Aradence DC (171)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ioaii Cristina,chiar vrei sa stii cat costa ipi nesubventionat? Numai 30000 dolari doza si trebuie 4 doze,deci ies 120000 dolari.Si uneori dupa o vreme necesita "reinductie" deci inca odata pe-atat.Deci nu e cazul In plus la ce rata de raspuns mica are,miram-as sa il aprobe careva prin Europa (in SUA e aprobat) pana si in tara de unde-i firma producatoare (marea Britanie) nu e inca aprobat ,recent in Scotia a fost oficial refuzata subventionarea lui, bine la scotieni nu-i de mirare,clar Deci studiile clinice-s baza ,cel putin deocamdata.
Pana acum nu am prmit raspuns si la al doilea mail trimis ieri dimineata ... Oricum urmeaza sa merg si la un PET-CT sa vad mai clar cum stau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Ioaaai, da' scump mai e !
Si eu ma plangeam ca Voriconasolul meu era 6000 ron/cutia...

Fetelor, vreau sa imi cumpar masina de cusut. Aveti vreuna de vanzare, voi sau vreo cunostinta, vecin, ruda...:)
Mi-am luat azi una din obor si,cand am bagat-o acasa in priza, a puscat si a inceput sa iasa fum din ea...

Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut fetele,

Moni, imi pare rau de vestile proaste, dar sper ca soarele va iesi si pe strada ta. Maria Rubi are dreptate , nu ezita sa ceri ajutorul, viata ta nu are pret si daca trebuie 12 mii de euro sunt sigura ca se vor aduna, numai sa spui.

Diana imi pare super bine ca ne-ai mai scris. Unde lucrezi? La multi ani copiilor, cu intarziere ca de obicei.

Am si eu o rugaminte, cand e ziua vreuneia sunati-ma si pe mine si spuneti-mi, ca eu sigur in ziua aia nici nu apuca sa intru sa citesc.

Decia Ada la multi ani!!!!!!!!!

Azi am fost la o iesire la Covasant si m-am intalnit cu Diana11 .

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Miha m-am distrat de minune Ai vazut cam cu un zero in minus.120000 usd = cca 420000 lei = cca 93300 euro nu 12000 euro . Si eventual suma aia inmultita cu doi
Dar din fericire nu e cazul,ca sper sa apuc totusi vreun trial gratuit.
CRISTINA io n-am masina de cusut si cred ca o Ileana d-aia de pe vremea lui Pazvanti nu-ti trebuie (ca de-aia mai au ai mei una pe balcon ) Nasol cu aia din Obor,oare nu se poate repara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neatza. Haideti la
Miha, care-i faza cu Covasantzu'? Ca si Iulia merge in excursie cu clasa azi acolo. I-am cumparat spray contra capuse&tantari ca altfel n-a vrut sa mearga.
Moni, .
Cristina, io zic ca ti-o iau aia inapoi. Mie mi-au luat aspiratoru'. Si m-am hotarat sa-mi iau aspirator nou ca nu cred ca da cineva un aspirator de bun ce-i.


Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna dimineata!
Io la munca, "sefa" de cabinet o luna.
Deci, dau eu cafea azi.

Moni, Doamne ajuta sa te primeasca in trial si sa aiba efect tratamentul.
Ce scumpa-i nepotica, am vazut poze pe FB.

CristinaR, eu n-am masina de cusut, nici nu stiu pe nimeni. Cumnata-mea si-a cumparat cu vreo 600 lei ca si pe ea a apucat-o croitoria.

Miha, am vazut ca m-ai sunat, dar eram la biserica si era telefonul pe silent.

Ioana, ai intrebat ce facem...nimic deosebit, aceeasi rutina zilnica. Copiii sunt ok, scoala, gradi, afara toata ziua dupa ce ajung acasa.
Tu cum mai esti?

Va las ca am treaba...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut fetele

Am postat pe blog, dar cred ca ati citit deja ca v-am trimis mail aseara....

Eu sunt ok acum...

va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ada, la Covasant a construit parintele o tabara crestina, ieri s-a organizat acolo o manifestare cu tema " familia crestina". Nu cred sa fie capuse pentru ca locul unde merg e amenajat. Toata luna iunie au fost organizate activitati acolo. Si Alex va merge cu clasa in 1 iunie.

In 4 iunie dupa masa la ora 16 se va desfasura pe scena de la tabara , festivalul tinerelor talente. Printre alti talentati vor canta si Daria si Alex. Va invit daca vreti sa petreceti cateva ore in aer liber.

Moni chiar suma nu conteaza, la o adica sunt convinsa ca se va aduna. Sper si eu sa fii primita in trial.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Aoleu, Ioana....eu credeam ca atac cu bomba, ceva...si cand colo... Nasol, dar ma bucur ca esti bine acum!


Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufymic

Salut fetele

Am postat pe blog, dar cred ca ati citit deja ca v-am trimis mail aseara....

Eu sunt ok acum...

va


Povestiprafuite



Ioana, eu n-am primit mail de la tine...
Am citit si eu acum pe blog... Dar oare la ce ai facut alergie, ceva de la pizzerie?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput