Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Kimmy ma bucur ca e totul ok
Fleur m am luat cu altele si am uitat sa iti zic ca si eu am facut ieri o ciorbita ca cea de care pomeneai tu si dupa toate gretoseniile de la pasti ne a picat foarte bine .asa ca buna idee.

29+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Kimmy, felicitari pentru evolutia ca la carte a bb-ului!
Dar...care buze nu s-au vazut? (asta ca am avut impresia ca nu mai sunteti siguri ce e, f sau b)
Daca-i vorba de cele de sus, iar nu cred ca-i bai, data viitoare. La al meu nu putea vedea fatza aproape deloc, ca-si tinea cu strasnicie manutzele peste ea. Dar a vazut nasucul si barbia totusi, si s-a declarat multumita. Sper ca in mai, la urmatoarea eco, sa ne arate mai multe (eu n-am vazut "bijuteriile familiei" de exemplu...)

29 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la mine. Ali, abia mi-am revenit, dupa drumul obositor, dar azi a fost si mai aiurea.Am fost de doua ori la Uniune. In sfarsit mi-a venit ordinul, maine ma duc sa fac stampilele, apoi repede la Curtea de Apel si gata.Am fost dupa rechizite in Real.Am avut niste tocuri, incat si acum ma dor picioarele.Dupa, ne-am dus la birou sa aranjam ce am cumparat .am ajuns acasa franta in seara asta.Hai, ca m-am plans destul. Vad ca lumea este bine. Kimmy data viitoare o sa i se vada si buzele. Deocamdata reusesc sa ma rad, sa vedem mai apoi.In luna a noua ma duc la cosmeticiana mea.Ma mut dupa ea prin tot Bucurestiul, are o ceara ungureasca roz si nu ma doare rau, dar asa o sa ma fac cand trebuie sa nasc.Ali, noi trebuie sa repetam anticorpii. Tu cand ii faci?Eu cred ca peste trei saptamani.Mie am impresia ca seara mi se umfla burta mai rau, ziua e Ok.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Fetelor, va scriu si eu inainte de culcare. Nu am apucat sa va povestesc ca am fost si noi plecati de paste la iasi, la mama, a fost f frumos, dar drumul de intoarcere m-a terminat. Spatele a durut rau, ar cand am ajuns acasa nu a trecut durerea de burta nici cu doua nospa. Am avut si contractii, deci e clar ca drumul lung cu masina nu e ok.

Altfel, suntem bine, bb se misca din ce in ce mai clar, da in special in buricul meu :). Mi se pare ca mai e ffffff mult pana la nastere, pana in august mai e asa muuult.

Ada, ma bucur ca au iesit actele. Multumesc de recomandare, am rezolvat si cu procura si azi au semnat si creditul.

Kimmy, felicitari ca a fost totul bine la eco, nu te speria ca n s-a vazut ceva bine, nici eu nu am plecat 100% multmita de ce am auzit la morfofetala, as fi vrut mai multe info si imagini cu bebe, dar e ok, data viitoare.

Delia, acum am citit si eu din urma si nu pot sa spun ce am simtit cand am vazut ce vi se intampla. Iti doresc multa putere si sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine cu totii de acest moment. Deja cand am intrat pe forum eram data peste cap deoarece azi am aflat ca fetita de un an si un pic a unei prietene a fost diagnosticata cu sindrom dravet , mi se pare cumplit ce li se intampla.

Va pup pe toate si sa dormiti bine

22+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Dau eu cafeaua ca si asa nu am mai dat-o de mult.
Ma bucur pentru vestile bune Kimmy.
Eu azi de la 4 merg la morfofetala. Sper sa fie totul in regula. Sa ne tineti pumnii.
In rest, nu am prea multe de raportat. Eu sunt in continuare ocupata cu treburi de serviciu si parca in fiecare zi sunt din ce in ce mai deprimata. O fi avand si legatura cu sarcina ca eu de obicei ma remontam destul de repede. Acum parca nu mai vad luminita de la capatul tunelului. Ce exprimare am gasit si eu....Nu dorm noaptea...Mie si frica sa nu afecteze starea mea bebele si i-as strange de gat pe toti cei care imi zic ca trebuie sa imi revin. (stiu ca au dreptate, dar...)Scuze...nu am vrut sa va impovarez de dim. cu prostiile mele.
Ada, felicitari si spor la treaba in noul birou.
Va pup si ne auzim pe seara sa va spun cum a fost la eco.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza fetelor, nu stiu cum sunteti voi, dar la mine e a 3a noapte in care dorm extrem de prost si cu siguranta urmatoarele de acum incolo vor fi la fel. Nu-mi mai gasesc pozitia nici cu burtica sprijinita pe perne.... :(((. Ma mai duc la serv doar sapt viitoare si gata...abia astept ca deja sunt ko.

Ada, La multi ani, sa fii sanatoasa, frumoasa si sa-ti dea Dumnezeu un bebe sanatos si voios!

Pupici

28 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Multumesc Muraturica. O sa fie bine si cu morfo a ta, ai sa vezi. Fetele mai am de alergat putin si azi, va trimit o felie de tort virtual, si de celalalt cand poate ne vom intalni.In rest, m-am saturat de burta si cand ma gandesc,cat mai e intru in depresie. Mai ales ca ultimul trimestru mi se pare cel mai greu. O trece si asta. Apoi,ma apuca groaza de nastere si etcCred ca sunt cam deprimata si cu atatea pe cap, si cred ca si din din cauza vremii.Va pup.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Neata fetelor.
Muraturica am trait si eu starile astea, asa sunt de urate si neintelese de cei din jur. Eu cred ca de prin luna a 3 a si pana acum vreo 3 saptamani plangeam din orice si daca ramanea capsatorul fara capse, parca eram batuta in cap, sa nu mai zic daca mi se spunea vreo ceva care ma deranja (eram toata ziua in baie ca eu nu reusesc sa plang de fata cu nimeni si simteam nevoia sa plang). Eu acum nu mai am probleme cu insomniile m-am obisnuit ca fiica mea sa aiba program de canadianca (ea ziua misca doar de vreo 5 6 ori, si noaptea are repetitii la balet), inca nu au inceput durerile de articulatii dar oricum dorm cu 2 pernute in jurul meu pentru orice eventualitate.
Sincer fetelor eu m-am cam saturat sa fiu gravida, merg din ce in ce mai greu cateodata simt ca mi se taie picioarele de la genunchi in jos, au inceput sa imi sangereze si gingiile si asa ce ma streseaza gandul ca as putea pierde vreun dinte (eu am dantura sanatoasa, o singura masea plombata, si inca port aparatul dentar ca am prins drag de el si mi-ar fi dor de el daca l-as scoate).
In rest la mine toate bune astazi e ultima zi de munca pe saptamana asta, maine sunt acasa cu pregatelile pentru petrecerea de logodna. Off ce emotii am, vestimentatia inca nu e gata (i-am dat croitoresei sa imi faca un bolero si abia maine il termina, sper sa iasa frumos), pantofii nu i-am mai probat de frica ca s-ar putea sa nu imi mai vina , sper sa iasa totul bine ca sa nu ma apuce plansul sambata.
Va pop



Beatrice 25 + cu Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

ada la multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!



muraturica multumim de cafea.bafta la eco

bea eu zic sa probezi pantofii sa mai ai timp sa iti iei altii daca sunt probleme sa nu gte trezesti sambata ca nu ai cu ce te incalta.eu am patito dar noroc ca nu a fost ptr un eveniment asa important ca al tau.bine mie mi se si umfla tare rau picioarele.poate tu esti mei norocoasa si nu ai problema asta

29+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Neata, dragelor,

Ada, LA MULTI AAAAANI, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de bebe si de fratiorul lui. Eu ma abonez si la felua de tort reala, ca poate asa ne vedem si noi candva

Muraturica, multumim d cafea, eu acum o savurez cu muuuuult lapte. Ai mare grija de tine si nu uita sfatul meu pt zilele proaste: ciocolata

Gata, ma grabesc sa fug la serviciu si va scriu mai tarziu. Zi usoara!

23+ Mihai

Mergi la inceput