Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Alice noi avem 7.400

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Fetelor, multumesc de gandurile bune. Bebe e ok, acum doar subfebril, astept rezultatul la urocultura, am sa merg azi si la oftalmolog cu el. Madam dr de familie e in concediu de mai bine de o saptamana, cam asa mi s-a intamplat intotdeauna, sa nu am nici macar o trimitere la nevoie. Cam asta e partea neplacuta a meseriei de parinte, bolile, dar ce sa-i faci? Trece.

Ileana, hehe, imi amintesc cand am botezat-o pe Andra ca generatia "veche" s-a scandalizat ca nu are paturica de matase si nici panglici, volane si alte cele la hainute, mama nasei mele (o fire temperamentala) a certat-o de fata cu toata lumea si asta in fata bisericii ca nu s-a ocupat cum trebuie de treaba. Adevarul era ca fiind prietene am fost impreuna sa achizitionam "trusoul" si am ales impreuna, dar mai mult cum am zis eu .
Nu fi suparata, da-le-n colo de accesorii, printisorii nostri atat de doriti ar arata minunat si infasurati in panze, nu? Va fi ziua voastra, traieste-o la maxim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Adc - se poate febra de la conjunctivta, dar mai rar. Mihai n-a facut niciodata febra.

La multe luni Anastasia de Georgia si Cristian de Izish!

Alice Mihai are 6 kile.

Alina - la farmacie ar trebui sa gasesti pungi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multe lunite Anastasia si Cristian!!!!
Alice Toma are 7 kg si 2 luni jumate. In ritmul asta va intrecem .

Si eu sunt prinsa cu botezul. Mi-am gasit haine: pantaloni de la Zara si o camasa ca sa imi fie usor sa alaptez. Eu sunt complet impotriva obiceiurilor, asa ca eu am cumparat hainele pruncului. Nase sunt sora mea si fosta mea colega de birou, Maria care va face aranjamentele de flori .
M#259; bucur ca ieri am achitat biletele pentru concediu, asa ca in 21 Iulie o sa le vedem pe Mihaela si pe Irisuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna fetele!
Bine v-am regasit!
Fruntea sus fetele cu probleme in familie.
Raportam si noi agitatie mare, duminica avem botezul. Inca mai avem detalii de pus la punct plus sa dau comanda de tort.
Referitor la hainute eu i-am zis nasei sa-i ia lui Alexandru ceva haios si modern in acelasi timp. Paturica am cazut de comun acord sa nu imi ia. Am deja o colectie de 4 paturici. In schimb ea a venit cu idee sa imi ia o hainuta de iarna in loc de paturica de botez.
Alexandru papa ceai din a doua saptamana la recomandarea pediatrei. Ii dau aproape zilnic deoarece mi se pare ca LP NAN ii usuca gurita.

La multe lunite Cristian de Izish si Anastasia de georgia_c




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Multumim de urari!
Noi avem 5.500 la o luna.
Fetele cu baietei- cand se incepe decalotarea? Noua ne-a zis sa incepem dupa 3 luni si pana acum nu am umblat deloc acolo. Voi cum procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite, Anastasia si Cristian!
Anca, ti-am admirat printesele, foarte frumoase toate pozele!
Eu sunt fff suparata ca de azi dimineata fii-mea are nasul infundat. Bineinteles ca nici de supt nu suge ca lumea din cauza asta. Nu-mi vine sa cred ca mi-a racit si asta tocmai acum, inainte de botez.
Vad ca vorbiti de trusoul de botez. Eu nu am nicio problema cu ce cumpara nasii, nu am avut nici la Maria. Nasii fetelor sunt sora cea mai mare a sotului si sotul ei. Iar cumnata mea are gusturi asemanatoare cu ale mele asa ca mi-a placut mereu tot ce le-a luat fetelor. Paturica si pernuta satinate si cu volanase i-a luat Mariei dar mie mi-au placut foarte mult. Eu recunosc ca sunt o fire mai conservatoare, nu prea le am cu modernismele. Eu chiar am folosit paturica si pernuta aceea la landou. Nu au fost folosite la botez, atunci a avut un costumas de iarna. Si acum va fi tot cam la fel, hainute groase, o gecuta de iarna si cam atat.
Atunci cand am botezat noi, am cumparat totul de acolo de la noi, asa ca fina nu a putut spune ce vrea si ce nu, dar stiu sigur ca i-a placut ce i-am luat pentru ca am vazut ca il mbraca pe finutul nostru cu acele hainute. Asa ca eu cred ca a fost bine.
Vad ca bebeii vostri au o greutate foarte buna, felicitari! Eu nu am mai cantarit-o pe fii-mea din 6 aprilie, nu am mai avut unde. Estimez ca are cam 5500-5600 gr.
De ieri am inceput sa-i dau si eu babetica Johannei. Are hipersalivatie de vreo 2 saptamani si suge tot ce prinde. Am zis ca o sa-i caut o jucarie de dentitie, sa roada la ea cat vrea.
Carina, ce frumos ca o sa te intalnesti cu Mihaela si Iris! Prin zona pe unde stam noi nu vine nimeni? Nu veniti, cred si eu, e o vreme oribila vara acolo...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Anastasia si Cristian!!
- fetelor as mai sta de vb dar sunt putin in butoi....va pup..ma duc la printesa mea..ca vad ca s-a trezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Urez si eu la multe lunite Anastasiei si lui Cristian!!!


Mai da ce bebeloi mari aveti voi acolo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

la multe lunite Anastasia si Cristian!!
- fetelor as mai sta de vb dar sunt putin in butoi....va pup..ma duc la printesa mea..ca vad ca s-a trezit


Scoate capul din butoi

Mergi la inceput