Asp.opt.(785) Felicitari Mica26 !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Am vazut ca au site cei de la Proxeed de unde si poti comanda www.proxeed.ro.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

dana,multumesc de raspuns.noi avem decat 2,6 mil buni.eu n-am ramas niciodata.tu incercai demult?bine,eu am si mutatiile.poate am probleme si cu ovulatia mai nou,de cand cu menstra asta total schimbata...nu stiu.nu mai stiu nimic.

Velvet noi incercam de 2ani si cateva luni,problema cred ca era ovulatia de slaba calitate plus un progesteron mic.Acum am tratament de sustinere cu 600mg de utrogestan pe zi,dupa ovulatie am luat 200mg pe zi si cred ca a fost combinatie castigatoare.Plus ovitrelle.
Si inca o data zic ca Doamne Doamne a vrut sa ne dea un bebe,ca ni-l dorim din toata inima.
Mutatiile nu le-am facut,mi-e frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

dana,imi dai si mie o speranta.eu nu am probleme cu progesteronul.o sa vedem peste 2 sapt cum iese sperm si o sa il intreb pe dr daca pot face si eu stimulare macar o luna.n-am facut niciodata.tu cum ai procedat cu ovitrelle?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Velvet eu cred ca daca faci stimulare ai putea sa ai o ovulatie mai buna. Dar ar trebui sa-ti faci si AMH-ul sa vezi cum stai inainte. Nu mai stiu daca il ai facut sau nu. Poate intre timp s-a mai imbunatatit si spermograma.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

dana,imi dai si mie o speranta.eu nu am probleme cu progesteronul.o sa vedem peste 2 sapt cum iese sperm si o sa il intreb pe dr daca pot face si eu stimulare macar o luna.n-am facut niciodata.tu cum ai procedat cu ovitrelle?

Pai am fost la monitorizare in Z13 si desi testele de ovulatie erau negative,mi-a aratat un folicul de 1.95...seara am mers acasa,am facut injectia in burtica,ne-am iubit si peste 2 zile cand am fost la eco se sparsese folicul,aveam deja corp galben.Am inceput cu duphaston 10zile pe care l-am reluat cand am aflat primul beta.
Nu pot sa ma laud ca sunt super ok,mai e mult pana departe (in decembrie adica ) dar sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

danamultumesc .sa fie bine pana la final!eu nu am unde face monitorizare,nu am eco transvaginal in oras.din pacate.deci pica varianta cu injectia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Buna, Dana. Am vazut ca voi v-ati iubit chiar in seara cu injectia si vad ca a avut efect. Eu stiam ca trebuie la 36 de ore dupa injectie. Noi asa am procedat si nu a fost sa fie. Cine mai stie cum e bine atunci.
Poate ar trebui sa-ti faci si mutatiile ca rau nu are ce sa-ti faca sa afli daca e ceva sau nu, ci din contra.

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

mimi,am facut AMH ul-2,85.stau bine.dar nu am cum sa ma monitorizez si e obligatoriu la stimulare.si eu sper sa se fi imbunatatit sperm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Velvet nu poti sa-ti cauti un doctor undeva cat mai aproape de tine, ca daca te bazezi doar pe Bucuresti nu ai sa te duci atat de des pe cat ar trebui sau ai avea nevoie. Macar pentru niste monitorizari si sa mergi tot pe mana celui de la Bucuresti.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Da, e bun AMH-ul. Ai sa vezi ca o sa fie bine. Acum faci si tratament pentru tromobofilie si asta o sa te ajute.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput