Mamici inimoase de Constanta - 162

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Buna seara!
Roxana,totul e la fel,ba chiar au aparut si alte simptome,oboseala la efort,respiratie ingreunata si o senzatie de usturime in gura...astazi am fost la medicul de familie si mi-a spus sa iau inca 5 zile aerius,xyzal si sa merg la spitalul dermato de la Abator.Luni am programare la dr.Antohi,in policlinica spitalului,poate rezolv ceva.
Maine trebuie sa plec pana la mama la Botosani si ma intorc duminica,dar mi-e cam frica...Multumesc pentru grija,Roxana!
Noapte buna tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Simona, poze din concediu? imi pare bine ca v-ati distrat, asta conteaza!
Mariana, sper din suflet sa fie mai bine cu simptomele!
noi.... asteptam vacanta cum stati cu pregatirile de serbari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
noi.... asteptam vacanta cum stati cu pregatirile de serbari?


La noi Teo este "vara" la serbare, iar Alex este intr-o sceneta o fetita care face greseli la dictare, iar de aici...restul, este un rol f lung, cam de jumate de A4, dar este super incantata si deja l-a invatat , iar ca litera este "Q", asta nu-i prea convine da' asta este.

Mariana sanatate multa!
Simona important este ca v-ati odihnit.



***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna seara!

Maria a facut din nou febra ieri si zice ca o doare iar gatul . Ma gandesc sa ii fac un exudat. Si din dimineata asta Vladimir tuseste si e ragusit.

Cu serbarile stam asa: Stefan nu a primit nici o litera la gradi , dar e cifra 1 si mai are o poezioara. Dar nu vrea sa isi invete rolurile... A invatat Vladimir poezioara cu cifra 1, de cat am repetat-o, in speranta ca o aude si Stefan. Nu am pomenit asa ceva. Cum a inceput gradinita, asa o termina, ca si la prima serbare a refuzat sa invete vreo poezie. Sper sa isi revina .

Spre surprinderea mea, bataia de cap mi-o da doamna Mariei , ca vor face si ei o mica serbare si Maria este Tincuta din Five o'clock de Caragiale si ii trebuie rochie de epoca si palarie. Ceva idei?

In rest, acelasi ritm infernal. Sa vedem cum va fi in vacanta, ca am inceput sa o astept si eu.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ct

..eu astept vacanta de muuullllttt
In rest la capitolul serbari:Bogdi e litera B ,a invatat poezia...serbarea va fi in ultima saptamana...Trebuie sa "mesteresc" o litera B dar <frumoasa,ochioasa si cu flori> acestea-s directivele d-nei.
Iar saptamana viitoare vor avea concursul de citire;d-na ca sa-i atraga spre citit a "initiat"(este ideea altcuiva doar o aplica la clasa) un proiect numit "gradina noastra"...ei trebuie sa duca flori coloratea mari sau mici in functie de cat au citit acasa.Apoi nr acestor flori+ cititul la prima vedere in fata tuturor parintilor si se vor "decerna " medalii.
Vom vedea cu ce medalie va veni/primi si Bogdi...el stie /poete citi dar inca dislalic.

Mary
Cornelia insanatosire grabnica copiilor tai...aici cateva ideei..poate poti improviza din ce ai prin casa
Cami felicitari studioasei mari si surioarei
Simona sava fie de bine concediul

In rest eu cu ale mele....sunt in "speranta moare ultima....";cu parcul si scoala sau scoala si parculdepinde care tipa mai tare...si cu nimicurile zilnice.

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia

Buna seara!



Spre surprinderea mea, bataia de cap mi-o da doamna Mariei , ca vor face si ei o mica serbare si Maria este Tincuta din Five o'clock de Caragiale si ii trebuie rochie de epoca si palarie. Ceva idei?




Cornelia eu am asta odata rochia Tianei, dar nu stiu in ce masura ii vine Mariei, si mai am ceva mai cum ai tu nevoie dar trebuie probat ca si cealalta, cu palarii stil de pai, una este cea de la Alex de pe cap.

Multa sanatate tuturor si succes copiilor la serbari.

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
si al noi sunt in toi repetitiile, ieri au facut pentru prima oara repetitie generala in clasa - pana acum a fost doar pe bucati - si au fost tare incantati sa se auda intre ei. Patrick a declarat ca e "ca o comedie"
Cornelia, las ca nu poezelele is importante..... aia e, nu ii place copilului (si io urasc poeziile hihihi, deci il inteleg )
de azi se pare ca vine caldura, gata....cred ca iar spunem adio ploii pentru cateva luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

vestea cu caldura pe mine ma bucura taaaare!!! v-am mai spus unde as vrea sa traiesc? e o localitate micuta in spania unde temperaturile nu scad niciodata sub 10 grade si nu cresc peste 30

cami, serile trecute am reusit si eu sa mai intru pe calculator de acasa si am vizionat pozele si filmuletele alexandrei de la concursuri e asa de buna in ceea ce face, sa fie sanatoasa si sa aiba performante in continuare!!

cornelia, pt tinuta de epoca te pot ajuta cu o palarie neagra cu funda alba si manusi lungi negre sau bleumarin, nu mai stiu exact. vlad vad ca a reusit intr-un final sa invete poeziile, e litera I si V, la el problema e ca nu-i place niciodata versificatia, vrea sa inlocuiasca cuvintele dupa cum ii suna lui mai bine si atunci e o intreaga provocare sa il faci sa memoreze textul ca atare. noi avem serbarea pe 14 la camping GPM, fara tinute speciale, spre bucuria mea.

dodo, succes lui bogdan si la cat mai multe floricele

noi am fost duminica la Madagascar 3, ne-am distrat copios, inclusiv copilul, am fost la varianta dublata si a inteles si el poantele, altfel e frustrat cand vede ca noi ne amuzam si el nu prea pricepe.
maine sarbatorim copilul la gradi, ziua lui e in vacanta si vrea sa sarbatoreasca impreuna cu colegii de gradi de care se desparte.


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hei, si noi am fost duminica!! cum de nu ne-am vazut? sau ati fost la Tomis?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

da, la tomis, eu inca n-am testat cinema-ul din maritimo, a fost sotul intr-o seara la Prometheus 3D si a venit oripilat ca a dat 8 lei pe o cola da' macar i-a placut filmul


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput