Aradence DC (171)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

David

Ioana, ce bine ca ai ajuns cu bine! Imi pare rau ca nu am apucat sa ne vedem/auzim, dar e de inteles ca scurtul timp avut la dispozitie l-ai dedicat copiilor

Noi am avut un week-end prelungit fain, aglomerat si obositor
Sambata a fost Ada la noi, m-a ajutat sa pregatesc pachetele pentru parastasul de 6 luni a lu mama , intre o coliva si un colac mai "bagam" si un pahar de vin . Duminica am fost la biserica, apoi la sora mea, iar luni, cu trupa (Ada cu copiii, Flavia cu Bogdi si Genu, Adi a lu Cristina si fetele...Cristina a fost la munca ) la padure. A fost super fain la padure. Si marti, pe strand cu Ada si trupa de piticoti.
Ieri am fost terminata. Cand am ajuns de la munca a fost musai sa ma intind putin ca pur si simplu nu-mi mai puteam tine ochii deschisi





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Buna fetelor...a trecut o perioada cam lunga de cand nu am mai scris pe acest site...am mai citit din cand in cand mesajele voastre dar parca nu am mai indraznit sa scriu ceva..simteam ca *ma bag in seama* aiurea
As vrea sa va intreb ceva..eu am o fetita de 7 ani, iar de 1 an imi doresc inca un copil, nu stiu de ce nu se intampla, ne am facut analize amandoi, parem bine..spun *parem* pt ca nu mi dau seama de ce daca toate analizele sunt bune nu vine bb, poate pentru ca sunt prea stresata As vrea sa mi fac histerosalpingografie, am auzit ca e foarte dureroasa, nu stiu unde sa-mi fac si ma gandeam ca poate ma ajutati cu vreun sfat. Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alinutza, ti-am trimis PM.
Carmen, si tu ai un email de la mine.


Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Alinutza13, chiar nu te-am "vazut" demult.
La ce medic ai fost aici in Arad?
Stiu pe cineva care a facut histerosalpingografie la Szeged si a fost suportabil. Nu-mi amintesc acum cum il cheama pe dr., ii dr.-ul la care a fost Flavia, poate intra ea si ne spune.

Clau, da ati avut activitate, nu gluma! Ceva poze?
Am vazut 2-3 pe FB.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

IOANA asta da surpriza !!! Sper ca macar s-a mai imbunatatit treaba pe-acolo.
ALINA tot am vrut sa te intreb dar am uitat: cum mai e varul tau,l-a operat?

Io-s zombi,de doua zile umblu pe la oncoloaga,dar in final azi mi-a trimis la Bucuresti dosarul pentru aprobare PET-CT. Aseara cred ca am folosit mai mult de juma' de top de hartie si am consumat juma' din cartusul de la imprimata,la cate copii a trebuit sa pregatesc.Si azi de la 7 dimineata pana dupa ora 14 tot pe-acolo am bantuit - internare de zi,analize,iar la xerox,in final si la Casa de sanatate tot pe mine m-a trimis cu dosarul Azi la internarea de zi + analize erau 55 de persoane,ieri mi-a zis o asistenta ca au fost 70 Mi se par ff multi pt.Arad,mai ales ca majoritatea merg pe la Cluj ... la mine de doi ani e prima "internare" aici - trebuiau analize urgent pentru dosar,de-aia

In rest am apucat de i-am luat in sfarsit bicicleta Dianei,de la Cora. Era cu 230 lei si cu reducerea de 25% am iesit la 170 lei - adica am primit un bon de 55 lei,am luat papa de ei.Mai au si alte oferte interesante,nu de-alta dar bate vantul prin zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Alina, am fost la dr. Miclea, mi-a spus ca din punctul lui de vedere pot sa fac 10 copii, au trecut 3 luni de atunci...mi am dat seama ca nu se intampla nimic desi luna de luna imi faceam teste de ovulatie...deci ovulatia exista..sotul meu e super ok, oare de ce nu vine bebele?! Am mai apelat la recomandarea catorva cunostinte la d-na dr.Deiac, dansa mi-a sugerat sa-mi fac histerosalpingografie, ea face analize de genul acesta la Centrul Rubio dar nu stiu daca e ok sa merg la ea . De cand am fost la ea au mai trecut 2 luni si.. nu sunt...ofofff..grea e asteptarea asta.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINUTA dar la o laparoscopie nu te-ai gandit? Si noi am avut probleme de infertilitate - la noi la sot a fost spermograma varza - dar a trebuit sa fac si eu investigatii.Din punct de vedere al ginecologilor din Arad eram super-ok.Dar ce-i in interior pe la trompe,ovare,uter n-au cum depista la un simplu control ginecologic.Noi am fost la dr. Munteanu din Timisoara , care are cabinet privat profilat pe infertilitate (cred ca mai profeseaza,noi am fost acum cca 10 ani si era cam in varsta).Laparoscopia mi-a facut-o el la Bega,se face cu anestezie generala si ai trei taieturi minuscule (cca 1 cm) una sub buric si cate una in dreptul ovarelor.Mie mi s-a depistat un inceput de endometrioza pe fundul de sac uterin . Aia de ex. n-are simptome decat cand e ff extinsa, dar poate influenta fertilitatea.Tot acolo se facea si histerosalpingografie,eu n-am facut,asa ca nu stiu cum e.Daca te intere caut telefonul,adresa,de-or mai fi valabile,dar cred ca se pot gasi info si pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Monica, multumesc mult pt raspunsul tau. O sa ma documentez sa vad in ce consta mai exact acesta analiza. Dar eu totusi inca sper sa nu ajung la asa ceva...sper...tot astept minunea O parte din mine spune sa merg sa fac mai multe investigatii, cealalta parte imi spune ca sunt foarte bine si ca trebuie sa scap de stres ca sa poata veni bb linistit
Te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alinutza, dar de ce te agiti? Eu eram stresata ca nu raman insarcinata, incercam de 3 luni si nimic, tot asa ca tine...plus stresul mare la lucru...
Intr-o seara am fost cu sotul in Old House, am baut suc de portocale rosii cu vodca si asa a rezultat Mara, prima mea fetita.
La Dora, cea de-a doua fetita a noastra, stiam reteta deja: crema de wiskey.
Incearca si varianta mea.


Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Moni inca nu esti matusa?
Alinutza bine ai revenit. Sper sa reusesti sa ramai gravida cat mai repede.

Mergi la inceput