Aradence DC (171)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, imi pare rau... Nu mai am cuvinte...nu prea ma pricep la incurajari, dar sa stii ca sunt alaturi de tine.
Medicii de la Szeged ce au zis? Nu te-au indrumat ei ce sa faci, ce sa incepi, ce sa mai incerci?
Sunt sigura ca vei gasi alt trial pana la urma.
Iti doresc multa, multa sanatate si putere in continuare. Oricum tu esti optimista si asta conteaza ff mult.
Offfff!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA pai ce sa zica,vorbim in 1 iunie cand mai merg,dar nu prea avem ce.Mi-a scris ca ipilimumabul nu-i decontat la el si e f. scump,in rest au doar dacarbazina (chimio).Operatia pica,adica cel putin cea subventionata,ca daca ai bani faci la cerere orice.
La capitolul optimism, includ faptul ca am iar un chist ovarian,mai mare ca alea de data trecuta ce-au disparut,e de 9/4 cm si exista o sansa sa fie nodul ala (nod= ganglion) crescut (1,8 cm) de la vreo infectie in zona.
Mai ales ca de cca 2 sapt am doar seara cca 37,4 febra ,asta dupa ce-am inotat in apa cam rece de la strand Si ea zice ca se vede cum ca chistul ala apasa perturba fluxul de la rinichiul drept si e posibil sa fie febra atunci si de la pielonefrita,sau sa fie anexita,deci cam e nevoie de antibiotic.Maine imi iau trimitere si ma duc la ginecolog ...
Am gasit io un trial in Europa care ma intere tare,sa vedem daca imi si raspunde la mail si daca ma primeste.E cu ipilimumab+1 vaccin si ultima mare noutate raportata recent e ca la melanom in studiul de faza I a avut 50% rata de raspuns (vaccinul simplu 30%,iar numai ipi 20%) Si astea daca ai noroc sa functioneze ,functioneaza si pe termen mai lung,sunt genul tratament imunitar,nu genetic cum fu asta ce l-am luat pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Moni si imi pare rau ca ai vesti proaste. Sunt langa tine in asteptarea vestilor bune.

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Moni imi pare tare rau de vestile proaste. Eu ma rog sa gasesti o solutie cat mai repede. Sunt alaturi de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA,ADA,GABI mersi
ADA ti-ai reparat masina?
IOANA te-a vizitat Ponta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

N-am reparat-o...s-o repare cine-o stricat-o. O sa ma chinui dimineata s-o duc la service...virez fooooaaarteee greu volanul din cauza ca nu mai am servo directie deloc.

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Io inchid..io deschid. Haideti la [cfea].

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna dimineata tuturor!

Moni imi pare tare rau ca ai vesti proaste. Sper totusi sa nu fie dracul chiar atat de negru pe cum pare.
Iti tin pumnii sa gasesti ceva trial unde sa fii acceptata si sa fie totul ok. curajoasa!

Ma intrebai de Ponta daca m-a vizitat....well am aflat a doua zi din ziar ca a fost aici. Pai daca stiam ca vine ii ziceam si eu sa-mi aduca niste vopsea de par din tara.
Habar nu am avut ca vine in Kandahar.

Ada cum ti-e masina?

Gabi, Alina, Flavia, Miha voi ce mai faceti? Cum sunt copiii?

Mie mi-e tot mai greu aici ca mi-e tot mai dor de copii. In rest rezist cu toate, numai dorul ma omoara...


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Iarna%202012&page=55" target="_blank">Pozele noastre in concurs(ym1 si 2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata ,haideti la o cafea!
IOANA aoleu cum ramasesi tu fara vopsea de par adusa de Ponta Uf te cred cat iti e de dor de copii Vad eu cum e cand il tot mai las pe Tudor la mami sa doarma si se intampla sa nu-l vad la fata chiar doua zile Asta de obicei cand e inchidere de luna si-s turbata cu hartoagele iar cu el acasa nu-i chip sa ma pot desfasura,sau cand am drum de Ungaria si-s zombie de nedormita si obosita.Si-atunci de multe ori le zic celor cu care iese la plimbare/joaca (taica-meu,sotul,mami dupa caz) sa-l aduca macar 3 minute sa il vad jos in fata blocului Ca daca-l aduc sus nu se mai da dus de-acasa

Am si primit raspuns la mailul ala aseara,cum ca doar din iulie incepe trialul ala,dar au in schimb ipi acum si daca nu gasesc in Ro,ma primesc la ei.In Ro sigur exista in Bucuresti ipi (am trimis eu vreo 2 pers. acolo si-au primit) si am aflat ieri ca si in Timisoara.Dar are raspuns durabil doar la 10-15% ,raspunsul in general e de pana la 20%.Clar as prefera varianta vaccin+ipi daca ma primeste.I-am scris deja ca in iulie ar fi perfect ca si asa e nevoie de 30 zile pauza intre doua tratamente - numai bine luna iunie.
Asa ca tineti pumnii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Moni, vesti proaste, dar uite ca apare din nou soarele pe strada ta, acum ca ai gasit varianta cu ipi si ai de unde sa-l procuri. Doamne-ajuta-ti sa te primeasca aia cu vaccinul! Tin pumnii stransi tare tare!
Oricum...pentru noi toate esti un model de ambitie, optimism, o luptatoare cum n-am intalnit pana acum! Te pup si fii tare in continuare!

PS: Anunta-ne cat costa ipi ala, daca nu se primeste subventionat. Suntem aici sa te ajutam.

Mama Marei si a Dorei


www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade

Mergi la inceput