LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***420**

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

novusel, scuze ca nu am vazut, eu m-am uitat in urma doar dupa postari cu cifre, si din viteza am sarit explicatia ta cu litere :)))

so, poate incercam un 10-12 mai? sigur, si cine mai vrea, poate prelungi si duminica, ma referam la serile de baza, cele in comun?

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Da' nu mai trageti chiulu', pe cand vin de la gradi vreau sa citesc descrieri de ghiocei
Si-amu ca m-ati tot laudat am avut un "feeling" si am intrat pe ceva unde n-am mai intrat decat o data, la "mesajele lunii", si ce sa vezi, is nominalizata chiar cu 2 mesaje! No, is mandra de mine, nu incasez doar avertismente pe forum, mai este si lume care ma apreciaza Bine, n-o sa castig, dar vorba aia, participarea conteaza:)))
Noua ne-ar conveni intalnirea in iunie, si mai cald, si gata scoala...desi e bacul, dar nu asa la inceput de iunie.

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Ina cum se mai simte Ian?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


Acum l-am adormit.
Azi am fost denaturata rau; l-am lasat cu tata sa merg sa-mi platesc o rata la banca (pt. scoala) si m-a apucat un dor nebun de...duca Asa ca l-am sunat pe tata sa vad daca se distreza si eu am stat 2 ore la cafea Asa bine mi-au prins ca nu-ti poti imagina; m=a palit euforia si parca toata lumea era a mea.

PS.La PM inca n-am raspuns ca nu stiu ce Multumesc frumos inca o data si iti voi da un raspuns pina la sfirsitul saptaminii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novusel, nu m-am prins daca s-a intrerupt din nou sau daca ai inchis; am am avut o zi nauca pentru ca am fost nauca, nu stiu ce-i cu mine dar mi-a prins bine; asa cum ai citit in mesajul anterior, am lalait-o 2 ore la cafenea si n-am mai sunat inapoi ca trebuia sa-l culc pe Ian.

In dezbaterile despre intilneala nu ma bag; astept sa se hotarasca data si apoi anunt sigur daca putem veni sau nu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novusel, nu m-am prins daca s-a intrerupt din nou sau daca ai inchis; am am avut o zi nauca pentru ca am fost nauca, nu stiu ce-i cu mine dar mi-a prins bine; asa cum ai citit in mesajul anterior, am lalait-o 2 ore la cafenea si n-am mai sunat inapoi ca trebuia sa-l culc pe Ian.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



S-a intrerupt si cand am incercat din nou intra mesageria, drept e ca s-a auzit fff rau cred ca aveai semnal slab , nu-i bai , ne mai auzim noi si sper sa ne si vedem curand !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multumesc pentru sfaturile legate de kk.
Si mie mi se pare mult sa nu faca 3, 4 zile dar...ce sa fac?
Fructe maninca. Iaurt, ashishderea. Ii dau si gem de prune.
Pipi face din picioare. Uneori, spune ca vrea pe "asheu" (wc), sta 20 de sec si spune "gata" si trage apa. Cind face kk dureaza si cite o juma de ora-40 de minute si se chinuie de numa. Diseara mergem la doctor, o sa-i expun problema. Pe olitza nu sta decit maxim 10 secunde. Nu-l [pot forta, nici "imbirliga" cu tv sau carticele. Nu sta si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Chato, lasa-le incolo de oo, era o gluma nereusita, nimic incriptat.


mie mi s-a p#259;rut reu#351;it#259; gluma


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Denisa, poa' sa aiba febra (+muci si stranut) fara roshu-n git?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Simpli, sa nu te superi dar eu nu-mi pot face tema desi imi pare o tema frumoasa si generoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pe minunatia mea de fetita o cheama Alexandra si noi ii spunem Ada caci asa isi spune ea si pentru mine este cel mai frumos lucru din viata mea si la propriu si la figurat !
O iubesc la nebunie si sper sa fiu langa ea cati mai multi ani de acum incolo, sa o vad crescand si bucurandu-se de viata !

La fizic il mosteneste( din fericire ) pe sotul meu de la care a preluat ochii mari si luminosi , nasucul mic si finut, gurita frumos conturata si delicata , iar de la bunica mea a mostenit culoarea minunata a ochilor: un albastru infinit, darrrr mi-am pus si eu amprenta asupra trupului ei pt ca are talia mea de viespe , picioarele lungi (pe care a propos si le tine fix cum mi le tin eu cand stau jos) cu kilogramele cred ca nu vom avea batai de cap iar la mobilitate chiar ma intrece !!
E un copil ‘’insemnat’’ avand un semn mare pe ceafa , din fericire sub par, si multe alunite pe picioare si pe spate deci nu va trece neobservat cu siguranta

La partea nevazuta imi place sa spun ca a preluat mai mult de la mine : e ambitioasa si nu se lasa pana nu obtine ce vrea, e vesela mai mereu si rade din toata inima , ii plac provocarile dar nu isi asuma riscuri inutile , e mereu in miscare si ii place sa umble mult pe jos, ii place sa calatoreasca si sa vada locuri noi, se acomodeaza f usor (din acest punct de vedere nu am avut nicio problema , prima iesire a fost cand avea 3 luni dar la 3 saptamani a facut primul drum mai lung cu masina), e sociabila si comunicativa dar nu din prima , trebuie sa cunoasca omul mai intai (aici l-a mostenit un pic si pe sotul meu ) dar si cand isi da drumul nu o mai opresti (vi se pare cunoscut ?!), e inteligenta si dornica de cunoastere, ii fuge mintea si gaseste niste conexiuni la care nici nu te-ai fi gandit si are mentalitate de lider si e originala ceea ce sincer ma bucura ff mult deoarece mi-as dori sa nu incerce sa copieze pe nimeni, sa fie ea insasi !

E pasionata de carti, mai nou are rabdare sa ii citesti povestea intreaga si apoi o auzi cum o recita cand nu te astepti, de unde am tras eu concluzia ca are o memorie ff buna si asta fara sa se chinuie, ii place sa deseneze si sa construiasca tot felul de casute si adaposturi pt animalutele ei de care este interesata si fascinate in acelasi timp
Ii place mult muzica, are ureche muzica pt ca o aud fredonand si chiar suna bine, ii place si dansul pe care nu ezita sa-l puna in scena cand aude acorduri interesante
Cu mama mea vorbeste in germana si stie déjà ff multe cuvinte, propozitiile au devenit poliglote de la o vreme incoace ceea ce imi aminteste de copilaria mea

Ce sa mai spun : pentru mine e cea mai frumoasa fetita din intreaga lume, e mai mult decat mi-am imaginat vreodata ca va fi, suntem si mai fericiti de cand a aparut in viata noastra, i-a dat alt sens si chiar cand nu suntem langa ea, tot de ea vorbim si o aducem langa noi pentru ca nu ne putem imagina o zi fara ea !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput