Pufi de Ian-Feb 2010! (76) - La multi ani Simply!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

dasfeta, la cat mai multe intalniri romantice cu sotul!!! de fiecare data cand povestesti de aceste reintalniri, imi par foarte intense!

ce sa zic, felicitari pt relatia voastra! impresionanta! tot asa s-o tineti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna ziua frumoase doamne!

Rux cum tuseste Kay, toata ziua sau doar dimineata? Anul trecut in vara, Mara a tusit cred ca vreo luna in fiecare dimineata. La un momednt data am ajuns la clinica homeopata la care merge larisel cu fetele si o doamna doc de acolo mi-a dat un siropel pt tuse care a facut minuni. Nu reusesc sa-mi aduc aminte numele siropelului, decat ca avea un gust oribil de varza murata stricata. Vad ca de vreo 2 saptamani a inceput iar sa tuseasca dimineata.

Lali sanatate multa lui David, eu ii dau pt imunitate (cred ca am mai zis) siropel propolis C cu echinaceea. Acum nu stiu daca este meritul siropelului dar de Paste a stat printre adulti si copii bolnavi si vad ca a scapat fara sa ia nimic.

Dastefa la cat mai multe vacante in 2!

Simply multumim si de capitol si de cafeluta! Astept si eu cartea pe mail. Spre rusinea mea inca n-am reusit sa citesc nimic.

Atlantique m-am luat cu altele si n-am mai avut prea mult timp de scris.

Ale te acomodezi?:D


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

da, mire, ma acomodez...
e din ce in ce mai normal, ca sa zic asa...totusi inca ma minunez ca ajung la 7 si ceva acasa...mi se pare asa tarziu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

[Hia],

Ruxita,

m-am amuzat... "zic bine... preiau eu toata bucataria, dar vreau schimb de responsabilitati... eu fac cumparaturi si gatesc, tu... iei copilul de la gradi in fiecare seara si te plimbi cu el o ora!

in nici 2 secunde, gata i-a trecut scarba de gatit... se autoconsola, ca uite vom face mai multe salate, s.a.m.d."




Nu poti sa te duci la vecina la usa sa o rogi sa nu mai scuture presul la tine in balcon? sau macar nu la ora aia?
Eu asa as face!


Lalitica,

Sa stii ca si eu am vrut sa-ti comentez pe Fb ca David e frumusel ca o fetita dar m-am abtinut ca nu stiam cum iti pica, dupa parerea mea e un compliment dar poate ca nu toata lumea interpreteaza asa. Si apoi nu sunt mama de baiat, nu stiu ce simte o mama cand primeste complimente din astea. Poate imi spui tu

Felicitari pt erobic. Eu fac Pilates de 2 -3 ori pe saptamana si ma simt mult mai in forma de atunci!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:


mire o sa studiez compoztia siropelului de propolis C cu echinaceea, sa vada daca/cat zahar contine si voi incerca si eu daca i se preteaza lui David. Desi s-a trezit marait, a mancat destul de bine azi si momentan este Ok. Sa vedem diseara, ca noaptea e mai greu.

lorex, nu ma deranjeaza sa mi se spuna ca este dragut ca o fetita, ma enerveaza ca lumea sa il catalogheze drept fetita pentru ca are un balon roz, sau poate o hainuta mai colorata, fara ca macar sa se uite la fata lui. Sotul meu mi-a povestit ca atunci cand avea vreo 5 ani toata lumea ii zicea si lui ce fetita draguta este, mai ales ca avea si parul putin mai lung. A stat el ce a stat si la un moment dat in parc fiind cand o bunicuta i-a spus iar ce fetita draguta e, si-a dat jos pantalonii si i-a spus ca el nu este fetita pentru ca are putulica ...mi-a povestit ca deja era exasperat de cata lume il facea fetita si din cauza aia nu vrea ca David sa aiba parul mai lung...de-ale barbatilor...

ruxi, desi m-am simtit bine la teatru trebuie sa recunosc ca ma tot uitam la telefon sa vad daca nu m-a sunat sotul sa imi zica de David, am mai trimis eu cate un sms sa intreb de David. M-am cam simtit vinovata pentru ca sambata dimineata iesisem iar vreo 2 ore fara ei, sa ma vad cu o prietena la o cafea. Am noroc ca al meu nu are nici o problema daca il las pe David cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:



Multumim de gandurile bune! Suntem ok. Aseara am mers la teatru la Godot(Dragostea dureaza 3 ani), azi mergem la niste prieteni, am fost la cosmetica...trece timpul. Azi am vorbit la telefon cu ea, pana azi nu reuseam sa nu plang. Ea e fericita, isi tot face de lucru, nu pare sa fie afectata(nici nu stiu daca sa ma bucur ca e atat de independenta sau sa ma supar ca nu-i pasa f tare)



Lali, am fost si noi la Dineu si ne-a placut f f mult. Sanatate multa lui David sa tie bafta sa te tii de sala.


Larisel, sanatate mamei tale!


Ruxita, sper sa nu fie nimic grav cu tusea lui Kay!Sanatate!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

[Hia],

Ruxita,

m-am amuzat... "zic bine... preiau eu toata bucataria, dar vreau schimb de responsabilitati... eu fac cumparaturi si gatesc, tu... iei copilul de la gradi in fiecare seara si te plimbi cu el o ora!

in nici 2 secunde, gata i-a trecut scarba de gatit... se autoconsola, ca uite vom face mai multe salate, s.a.m.d."




Nu poti sa te duci la vecina la usa sa o rogi sa nu mai scuture presul la tine in balcon? sau macar nu la ora aia?
Eu asa as face!



_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



cu vecina ... ne sincronizam la fix, au fost dimineti cand i-am si zis vreo doua (de genul, dar ce ne mai sincronizam doamna, la fix) si imediat a si disparut... cateodata am chef sa-i zic ceva, cateodata mi-e lehamite... ma deranjeaza chestia in sine, scuturatul presului in balcon, ea gandind in sinea ei poate ca e o gospodina minunata, ca deja la 7 se ocupa de tzoale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Simply multumim de cartea de pe mail, m-am apucat de ea. Daca mai aveti si altele, poate le trimiteti pe mail.

Mara la pranz azi a dormit doar 1 ora jumate, fata de 3 cat dormea de obicei. M-am bucurat crezand ca o sa adoarma la o ora decenta, am stat pana la 9 jumate afara, sa oboseasca copila si ea inca nu doarme. L-am trimis pe tati la schimbul 2, pe mine m-au lasat nervii dupa o ora de incercari esuate.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza, dragelor..o coffe?

eu vin dupa o dupa o noapte alba.
ieri cand am venit e la munca jiji vomase deja de 2 ori. cerea disperat lapte...si desi stiam ca nu e bine i-am dat...l-a vomat....apa...a vomat-o...n-a vrut nik...laptefaralctoza n-a vrut....chestii din alea de la farmacie pt hidratare n-a vrut...la culcare juma de iberon de lapte evident l-a vomat...ceai..l-a vomat....a mai baut pe la 4 dimi si vad ca nu l-amai vomat. peste noapte a fc temp aproape 39...sosete cu otet...cearsaf ud...dezbracat..comprese...a scazut si nu prea...acu doarme si mi-e milasa-ltrezesc sa ii iau temp...

ce ma sfatuiti sa fac? sa-i bag un novocalmin? sau nurofen?

n-am apucat sa termin mesajul si s-a trezit....temp39.6 in fund..i-ambg novocalmin ca m-am speriat putin. a baut ceai...e bine,acu daca nu-l varsa inseamna ca e de bine. diaree n-are. de fapt n-a fc kk de ieri.

daca nu scade sa ma duc la spital sau sa ma progr la un pediatru?

stiu ca par tuta....de fapt asa si sunt la chestiile astea medicale si va rog sa ma scuzati ca pun intrebari de kk si la mintea cocosului dar...nu-mi dau seama care e motivul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

Dece daca ar mai face febra si ar voma eu m-as duce la doctor(mai bine mers degeaba...); acum nu stiu cum e mai bine daca la pediatru sau la urgenta(ca aici in uk sist e diferit un pic). Sanatate multa si refacere rapida lui jiji;


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput