alocatia de stat

alocatia de stat | Autor: irinabobe

Link direct la acest mesaj

Buna. va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie, dupa implinirea a 2 ani de catre copil, pentru primirea alocatiei de stat se mai face vreo formalitate sau ar trebui ca banii sa intre direct in contul in care s-a primit CIC? ms mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Irina eu am primit banutii direct fara sa mai fac alte cererii sau alte acte.Eu nu am primit banii in cont deoarece nu am ales sa imi fie virati banii in cont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

multumesc mult. asa ma gandeam si eu ca ar trebui sa intre direct in cont, insa luna asta nu au intrat si ma intrebam daca mai trebuia sa fac eu ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Nu se mai face nimic altceva. Se merge mai departe cu alocatia, cu suma aferenta noii situatii (copil peste 2 ani). Luna cand implineste copilul 2 ani este ultima luna cu alocatie de 200 ron, se trece apoi la 42 ron.

Stai linistita, ca fiind o diminuare a sumei, opereaza ei direct, stiu sa-ti micsoreze suma, daca era vorba de vreo crestere, sa vezi cate hartii cereau.....

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

am inteles. multumesc mult. mi se pare ciudat ca inca nu au intrat pe card banii, nu ca ar fi o suma foarte mare, dar totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Acum suntem in aprilie, deci tb sa intre alocatia pt luna martie, prima alocatie de 42 lei (ca vad ca Rares e nascut in febr.). Cand trebuia sa iti parvina alocatia? Uneori mai sunt interzieri... deci cate zile au trecut fata de referinta? Daca totusi ai probleme, suna la biroul de alocatii&indemnizatii, tin de primaria de sector cred, si intreaba-i de sanatate bani.
Bafta, si sper sa nu ai probleme!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

monicabo asa e asta ar fi prima luna de asta ma intrebam daca or fi ceva probleme. de obicei intra in jur de 15- 16 ale lunii. o sa sun la alocatii maine sa vedem ce si cum. ms mult. vroiam doar sa fiu sigura ca nu trebuie sa mai fac eu cine stie ce alte cereri...

Mergi la inceput