Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

Nu mi se pare normal. Nu ar trebui sa ramana acolo? in tub?


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


Ba da, mie imi raman in tub. incearca sa dai puterea aspiratorului pe minim. Eu il lasam pe puterea max si trage prea tare, asa ca l-am dat pe minim si e ok.


La multe lunite Stefan, Ilinca, Beatrice, Iris, Cristian, Eva!!!


Anda, multumim pt linkuri
[red]Cati, Cristina, al meu e in greva totala. A tinut tot postul, ba chiar si negru uneori.. Fac haz de necaz..


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Multumim tuturor fetelor care ne-au urat La multi ani! ptr Cristian...nu mi vine sa cred ca au trecut deja 2 luni...bebe e bine a crescut mare si frumos are 65 cm si 5 kg la 2 luni,e vioi,rade toata ziua si nu plange decat cand ii e foame.A renuntat de la o luna jumatate la masa de noapte,adica mananca pe la or 23-24 si dupa aceea pe la 6-7 dimineata...
Eu sunt mult mai bine ,m-am cam obisnuit cu noua viata,si incerc sa mi reiau vechile obiceiuri...
Va pup si imi e tare dor sa va mai citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Alina - cum va mai descurcati?

eu am reusit sa-l pacalesc si a papat de cateva ori, doar prin somn, deci pe azi suntem la limita decentei - zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

La multe luni pentru Ilinca, Iris, Cristian, Eva Georgiana!
fetelor noi grav...eu si sotu am fost la medic,o plasa de medicamente,sper ca o sa ne simtim mai bine...
bebe e mancacios rau,dar nu prea mai vrea tzitzi,acum doarme...
va doresc multa sanatate voua si la bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe lunite
Ilinca de Mady!!!
Iris Ameli de Bianca!!!
Cristian de Mrg!!!
Eva Georgiana de Anca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Carpediem in cazul asta nu stiu ce sa zic.. Sa ignori, nu as putea sa te sfatuiesc deoarece eu insami primesc sfatul asta vizavi de soacra mea si mi-e uneori imposibil sa evit, sa ignor sfaturile ei oferite chiar si prin intermediul altora.
Anda multumesc. Intr-o mare parte iti datorez si tie reusita mea, si Alinei, si lui Lady, si, in definitiv, fiecarei mamici "disperate" (mai ales celor care au nascut ianintea mea, adica toata odiseea ). La capitolul "disperare" imi vin in minte cel mai des Ileana si Matza, adica oarecum telepatic, le comunicam lor temerile mele si a doua, a treia zi regaseam intrebarile mele pe forum . Deci si lor le sunt datoare, dar nu as vrea sa nominalizez fiindca as omite fete dragi care printr-o intrebare, o pilda sau un raspuns mi-au dat avant, incredere, forta (Anahadasa, Cati,Bulinutza,Alice, Adriana, Ghiulten,Sophia, Iaura, Dari,Bia, Lali,CristinaGoji, 2*Anca, Lexi, Beatrix, etc, etc)
Ileana cand o femeie se ingrijoreaza din cauza surplusului de kg, orice i-ai spune nu o imbuneaza, ba parca pui paie pe foc. Asadar te pup si iti tin companie. Ma simt ca un butoi. Burta asta ma dispera..
Lady ma bucur ca ati sarit si hopul asta. Mai e putin si va crestinati. Sa ai o saptamana usoara. Ma gandesc ca ti-e greu cu atatea pregatiri
Cativezi? Inca ceva ce am invatat de la tine si Anda: greva foamei la bblusi Daca mi-ar fi zis cineva acum un an ca exista asa ceva, as fi zis ca e nebun. Bafta cu Gruitza frumos!
Mihacor sanatate multa.
Faithoff si piciorul!! Sper ca esti bine!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Lexi, sper ca Maria e bine si nu a facut vreo contagioasa. Botezul il avem sambata, pe 21. Si astazi am vizitat-o pe nasa si m-am necajit foarte tare ca nu mi-a placut deloc ce i-a cumparat pt botez, dar o respect foarte mult si mi-e foarte draga si stiu ca nu a facut-o intentionat sau din lipsa de gust, dar e o alta generatie, e mai in varsta si nu se pricepe la modernisme. Asta este...
Mihaela, vom revdeveni noi ce-am fost si mai mult decat atat. Si vom fi si mamici, unde mai pui... O mamica sexy cu un pui de mana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

multumim miha.
lady ma bucur ca a trecut cu bine tot,si noi avem maine ultima ecografie pentru stabilirea tratamentului,daca mai e nevoie.
o noapte cu bebei linistiti va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Maria Elena de mami Gianina si totodata iti dorim sa fi un crestin bun, dupa voia si placul lui Dumnezeu, sa ai viata lunga si binecuvantata cu sanatate si pace sufleteasca.
Matei Gabriel de mami Carpediem.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

La multe lunite,Maria Elena ,Matei Gabriel, Iris Ameli, Ilinca,Cristian ,Eva Georgiana sper ca n-am uitat pe nimeni




Fetelor noi am incheiat greva foamei astfel: nu-i mai dau sa pape la primele semne de foame il mai tin de vorba,joaca 30-60 de minute si apoi papa suuuuper bine fara urlete,pauze si alte alea.
Am ajuns sa-i dau sa pape la 3,5-4 ore fata de 2,5-3 ore ziua.

Noaptea nu-i problema .


offf Carpediem ce urat din partea ei in loc sa te ajute....

Mergi la inceput