Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=N8kQ7QetkdQ&feature=relmfu

nu are treaba cu subiectele noastre dar tineam sa vedeti si voi pana unde ajunge filozofia....pe mine m-a pierdut de la primul cuvant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Alina le gasesti la farmacie ..ceri recipiente pt sugari sunt niste pungute cu adeziv..eu d-alea am folosit la Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto
[br
Da, asa am inteles si eu, ca pt baietei sunt niste recipiente/pungi. Dar de unde le iau?? Ca as vrea sa ii fac maine.



Am luat de la farmacie, am fost sfatuita sa iau macar 2 pungute in caz ca nu reuseste manevra din prima.


S-ar putea sa fi gasit cauza febrei, in cursul zilei de azi i-a aparut o secretie urata la unul din ochisori. De fapt a mai avut-o dar am curatat cu ser fiziologic si am crezut ca am scapat, acum insa e colorata in galben-portocaliu. Deocamdata astept pana maine sa ne vada un oftalmolog.
Cristina, sper ca nu gresesc, vorbeai de canal lacrimal infundat, ce stii, o infectie in zona poate explica si febra nu f mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

hristos a inviat!

raportam si noi un botez linistit in familia extinsa..adica cu parinti, frate, bunici...
micutul robert i-a cucerit cu trilurile lui..a vorbit incontinuu..

astazi am avut zi de plimbat prin magazine si am reusit intr-un final, dupa 6 ore si 30 de rochii probate, sa-mi aleg o rochita tot de la nissa. nu e chiar ce mi-am dorit, dar asta imi venea mai bine decat celelalte.
lui robert i-am cumparat de la prenatal o pereche de pantaloni, camasa si vesta.si mie mi-a aratat nasa ce i-a luat, dar nu m-a incantat. o sa vad cum o sa-i vina si daca nu-mi place il schimb in timpul petrecerii...vad eu..ii zic ca a facut pipi sau kk...
am intrat si noi pe ultima suta de metri cu pregatirile pentru botez.
gata marturiile, bauturile imi vin maine, cardurile de masa vineri, cu fotograful si dj-ul s-a vorbit, tortul mi-l iau cei de la restaurant de la centro-howard johnson...si cam atat..
noi initial am vrut botez restrans, dar am ajuns la 70 de persoane. noroc ca avem loc in restaurant.

cam atat despre noi.

imi pare rau ca nu toate ati petrecut un paste linistit, dar cel mai bine va directionati energia catre familia pe care tocmai ati creat-o...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Multumesc fetelor!

Ica, sora mea a avut tortul de la HJ la cununie. A fost cel mai bun tort!!! Nu il pot uita. Dar stiu ca a fost destul de scump..

Lui Filipone ii curge saliva la greu.. ii pun mereu bavetele cu plastic, k altfel se uda

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multi ani Maria Elena de Geanina si Matei Gabriel de Carpediem.

Multumim si noi pentru urarile de ieri!

noi de Paste am petrecut la socrii ca sunt la 40 km, deci aproape.
Am descoperit si noi somnicul pe burta, care tare i-a placut la mami ca a fost luuuungggg...4ore...Sper sa tina!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls
Am descoperit si noi somnicul pe burta, care tare i-a placut la mami ca a fost luuuungggg...4ore...Sper sa tina!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


Bravooo!!!


Fetele, am si eu o veste buna!! Acum, dupa baitza, a papat Filip 100 ml Aptamil. Isi tot sugea mainile, era ud tot de saliva si nu vroia tzitzi.. Si i-am facut asa, la noroc, un bib cu LP si...surpriza! L-a papat fara nici o problema. Singurul lucru pe care i l-am facut diferit de data asta, a fost sa il tin cu capul mai sus. De fapt aproape vertical.

Noapte buna tuturor!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Alina in iulie e foarte cald, mai ales spre sf lui iulie. Septembrie e mai ok. Eu cred ca septembrie ar fi mai ok pt copii. Noi, daca sotul n-ar lucra la Stat, iulie-august le-am petrece in Romania. As pleca eu acasa cu pitik, dar in 12 august e ziua lui si ar fi urat sa il lasam singurel acasa. Asa sa iti imaginezi ca sunt zile cu temp. de peste 43-44 grade (la umbra). Si umiditatea e f ridicata..
Alinutza te intrebam inainte de Paste cand ti-ai dat seama ca Sara e cretulina? S-a nascut cu zulufi?
Adc si Mady

Noi am avut o duminica de Paste asa si asa, fiindca ne-am vazut cu socrela, care a luat-o pe urmele lui Ciociolina, dar lunea a fost superba: noi 3 la plimbarica. Soacra-mea ne-a desfatat privirile cu voluptatea fundului acoperit senzual doar de o pereche de ciorapi, nu mai grosi de 40 DEN. Ceea ce dorea ea sa fie o rochita, era de fapt o bluza mai lunguta care n-a razbit sa-i acopere dosul si la fiecare aplecare/intindere/rasuciere, ne trata cu privelistea incantatoare a fundului ei. Poate am omis sa va spun ca soacra are 55 ani, dar fiind divortata si mereu in cautarea fericirii (cu toate ca are boyfriend), alege tinute care nu fac cinste nici varstei ei, dar nici baiatului ei de 30 ani. Eu nu stiu cum as reactiona sa o vad pe mama mea la granita cu...bordura. Abia azi am discutat despre asta, dar pt el e umilitor, e groaznic si nu ii face deloc placere sa tot evidentiez prostia lu' ma-sa.
Faith iti mai amintesti cat a cantarit Beatrice la 2 luni? Eu urmaresc evolutia voastra fiindca si noi am venit pe lume tot cat o sticla de cola (2600 gr). Imi descri putin alimentatia ei?
Bi nu stiu daca te-am mai intrebat, dar azi m-a intrebat sotul meu, voi de ce ati ales numele Iris si nu am stiut sa-i raspund. Aveti vreo poveste mai deosebita?

Anastasia de mami Georgia

Puiutza, Matza, Olga,Ghiulten, Anahadasa, Anissia, Dr_Anca

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe lunite Maria Elena si Matei Gabriel!!

Nici noi nu am facut nimic duminica. Nici lumina nu am luat. In schimb am fost ieri la niste prieteni, la gratar. A fost suuuuper. Pe radu l-am lasat cu soacramea acasa, si doar mara a fost cu noi. Aveam nevoie de rrlaxare :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Fetelor de unde stim cand se stabilizeaza secretia lactata???

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput