Licurici de ianuarie-februarie 2012 (165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Selene, ptr mine un copil bea lichide cate are nevoie si cat e obisnuit. eu una sunt un caz "special" care beau aproape 4 l pe zi fara niciun efort. si nu beau decat apa ptr ca orice bautura dulce ma oripileaza iar ceaiul nu l-am gustat decat de 4-5 ori in viata mea.
multumesc de complimente la adresa matzelor, da, au crescut teribil. suntem in cumparaturi de haine vesnic, cel putin Patrick ce avea nou in noiembrie acum ii e la glezne, i-am luat sandale 35 in situatia in care eu port 36... din astea
Iulia imi pare bine ca e ok ptr Carla la gradi. e tare scumpa cum vorbeste!! distractie placuta la zugravit, io zic sa lasati asa cu petice pana va hotarati ca precis e distractiv
Anna bine ca ati scapat de stafilococ!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Raportam inceputul gradinitei cu mare succes.
Raceala s-a dovedit nu chiar rea, i-a trecut intr-o zi asa ca azi a fost prima zi de gradi.
De abia astepta, dimineata cum s-a trezit s-a imbracat sa plece la gradi, acolo s-a asezat pe un scaunel in hol decretand "asta e scaunul MEU", si-a aruncat incaltarile cat colo si hainele pe jos, apoi a plecta cu o ingrijitoare pe care nu o cunostea fara macar sa se uite la mine. E drept, era si cu Smaranda, fetita Ruxandrei, prietena mea, pe care o cunoaste dintotdeauna si care va fi colega de grupa (amandoua au inceput azi).
In fine, am dus-o pe la 9, la 10, 30 m-a sunat directoarea, cum promisese, sa-mi spuna ca e foarte bine, nu a intrebat de loc de mine, se joaca, a participat la niste intreceri, vorbeste cu copiii si cu doamna.
La 11 s-a dus bona sa o ia (am zis sa o luam usurel) si a gasit-o tare vesela si mandra ca avea o ratusca desenata pe mana .

Eu in schimb ... am fost tare emotionata. Gata cu bebeluseala in casa noastra, micuta a intrat in "sistem" si alt bebe nu va mai fi

Rox da, venim la Mamaia de pe 7 iulie. Poate ne vedem!
Am vazut pozele, Pat e super tare, dar nici Eva nu-i mai prejos.
Iar Londra ... superba, am vazut toate pozele.
Cat ati stat?
Anul asta planuisem sa mergem si noi dar a intervenit povestea cu scoala de balet din Italia si nu mai am concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Raluca, am stat aproape 4 zile. sper sa puteti ajunge la anul . cat tine tabara de balet? ce tare suna succes Nadiei la gradi si sa lipseasca racelile
azi imi vin si mie copiii acasa de la Bucuresti.. abia astept, zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Iulia bafta la zugravit, sa terminati pana la vacanta. Ma bucur ca ii place Carlei la gradinita.

Anna bafta la cumparaturi pentru botez, cand il faceti? Ma bucur ca ati scapat de stafilococ. Vladut ce mai face?

Naty ce inceput cu succes! Bravo, sa o tineti tot asa. O sa o lasi la program prelungit dupa ce se acomodeaza? Suna foarte tare asta cu scoala de balet din Italia, se vede ca treaba e serioasa.

Rox ti se umple casa din nou. Asa-i ca e prea multa liniste?

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

e nasol de tot! hai ca pe zi si dupa-amiaza mai e cum mai e... dar seara... si dimineata cand vad paturile goale... yuck!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Criss, botezul il avem sambata viitoare, pe 28 aprilie. Suntem aproape gata cu toate pregatirile. Mai trebuie sa luam cadou nasilor, dar nu am nicio idee vreo sugestie? vreau chestii practice.Vladut dupa o zi in care mi-a scos peri albi a devenit un baietel f cuminte, exagerat de ascultator si intelegator, nu stiu ce e cu el
Rox, cred ca abia ii astepti, imi imaginez. Eu de cand il am pe Vladut nu m-am despartit niciodata de el mai mult de 12-13 ore si stiu ca si asa imi statea mintea la el aproape tot timpul. Revedere frumoasa si wkd minunat de iubeala cu ei!
Naty, suna tare bine scoala de balet, foarte frumos, merita sa ratezi concediul pt asta Ma bucur ca Nadiuta este bucuroasa ca merge la gradi!

Eu azi merg la dermatolog ca mai am putin si raman fara unghii, imi sunt afectate inca din sarcina cu Eva si vad ca nu o scot la cap cu ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

'Neata!

Roxana, superbe pozele din Londra. Ce examen datusi tu acolo? De maimutele nu mai vorbesc, minunate!
Naty, felicitari pentru inceputul promitator. Cam asa si Ilinca, n-are nici o treaba la cresa. Se cam aseamana fetele noastre.
Felicitari Ioanei pentru scoala de balet. Sa-i spui ca am intrebat ce face fata frumoasa.
Ana, felicitari ca ati scapat de stafilococ. Asteptam poze de la botez.
Apropos de botez, Miere, superb costumasul de la nasa. Si bafta la operatie lui Aidan. Mie mi-e groaza sa ma gandesc la operatie pentru Tudor, mai ales la impactul psihologic ma gandesc. Al meu e mai sensibil asa.

Va pup si va doresc o zi frumoasa!




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andre_ea, regulamente europene de-ale voastre . niste module de raportare electronica. ce mai fac maimutelele????
Anna, ce aproape e botezul, abia astept sa vad poze. eu cadouri la nasi n-am luat niciodata de botez, asa ca nu stiu . o masina de paine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Andre_ea, regulamente europene de-ale voastre . niste module de raportare electronica. ce mai fac maimutelele????
Anna, ce aproape e botezul, abia astept sa vad poze. eu cadouri la nasi n-am luat niciodata de botez, asa ca nu stiu . o masina de paine?


Rox, sa stii ca nu e o idee rea nu stiu cat or sa o foloseasca, eu am acasa si e o super invetie, doar ca imi fac timp de ea cam rar reflectez la ideea ta, multumesc

Andreea, off, si pe mine ma ia groaza cand aud de operatii oricat de usoare ar fi Ilincuta ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

noi le-am luat nasilor o cafetiera, alta data am luat rama foto digitala

Mergi la inceput