Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Si eu tot felie de tort reala vreau :))) ca tot implinesc si eu azi 29 de saptamani si 8,3 kg acumulate (vreo 800 gr de Pastele plin de bunatati). :(((

Fetelor, v-ati mai uitat pe la carucioare sau asteptati targul de la sfarsitul lui Mai?

29 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina_29 spune:

La multi ani Ada!
Fetele eu nu ma intorc cu vesti prea bune de la controlul de marti,doctorul meu a descoperit ca fetita mea este intoarsa cu capul in jos iar durerile de burta sunt de fapt contractii...prin urmare acum sunt in concediu medical si trebuie sa stau la pat pana la final....si am deabia 24 de saptamani,sa speram ca ea se va intoarce inapoi insa ce pot sa ma fac cu contractiile ....
Va pup si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ada, la multi ani, sa fii sanatoasa si sa ai parte doar de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

alina, pt contractii ti-a dat ceva tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

NMultumesc mult fetele, sunteti niste dragute. Eu mai am putin si o iau razna . Am fost sa-mi fac stampilele si astea ale noastre sunt cu regim special.Iar peste tot este o birocratie de mori si toti isi p,laseaza munca de la una la altul. le doream si eu mai repede. I-auzi timbru sec in prima decada a a lunii mai. Bine ca merge si fara ala. Va astept pe la mine pe la birou incepand cu luni cand vreti voi, ca eu pe aici o sa-mi fac veacul.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Ada, la multi ani!!!!

Alina, ti-a spus doctorul ca ar fi o problema ca bebe e cu capul in jos? La mine tot asa e pozitionata, dar daca colul e lung si inchis nu vad de ce nu ar fi ok.

Eu mi-am luat inima in dinti si m-am cantarit de dimineata. 9kg am in plus . Era de asteptat de la atatea bunatati de Pasti si de la atatea gogosi de dinainte. Aseara am fost la niste prieteni in vizita si am mai dus din ispitele din frigider si la ei.
Noroc ca inca pot sta la servici program normal, ca daca era sa stau numai in pat...


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Si ca tot veni vorba de dimineata de plans incontinuu mi-am inceput concertul si pe ziua de azi. Asa ce m-au suparat ai mei ca s-au apucat sa replanifice aceasta "ampla" petrecere de logodna ca ajung la vb lui Iuli mai bine o faceam fara sa stie nimeni. Si s-au apucat ei sa ia decizii de capul lor si mie imi zic doar cu titlu informativ. Acu sunt asa nervoasa offf. Stiu de 3 saptamani de eveniment si ei si-au gasit cu 2 zile inainte sa planifice vrute si nevrute. Presimt un razboi azi si maine.


Beatrice 25 + cu Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

La multi ani, Ada.

Pe mine ma chinuie o mare durere de cap si o lene imensa. Diseara mergem la doctor sa ne spuna ce facem in continuare.
Si eu m-am saturat sa fiu gravida, vreau sa treaca timpul mai repede si sa nasc. Nu sunt eu, ma simt greoaie, obosesc repede, dureri de cap, insomnii, etc.
Si timpul trece asa de incet cand stai acasa...


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna piersicute.
delia-imi tare nespus de rau ,sper ca dumnezeu sa te intareasca-dar durerea... cuvintele cred ca sunt de prisos.
fetelor cu AMR-poate postati listuta pt spital...ca am inteles ca de prin sapt 27 trebuie sa ai un bagaj pregatit pt urgente...
si ma cam stresez cu contractii-drept urmare ma voi pune in pat.
va pupicesc pe toate.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+23 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

Ada

Am fost ieri la eco dupa cum va spuneam, am o bebelina activa si grasunica 1400 gr, este mai mare cu o saptamana dupa masuratorile de la ecograf. Am primit si tratament pentru infectia urinara. Urmatorul control abia pe 24 mai si atunci alegem si data cezarienei. Ma iau emotiile cand ma gandesc la data, mai bine nu ma gandesc momentan .

Valy : eu daca nasc la privat, bagajul meu de spital nu va contine prea multe; am sa incerc sa scriu zilele astea cum va arata bagajul meu .... si apropo .... inca nu am de gand sa ma apus de el sau de cumparaturile pentru bebe , mi se pare prea devreme ; cred ca peste o luna voi incepe sa simt si eu ca este cazul sa ma aprovizionez .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 29+ ( AMR 10 sapt )

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput