Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multe lunite Anastasia si Cristian!
mady - dupa cum bine spune faith: scoate capul din butoi!
lexi - dar un nasuc infundat nu inseamna neaparat raceala. Ariana de la nastere a fost fornaita (nu au curatat-o bine) si am avut o saptamana in care a cam avut muci (respira greu), dar rosu in gat nu avea si nici nu tusea.
hai sa ma plang si eu acum: mandra mea ieri si astazi a fost foarte maraita, a plans la greu si doar plimbata in brate am linistit-o. cand asteptam sa treaca uratii de clici (ca are 2 luni si jumatate), ei sunt mai puternici . de asemenea, as banui si un reflux... deoarece prea dintr-o data au luat-o durerile astea (duminica si luni a fost totul ok)




mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Raluca, si a mea a fost maraita. Are zile si zile Eu nu mai inteleg..cand trec colicii astia?!?!?! Ca mie mi-a zis doctorita ca pana la 4 luni pot dura.. a mea probabil vrea sa respecte natura sau nu stiu...Bine ca nu plange noaptea...si ziua e asa ciudat..cateva ore e super bine dispusa..trage cate un pui de somn..pipi..caca...mananca..si deodata incepe sa planga de rasuna casa vreo 10 minute..apoi iar e vesela...si apoi iar incepe...

Vineri inainte de Pasti, am fost intr-un magazin Piciul - nu stiam de el pana acum dar am ramas f placut impresionata..ce de hainute draguuuteeee....cel putin la fetite, ca la hainute de baietei nu m-am uitat..niste rochite din panza, bumbacel tot felul, si cel mai mult mi-a placut ca nu erau doar roz/mov cum e mania la hainutele de fete...erau cu toate culorile...rosu, albastru, alb, verde, superbe!!
Eu i-am luat niste pantofiori albi din piele (interior, exterior si talpa) ca la rochite prefer sa ii iau atunci direct cand vine vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Raluca, ai dreptate insa ea pana acum n-a avut probleme cu mucisori. Tocmai a regurgitat putin laptic cu flegma (scuze de detalii). Bine ca macar o elimina cumva, Maria facea urat de tot...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ica au site ceva savad si eu o veioza ? ma gandeam si eu la veioz dar nu stiu daca-i reizista lui M(baietelul lor de un an jumate).

Ma mai gandeam la u set de vase cu aburi Tefal sa-i faca papica lui M la aburi.

Alice noi avem 7400 dezbracati complet.

Pentru fetele interesate dupa ce i-am dat 16 zile tratament lui rafael am scapat de reflux ,nu mai varsa deloc,dloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA


Heeeelp sunt intr-o situatie groaznica am un san mai mare decat capul copilului si altul mai mic nu stiu cum am ajuns in situatia asta pareri.idei,?cum fac sa le egalizez?

implinita de Rafael-Ioan


Am avut si eu asa, stangul era dublu fata de dreptul I-am egalizat punandu-l prima data sa suga la cel mai mic, de fiecare data, chiar daca nu prea avea laptic in el, apoi il puneam la cel mai mare si plin de lapte. Mie mi s-a intamplat asa pt ca uit la ce san l-am pus ultima oara, ca sa-i alternez. Si pt ca mie pe stangul imi e mult mai comod ca pe dreptul

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"

MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Carpediem si mie tot la stangul imi e mai comod

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Cu ocazia sarbatorilor Pascarale am luat 1,3 kg si uite asa din mioara ma facui joiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Cu ocazia sarbatorilor Pascarale am luat 1,3 kg si uite asa din mioara ma facui joiana

implinita de Rafael-Ioan

esti mortala!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Cu ocazia sarbatorilor Pascarale am luat 1,3 kg si uite asa din mioara ma facui joiana

implinita de Rafael-Ioan

esti mortala!!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/



criminala esti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Cu ocazia sarbatorilor Pascarale am luat 1,3 kg si uite asa din mioara ma facui joiana

implinita de Rafael-Ioan



:)))))))))

Mergi la inceput