Aradence DC (171)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzica

Moni inca nu esti matusa?

Inca nuuu Dar macar ieri a pierdut "dopul" asa ca poate poate ...

CRISTINA faina reteta De-aia ti-au iesit deci asa frumuseti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_rubi

Alinutza, dar de ce te agiti? Eu eram stresata ca nu raman insarcinata, incercam de 3 luni si nimic, tot asa ca tine...plus stresul mare la lucru...
Intr-o seara am fost cu sotul in Old House, am baut suc de portocale rosii cu vodca si asa a rezultat Mara, prima mea fetita.
La Dora, cea de-a doua fetita a noastra, stiam reteta deja: crema de wiskey.
Incearca si varianta mea.


Mama Marei si a Dorei








Super idee ...e adevarat ca sunt stresata...dar scap eu si de stresul asta.Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzica

Moni inca nu esti matusa?
Alinutza bine ai revenit. Sper sa reusesti sa ramai gravida cat mai repede.



Multumesc mult. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare!

Alinuta, ti-am trimis PM.
Eu sunt la lucru weekend-ul asta, asa ca, daca veniti prin Real, bagati un cap si pe la mine...
Va pup, weekend frumos tuturor!

Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Fetelor ati fost vreodata la Manastirea Prislop din jud.Hunedoara?
De cate ori imi aduc aminte mi se ridica parul pe mine . Prima data am auzit de ea de la fetele de la Bambi, au fost invitate la emisiunea Cancan TV, au vb atat de frumos despre ea incat am devenit foarte curioasa de ea si de Parintele Arsenie Boca...care este inmormantat acolo. De el am mai auzit dar nu m-am interesat pana acum despre viata lui...Dupa ce am ascultat interviul fetelor am intrat pe net sa aflu cat mai multe despre viata lui, am ramas profund impresionata, am devenit foarte nerabdatoare sa ajung acolo, asa ca nu am mai stat pe ganduri, mi-am luat familia si am plecat..am fost in 28 aprilie...credeti-ma ca nu am cuvinte sa va spun ce am simtit acolo, a fost un sentiment extraordinar,o liniste interioara incredibila, fetita mea Fabiana, energica de felul ei a avut o rabdare de nu mi-a veniti sa cred si tin sa precizez ca a fost foarte, foarte cald...abia astept sa merg din nou..deci fetelor...va recomand din tot sufletul sa nu ezitati sa vizitati acea Manastire daca veti fi prin zona..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alinutza, eu am fost la Manastirea Prislop anul trecut. Se spune ca poti ajunge acolo doar daca iti doresti cu adevarat si te lasa parintele Arsenie. Eu am avut trei incercari pe drum, pana sa ajungem acolo, prima este ca ni s-a stricat masina pe Valea Oltului, iar pe celelalte doua nu le mai retin, doar stiu ca vreo trei piedici am avut.
Intr-un final am ajuns la manastire unde am gasit o liniste si pace cum rar intalnesti. Ce m-a minunat pe mine si, cum spui tu, mi s-a ridicat parul...a fost atunci cand am iesit din micuta biserica si, deasupra ei era un curcubeu concentric, ca o aura (asa cum vedem aura din icoane). Mormantul parintelui Arsenie l-am gasit, cum este mereu, acoperit cu flori...foarte foarte frumos. Va recomand si eu sa mergeti acolo.
Si eu mi-am dorit mult sa ajung, o voi mai face cat de curand.




Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani Vlad!
Ada, sa va traiasca frumosul si sa fie o bucurie pentru voi.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

La multi ani, Vladut! Ada, sa iti traiasca feciorul, sa creasca mare si sa fie sanatos!

Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

La multi ani Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI VLAD!

Mergi la inceput