Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

altesa nu cred ca au site. am luat dintr-un magazin micut prin pta amzei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Ileana, Ligia, Iaura (sper ca nu confund) daca sunteti nemultumite de hainutele alese de nasici, eu zic sa luati cumva masuri. Eu una sunt precauta la faze din astea, si desi inca nu aem hainele de botez am vbit deja cu nasa sa luam impreuna hainutele de botez, tocmai ca sa nu avem surprize, si sa fie toata lumea multumita..eu stiu cel mai bine ce dimensiuni are copilul, cu ce culori ii sta bine, etc... Ah, si mai voiam sa zic ceva...fetelor care scrieti de nase/familie...e bine ca va descarcati, mai ales ca aici e un grup tare ffumos si "legat" sa zic asa...dar mare grija ca este un forum cu continut public...si oricine in urma ununi google poate ajunge pe paginile astea, inclusiv cei despre care scrieti :|



Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



mie mi-a placut ce ne-a luat nasa de botez ,ca doar i-am sugerat eu subtil ...cred ca cel mai bine e sa faca fetele cum spui tu ,adica sa ia impreuna costumatia de botez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca

Neata fete dragi!

Am revenit si ne-am revenit dupa petrecere, dar mai ales dupa o perioada cu somn putin.
Totul a fost foarte frumos, botezul a atras dupa el frica de apa a Alexandrei si imi va trebui multa rabdare si nervi ca sa trecem peste asta. Mititica dormea si a fost trezita, dezbracata si bagata in apa . Pot spune ca am insistat chiar sa ii puna doar apa pe capusor sa nu o scufunde cu totul dar eu am vorbit eu am auzit ca preotul mi-a zis ca asta nu mai este botez- ce obiceiuri "frumoase" la ortodocsi. Nu pot spune ca sunt incantata desi m-am nascut si am crescut cu religia asta acum pot spune ca mi se pare barbar scufundatul asta in cristelnita. Acum cand o dezbrac si incep sa ii fac masaj si apoi simte apa urla copilul meu care nici nu stiam ca stie a plange

Un link cu cateva poze https://picasaweb.google.com/102327228005132729215/BotezAlexandra?authkey=Gv1sRgCPTtz7udh6WMNQ#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=140118" target="_blank">Nasterea unui zambet
Anca cu cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra






la noi la botez chiar am insistat sa nu o bage cu totul in cristelnita si preotul mi-a respectat doleanta dar a zis ca ar fi bine sa nu filmam faza respectiva, dar totusi o avem pe cd si avem si poze dar nu le arat la nimeni sa nu-i fac rau ...e oarecum un apropiat al familiei si poate de-aia a facut cum am vrut noi desi nu face asa botezul in general,chiar insista pe bagatul de 3 ori in apa...io am avut o mare temere in legatura cu asta...

vazut pozele...foarte finuta adela in hainutele de botez si foarte fain si tortul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite Anastasia si Cristian!!!



mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Carpediem si mie tot la stangul imi e mai comod

implinita de Rafael-Ioan



Mie la dreptul!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Ica, mari probleme am si eu cu aranjatul la mese. Am mese rotunde de 6 persoane si tot cuplez pe grade de rudenie, afinitati, varsta, etc...
Anda, si eu te invidiez pt intalnirea cu Mihaela...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Mi-au aparut azi niste pete pe chilot...De 1 sapt iau Cezarette, o fi de la ele? Stiam ca dc alaptezi nu vine menstra.....

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Mi-au aparut azi niste pete pe chilot...De 1 sapt iau Cezarette, o fi de la ele? Stiam ca dc alaptezi nu vine menstra.....

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


La mine a venit menstra luna trecuta, si eu iau Cezarette (si luna trecuta am luat ) , maine merg la control poate aflu mai multe info.


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian
Anda, si eu te invidiez pt intalnirea cu Mihaela...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Si pe Mihaela nu o invidiezi ca se intalneste cu mine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

buna fetele
Nu mi-a mers calculatorul si nu am putut sa va spun sarbatori fricite.Noi am facut 4 lunite si raportam 6300 g,am pus 800 g luna asta.
Mai nou seara adormim doar cu feonul,nu ne place leganata,pt ca ziua dormim doar daca suntem scoasa afara,unde se aud masinile,mai greu acum ca ii foarte ploioasa vremea.In 24 facem vaccinul de 4 lunite.De sarbatori am mancat tort si zice o matusa de a mea sa ii dau si ei cu crema pe buze,ca sa guste si eu zic ca nu ii dau inca nimic pnan la 6 luni si ca crema nu o sa ii dau pana la un an,asa o teorie mi s-a tinut de am zis ca de acum inainte fac cum vreau eu si nu le mai zic nimic
.Am sa ma pun sa citesc din urma si revin


Mergi la inceput