Asp.opt.(785) Felicitari Mica26 !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Hristos a inviat !
Fetelor iertati-ma ca nu am mai intrat de mult dar am fost plecata din oras si astazi am stat si v-am citit din urma.
Corina,Mica felicitari ,sarcina usoara si bebei sanatosi va doresc.
Eu nu am noutati,sunt in z10 si ma apuc de prestat acum ca a trecut si postul,si cu ajutorul lui Dumnezeu poate la inceputul lui mai o sa fiu si eu.
Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Mersi, Emilia.
Noi luam ca si Velvet Spermotrend, Spermotone si vitamna E. Iti pun aici ce contine o capsula de Spermotrend, poate te gandesti sa luati si voi. Contine multe din cele care tu le-ai luat deja separat. Bine nu stiu acum in ce cantitati sunt separate.
COMPOZITIE MEDIE PENTRU O CAPSULA DE 450MG: extract de Pygeum Africanum – 100mg; sulfat de zinc – 20mg; vitamina B6 - 1mg; acid folic - 100 g; vitamina C – 30mg; vitamina B12 – 0,5 g; fructoza – 104mg; selenit de sodiu – 20 g; arginina – 50mg; carnitina – 40mg; vitamina E – 5mg; celuloza; microcristalina (excipient) - 100mg;
Acum pe langa astea ma gandeam si eu la carnitina sa suplimentez.
Sa va ajute tratamentul pe care il luati.
Bine si cred ca mai conteaza si stres cat mai putin.

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

raisa,mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

dana ai ramas gravi cu spermograma de doar 7% forme normale?eu nu reusesc de 2 ani.asta daca o fi doar problema spermogramei care ma impiedica.ce nr de spermatozoizi are sotul tau?

Velvet nr e de 90mil/ml. Doar ca nu mi se pare ceva deosebit forme normale de 7%,e in limite deci e ok (90mil*7%=6.3 milioane de spermatozoizi normali). Nu m-am ingrijorat cand am vazut rez pentru ca toate erau in limite,mai putin volumul (dar era dupa o seara la sauna si am inteles ca se intampla sa fie mai mic).Mobilitatea A+B era 49,limita fiind 32.
Citesc pe analiza "Spermatozoizi viabili 71%" deci chiar mai putin decat scria pe a sotului Emiliei.
Ma repet:daca e in limitele laboratorului atunci e ok. Nu vad motive de ingrijorare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mimi, eu i-am dat pana acum pe langa L-carnitina simpla si Vitamax pentru ca are asa:
Vit E 10 mg
Vit C 50 mg (si mai ia suplimentar Vit C simpla)
Zinc 1 mg
L-arginina 20 mg
Acid folic 25 mg (si mai ia suplimentar Acifol)
Si am luat fructoza de la Mega Image sa o foloseasca in loc de zahar.
As vrea luna viitoare sa ii cumpar Spermotrend (nu stiu de unde?) si Preseed (iar nu stiu de unde?)

Pupici.
Em



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

dana,multumesc de raspuns.noi avem decat 2,6 mil buni.eu n-am ramas niciodata.tu incercai demult?bine,eu am si mutatiile.poate am probleme si cu ovulatia mai nou,de cand cu menstra asta total schimbata...nu stiu.nu mai stiu nimic.

emilia,poti da comanda la o farmacie sa iti aduca spermotrend.dar poti lua si de pe net.cum consideri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Citat:
citat din mesajul lui velvet

dana ai ramas gravi cu spermograma de doar 7% forme normale?eu nu reusesc de 2 ani.asta daca o fi doar problema spermogramei care ma impiedica.ce nr de spermatozoizi are sotul tau?

Velvet nr e de 90mil/ml. Doar ca nu mi se pare ceva deosebit forme normale de 7%,e in limite deci e ok (90mil*7%=6.3 milioane de spermatozoizi normali). Nu m-am ingrijorat cand am vazut rez pentru ca toate erau in limite,mai putin volumul (dar era dupa o seara la sauna si am inteles ca se intampla sa fie mai mic).Mobilitatea A+B era 49,limita fiind 32.
Citesc pe analiza "Spermatozoizi viabili 71%" deci chiar mai putin decat scria pe a sotului Emiliei.
Ma repet:daca e in limitele laboratorului atunci e ok. Nu vad motive de ingrijorare.




Multumesc Dana. Brusc ma simt mult mult mult mai optimista!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Velvet, l-am programat la urolog dar abia pe 26 aprilie am prins un loc. Acum ma gandesc si pe partea cealalta, cat rau pot sa ii faca niste vitamine?



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

cum crezi tu ca e mai bine,emilia.mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Spermotrend eu il iau de la Sensiblu (este 193 cu cardul), dar cred ca se gaseste in majoritatea farmaciilor. Cred ca ai vrut sa zici Proxeed.

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput