le-am vazut pe cele de la ziua lui David si cele cu Amalia, m-au incantat tare, forte frumoase

Mi-au placut si descrierile de ghiocei, sper sa-mi fac si eu tema in weekend.

Olga: o sa te contactez pe PM, sa-mi dai si mie niste sfaturi si parereri

Ce frumos era daca veneati la mare sau macar pe la Galati sau in Delta , eu pe 25 mai intru in concediu pana pe 10 iunie, pe 26 avem programat sa mergem la Galati la prietenii nostri si cu ocazia asta sa ma intalnesc cu tufete dragi, apoi ne continuam drumul in Delta doua zile, apoi spre casa ca serbam ziua soacrei schimba prefixul. Iar in weekend-ul 1-3 iunie experimentam pt prima data atatea zile fara copii la bulgari cu nasii lui Luc.


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare!

Tare frumoasa tema propusa de tine, tizo! Am citit cu mare placere cuvintele fetelor despre copiii lor, care mi-au reconfirmat - daca mai era nevoie!- de ce-mi sunt dragi atat ele, cat si puii lor. Marturisesc ca eu nu pot sa scriu despre Andrei, altfel decat redand franturi din intamplarile zilnice, fiindca mi se pare ca, "transpunandu-l" in cuvinte, ii rapesc tocmai farmecul care ma face sa-l iubesc atat de mult si pe care parca nu-s in stare sa-l definesc decat prin sentimente.

Olga, asa frumosi sunteti toti, incat ma uit la pozele tale ca la un film care-mi place!La muuuulte luni, Leon!( Oai, ce l-as tine si eu un pic in brate, sa-l dragalesc!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ilink, curea, novus ce copii frumosi si ce mamici norocoase

anaan, tocmai tu, care ai gatat un mamut, nu gasesti cuvinte potrivite pentru a-l zugravi pe anei in tus? vorba vine, ca e pixel toata ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Mie iar imi face netul scheme!

Mada, !

Ilinca, Chato, Novus, Curea, imi place de vooi si de copiii vostriiii! Acusica gat si eu tema!

Ina, Anaan, nu am cum sa ma supar, dar tare rau imi pare ca refuzati sa va faceti tema . Parca as fi preferat un "tema: nu am cuvinte sa-mi descriu minunea de copil" decat "nu pot sa-mi fac tema", e o chestie de nuanta pe care nu o pot exprim. Ca fiecare din noi e mama si stie ce e aia sa te copleseasca dragul si iubirea, de nu mai stii nici sa respiri, dar sa mai si scrii despre asta. Insa una e sa imi zica cineva ca are emotii, si alta e sa aud eu cum ii tremura glasul .
Inteleg insa si ce spuneti voi, tine mult si de dispozitie, una din revelatiile vietii mele mi-a adus-o gandul lui Brancusi: "nu-i greu sa faci un lucru, e greu sa te pui in starea de a-l face". Numai ca tot botoasa o sa fiu, pana va razganditi, na!

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
In dezbaterile despre intilneala nu ma bag; astept sa se hotarasca data si apoi anunt sigur daca putem veni sau nu.



Mda... cred ca asa ar trebui sa fac si eu... ca vad ca de la intalnire la munte (care pana la urma nu trebuia musai si neaparat sa fie la Sibiu!?) ajungem la parc in cursul saptamanii.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Denisa, poa' sa aiba febra (+muci si stranut) fara roshu-n git?


Da, dar mai degraba ne uitam mai bine in gat, poate totusi e roshu.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonapro

Ce frumos era daca veneati la mare sau macar pe la Galati sau in Delta , eu pe 25 mai intru in concediu pana pe 10 iunie, pe 26 avem programat sa mergem la Galati la prietenii nostri si cu ocazia asta sa ma intalnesc cu tufete dragi, apoi ne continuam drumul in Delta doua zile, apoi spre casa ca serbam ziua soacrei schimba prefixul. Iar in weekend-ul 1-3 iunie experimentam pt prima data atatea zile fara copii la bulgari cu nasii lui Luc.


Kiar, o intalnire la Galati ar fi FOARTE TARE!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Denisa, poa' sa aiba febra (+muci si stranut) fara roshu-n git?


Da, dar mai degraba ne uitam mai bine in gat, poate totusi e roshu.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Multam.
Ne-am jucat azi de-a doctoru' si, dupa ce mi-a indesat pe gitlej toate lingurile din casa, a catadicsit si el sa deschida gura 3 secunde si mi s-a parut ca-l zaresc roshu. O astept acum pe dna R (Jambo are basket de la 7 )sa ne insoteasca la doctor ca noi nu facem astfel de deplasari numai si musai in "Trio Grigoriu": toti 3 pina-l consulta, apoi, unu' se plimba cu Ian si unu' discuta cu medicul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simpli, imi pare rau ca ai interpretat ne-putinta mea drept...REFUZ

Are legatura cu mine, cu felul meu de-a fi, cu unul din reperele mele ("ce se iubeste si se respecta adinc se pronunta arareori") si nicidecum cu rea-vointa, dispozitie, lene sau orice altceva. O sa spun si eu cum spunea un prieten al meu: "nu-ti cer decit sa ma intelegi in neputinta mea".

Mergi la inceput