LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***418***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

si io zic ca sophiphi a facut falcute :)

ilink, ala e johnny halliday de pe tricoiu tau?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose


Cum sa hie betzivu' de Johnny, e James Dean, desi Sophia e convinsa ca-i Andrei:)))
Phiphi a adormit "de pranz" la 7 fara 15 M-as mira s-o tina pana dimineatza, da' mai stii? In orice caz amu sunt pe receptie, huzband trebuie sa plece de-acasa cam o ora. Vine cineva la taclale?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:


CHESTIONAR DE SARBATORI

1. Ce vi se pare cel mai sexy la un barbat?
Aici imi vine sa dau copy paste la raspunsul Anamariamei deoarece si pt mine conteaza ff mult atitudinea la un barbat, apoi privirea si nu in ultimul rand fizicul

2. Dar la o femeie?
Frumusetea combinata cu inteligenta si atitudinea si condimentata cu mult umor


3. Fizicul conteaza?
Da conteaza dar cred ca mai mult la femei pt ca e printre primele criterii de selectie


4. Marimea conteaza?
Asta cu siguranta dar la barbati


5. Dar tehnica?
Din punctul meu de vedere muuuuuult mai mult decat marimea


6. Dar experienta?
Asta nu cred ca asa de mult pt ca fiecare cuplu e unic, ce merge si le place unora nu e garantat ca prinde si la altii


7. Cit de mult ne influenteaza comportamentul in relatia actuala, relatiile trecute?
Cu siguranta destul de mult pt ca dupa cum spunea Chatonel am invatat din greselile trecutului


8. Mentineti legaturile cu fostii iubiti?
Eu nu, ei ma mai suna cand si cand, uneori chiar imi face placere sa stam la povesti si sa aflu ce mai e nou in viata lor, acum nu va ganditi ca sunt vreo 10 care ma suna

9. Dragostea e eterna?
Da, daca e intretinuta


10. Cum e cu "dragostea" si "ratiunea"? Aici fiecare poate aborda suiectul dn ce perspectiva vrea.
Oooo, in tinerete clar nu aveau nimic in comun, acum se mai completeaza


11. Va place sa flirtati? E deranjat partenerul de acest lucru? Va deranjeaza daca el o face?
Uneori sigur ca da, dar de obicei cand sunt fara partener pt ca sunt sigura ca nu i-ar placea la fel cum nici mie

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinco, cat au costat pantalonii tai ca tare-mi plac ! ce marime ti-ai luat tu ? mai aveau ?


Inapreda, pt chestionar


Eu astept sa se trezeasca Ada care a adormit pe la 18 abia dupa ce am scarpinat-o pe spate, ma bucur ca doarme pt ca diseara mergem sa ne intalnim cu gasca si numai bine putem sta si noi mai mult

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Io am raspuns mai "badaraneste" la aia cu sexy-ul la o femeie, adica m-am gandit strict la fizic si prima impresie, cand vad una pa strada, nu m-a dus gandul la umor, atitudine, pregatire profesionala, ca de alea nu-mi dau seama cand vad o gratie pestrada
Tufete, da' amu m-ati bagat la idei: e prea "buhaita" Phiphi, e exagerat de falcoasa, da senzatia de grasalana?... Nu c-as avea ce sa fac, ca n-oi pune-o la cura de slabire (oricum nu mananca mare lucru acasa:)) da' sa stiu...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ilinco, cat au costat pantalonii tai ca tare-mi plac ! ce marime ti-ai luat tu ? mai aveau ?


Inapreda, pt chestionar


Eu astept sa se trezeasca Ada care a adormit pe la 18 abia dupa ce am scarpinat-o pe spate, ma bucur ca doarme pt ca diseara mergem sa ne intalnim cu gasca si numai bine putem sta si noi mai mult

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Aha, deci alta care si-a amanat mult "somnul de fruusete"
Aici ploua ca naiba, nici vorba de plimbari
Novus, la cracii tai chiar ti-ar sta bine cu asa pantaloni Sa zic drept nu m-am uitat daca au marimi diferite, i-am inshfacat pe astia (dar n-am vazut pe raft mai mult de 2-3 bucati si nici nu-s sigura ca erau exact acelasi model, in general la outlet n-au multe bucati acelasi model). Astia sunt eur. 36 si au fost 69.99 lei. Sa ma uit daca sunt si pentru tine? Am o colega cu picioare luuungi si subtiri, o pot lua sa probeze;))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ilinca, e doar bucalata, nu e "grasalana".

Bianca, doar nu crezi ca eu ti-am luat vorbele la propriu? Sper ca nu, doar ca metafora in sine mi s-a parut exagerata.


Dyana, bine ai revenit!!!

Andiaroro, bine ca nu-l doare.

Eu nu ma apuc de chestionar, ca m-am chestionat in gand si raspunsurile au intarziat sa apara; in ultima vreme nici eu nu mai stiu ce-mi place si nu-mi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui novus

Ilinco, cat au costat pantalonii tai ca tare-mi plac ! ce marime ti-ai luat tu ? mai aveau ?


Inapreda, pt chestionar


Eu astept sa se trezeasca Ada care a adormit pe la 18 abia dupa ce am scarpinat-o pe spate, ma bucur ca doarme pt ca diseara mergem sa ne intalnim cu gasca si numai bine putem sta si noi mai mult

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Aha, deci alta care si-a amanat mult "somnul de fruusete"
Aici ploua ca naiba, nici vorba de plimbari
Novus, la cracii tai chiar ti-ar sta bine cu asa pantaloni Sa zic drept nu m-am uitat daca au marimi diferite, i-am inshfacat pe astia (dar n-am vazut pe raft mai mult de 2-3 bucati si nici nu-s sigura ca erau exact acelasi model, in general la outlet n-au multe bucati acelasi model). Astia sunt eur. 36 si au fost 69.99 lei. Sa ma uit daca sunt si pentru tine? Am o colega cu picioare luuungi si subtiri, o pot lua sa probeze;))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Daaaa, tare as vrea si eu

Revin mai tarziu ca plecam in oras

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Io am raspuns mai "badaraneste" la aia cu sexy-ul la o femeie, adica m-am gandit strict la fizic si prima impresie, cand vad una pa strada, nu m-a dus gandul la umor, atitudine, pregatire profesionala, ca de alea nu-mi dau seama cand vad o gratie pestrada
Tufete, da' amu m-ati bagat la idei: e prea "buhaita" Phiphi, e exagerat de falcoasa, da senzatia de grasalana?... Nu c-as avea ce sa fac, ca n-oi pune-o la cura de slabire (oricum nu mananca mare lucru acasa:)) da' sa stiu...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Imi dai voie sa "ma hahai" la intrebarea ta de final?:)))



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Eu inteleg metafora Biancai, chit ca eu nu as fi lansat-o taman azi. Dar sunt si eu nemultumita si indignata de aceleasi aspecte pe care le-a mentionat ea, si cred ca multi saraci n-ar mai fi (asa de) saraci daca in loc sa asteptam faptele de caritate ale BOR, s-ar confisca toate proprietatile care ii apartin si s-ar imparti/exploata rational. Cit despre implicarea bisericii in politica, mi se pare de neiertat.
Este o discutie foarte lunga. Eu mi-am gasit uneori liniste si alinare in cite o biserica, dar acestea erau departe tare de "telul" de catedrala neamului; erau bisericute mici, uitate de timp si de lume....



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

mutzu meu e LEUUUUUUUUUUU!!!! nu a dormit de pranz ca e racit si l-a apucat tusea, si nene e teroare cu el daca nu doarme. Cred ca ne-a injurat azi cat pentru o luna (ca nu, nu i-a trecut f aza de injuraturi). Astept sa vad cum o sa fie la gradi, ca de luna viitoare vreau sa-l duc la program scurt. Peste 2 saptamani avem concediu si mergem sa vedem prin cartier care e treaba, la privat deocamdata, si vedem la anul daca trecem la stat (anul asta habar nu am avut ca sunt inscrierile, ca-l inscriam macar asa de fantezie... sa fie , si vedeam ce facem daca prindeam loc). Am 2 gradinite pe langa noi, la 1-2 statii distanta, deci la indemana nbonei sa-l ia de acolo la pranz. In principiu il las pana dupa masa de pranz, apoi sa-l adune bona, sa-l plimbe pe afara si sa vina acasa pe jos. Despre gradinitele astea sunt pareri impartite, majoritatea nemultumirilor sunt legate de curtea mica, dar cum mutzu nu e fan alergat, chiar nu-i bai. Si apoi, il alerg eu cand vin seara daca e nevoie.
O sa vad la timpul respectiv ce si cum, ca pana atunci mai sunt 2 saptamani.... adica o gramada de timp!!!!!!!

Mergi la inceput