LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***418***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:


1. Ce vi se pare cel mai sexy la un barbat?
buzele, daca sint senzuale; sclipirea de malitiozitate si privirea directa, oki in oki, cind face "poante"; kuru ; miinile si agilitatea lor; sensibilitatea.

2. Dar la o femeie?
feminitatea neexagerata, adik sa nu fie pisicoasa, dar sa respire feminitate; tzitzele si kuru ; frumusetea fetei, a trasaturilor, sa fie armonioase; daca are picioare misto e si mai bine; imi mai pare fff sexi o tipa f buna profesional care nu ia in serios frumusetea ei fizica si nu face caz de ea

3. Fizicul conteaza?
evident

4. Marimea conteaza?
si mai evident :) ca sa faci cu extra small cind tu "porti" M, sau L?

5. Dar tehnica?
cred ca mai importanta e intuitia si instinctul; tehnica e doar suplinitoarea acestora.

6. Dar experienta?
experienta contaza in general, cu cit e mai mare, cu atit barbatul ar trebui sa fie mai "in tema" cu cerintele si nevoile femeii... din pacate nu se verifica de fiecare data

7. Cit de mult ne influenteaza comportamentul in relatia actuala, relatiile trecute?
cred ca fiecare dintre noi (fiindca aici sintem doar fete destepte ) invata din greseli si pe viitor le evita.

8. Mentineti legaturile cu fostii iubiti?
hmm, nu prea, desi nu e cu intentie.

9. Dragostea e eterna?
da, dragostea poate i eterna daca e intretinuta si daca toate obstacolele sint trecute in doi, deci e musai ca partenerii sa traga amindoi caruta in aceeasi directie.

10. Cum e cu "dragostea" si "ratiunea"? Aici fiecare poate aborda suiectul dn ce perspectiva vrea.
la mine se impletesc, acum, la batrinete; cind eram juna eram cam fara ratiune

11. Va place sa flirtati? E deranjat partenerul de acest lucru? Va deranjeaza daca el o face?
imi place, cind si cind, ca sa ridem; francezii sint mari flirtosi, dar e mereu de suprafata, o kestie de destindere si de gluma, nu se ia in serios...




[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

si io zic ca sophiphi a facut falcute :)

ilink, ala e johnny halliday de pe tricoiu tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

aham, acu, ca sint io pe-aci fugirati toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Salutare,

Pentru Vladimir da semne de niste muci am zis sa dorm cu el sa il pazesc. Am dormit vreo 2 ore....

Ana, era o metafora aia cu impuscatul, insa vreo cateva zile l-as tine nemancat. Fatza lui si statutul sau social nu au nicio legatura cu "functia". O sa inceapa in curand campania electorala iar Biserica va deveni un canal de "media". Sa nu uitam ca PF Daniel detine Trinitas TV, Radio trinitas si muuulte pamanturi si paduri.

Nu am absolut nimic cu preotii/calugarii care chiar fac asta pentru ca au simtit o chemare. Am mare incredere in fratele OLgai (e exemplu pe care il dau pentru ca il cunoastem toate) care nu s-a nascut preot ci a devenit pentru ca asa a simtit.

Ca sa inchei si sa va oripilezde tot. Am fost la Vatican. Ma asteptam sa o ia inima la trap cand am ajuns in piata in care Papa isi tine prelegerile de marile sarbatori. Chiar credeam ca o sa simt ceva in piept. Nu m-a furnicat nimic! Ba mai mult, am avut o senzatie de "Bine ati venit! Aici sunt banii dumneavostra!"

Nu mai deschid subiectul Catedrala Mantuirii Neamului. Si inchei: nu am nimic cu credinta. Chiar cred ca exista o forta superioara- fie ca se numeste Dumnezeu, zeu , Alah, extra-terestru. Dar Biserica este o insitutie, care doar incaseaza si nu da nimic inapoi. (Parastas-700 ron, chitanta 170 ron, reduceri nu se fac ca nu e supermarket). In plus i se aloca un buget de la Bugetul Statutlui mai mare decat pentru invatamant sau sanatate.

Nu am nimic cu persoanele care merg la Biserica. Cu cele care merg pentru ca asa simt. Eu am ce am cu obiceiurile pagane adoptate si adaptate si preluate din generatie in generatie.

Voi reveni cu raspunsurile la chestionar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hop si eu !!

Noi am bramburit de dimineata chit ca a inceput ploaia fix cand ieseam din bloc
Sa vedem ce-am retinut :

Am admirat-o pe Sophihi in blugii cei noi dar mai ales pe Ilinca in pantalonii cei sexosi, musai trebuie sa-mi iau si eu o pereche daca iar a revenit moda, aveam in liceu unii cu care am facut furori


Andiaroro, ma gandeam eu ca nu trece nemarcat Pastele , nu te superi pe mine,da ?! sanatate multa balerinului


Pisik, asteptam poze cu tinuta scoasa la plimbare


Bianca, nici mie nu mi-a placut tonul mesajului tau


Chatonel, eu dupa cum stii am alta viziune despre cadouri

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dyanna, welcome back !! Imi place tonusul tau si optimismul si abia astept sa postezi ca-n vremurile bune !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hop si eu !!




Bianca, nici mie nu mi-a placut tonul mesajului tau






Asta e, nu pot multumi pe toata lumea. Mi s-a cerut sa repun pe tapet problema.

Acum, dupa iespicatia de mai sus sper sa se fi inteles figura de stil legata de PF, ca sigur veti fi indignate de mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

In alta ordine de idei. Mai uitai la poze si sunt foarte frumoase. Incepand de la cozonacii lui Floric, ce aratau intr-un mare fel si pana la pozele de azi puse de Ilinca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


1. Ce vi se pare cel mai sexy la un barbat?
atitudinea, si clar zambetul poate sa faca minuni...

2. Dar la o femeie?
hmmmmm... cred ca e limita aceea subtire dintre a arata prea mult si a lasa sa se vada fix cat trebuie. Ador tinutele care lasa loc imaginatiei... dar te fac sa tragi cu ochiul.

3. Fizicul conteaza?
O da!!!

4. Marimea conteaza?
da, da

5. Dar tehnica?
Aici dau drepturi de autor Chatonicii noastre: "cred ca mai importanta e intuitia si instinctul; tehnica e doar suplinitoarea acestora". Mai bine de atat nu puteam sa zic.

6. Dar experienta?
Eu zic ca asta se invata "din mers". Adfica si daca nu e la inceput... poti sa inveti repede care-i treaba.
7. Cit de mult ne influenteaza comportamentul in relatia actuala, relatiile trecute?
Destul de mult pentru mine. Din nefericire i-am reprosat de multe ori lui Cristi tot felul de chestii, multe legate de sex... facand comparatii. Si pe bune ca n-a dus la nimic bun.... ba chiar a fost tragic. Dar da, sunt multe lucruri pe care nu le uit, si bune si rele... si apar cand mi-e lumea mai draga. Important a fost momentul cand am aceeptat ca le-am trait, ca s-au dus si nu mai vin (nici alea rele, da' nici alea bune)

8. Mentineti legaturile cu fostii iubiti?
nuuuuuuu, la mine despartirile au fost cu nabadai; si chiar daca ne-am mai intalnit ocazional, ne-am mai trimis cate un mesaj de sarbatori... prefer sa nu rascolesc ce s-a dus.

9. Dragostea e eterna?
da, dragostea e for ever and ever. Si nu dispare, doar ca e "uitata" si acoperita de griji si multe "probleme casnice"; abia cand realizezi ca e de cacat sa-ti distrugi casnicia cu prostii, cu certuri legate de vase nespalate, gunoi nedus.... etc, abia atunci vezi ca e mult mai fain sa te abandonezi si sa-ti amintesti ca pana la urma poti sa iubesti infinit si cu chiuveta plina de vase!!!!

10. Cum e cu "dragostea" si "ratiunea"? Aici fiecare poate aborda suiectul dn ce perspectiva vrea.
dragostea nu are nimic a face cu ratiunea. ratiunea e doar o chestie a creierului si cand pui gandurile inainte, pe bune ca nu mai apuca amarata aia de dragoste sa zica nici pas. Pai degeaba sunt atatea expresii cu dragostea oarba, cu sucitul mintii.. etc....?!?!?!?! Iubirea este strict din suflet, nu trece nici prin cap, nici prin stomac. Este cea cu care ne nastem, este cea pe care am vazut-o in ochii copiilor nostrii, prima privire pe care nu o uitam niciodata... aia e!!!! Este abandonul si idiotenia aia totala din adolescenta, fluturii din stomac, lacrimile de emotie, alea pe care ni le inabusim de multe ori...
11. Va place sa flirtati? E deranjat partenerul de acest lucru? Va deranjeaza daca el o face?
imi place, imi place. Cum sa nu-ti placa flirtul?? oricat ai fi de fidel, pe bune, nu esti inchis in colivie de cristal, si pe deasupra un flirt face bine relatiei, iti arata ca "inca mai poti". Probabil si el flirteaza cand are "spatiu", habar nu am. De deranjat... habar nu am, ca doar nu o facem cand suntem amandoi (caz in care i-as rupe capu' in bucati!!!!!!!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hop si eu !!

Bianca, nici mie nu mi-a placut tonul mesajului tau



Asta e, nu pot multumi pe toata lumea. Mi s-a cerut sa repun pe tapet problema.

Acum, dupa iespicatia de mai sus sper sa se fi inteles figura de stil legata de PF, ca sigur veti fi indignate de mesaj.


Eu am inteles de la inceput ca era o figura de stil si ca nu plecasesi sa-l impusti dar nu mi-a placut tonul vehement al intregului mesaj , nu ca as fi eu vreo bisericoasa, din contra, am credinta mea ca exista ceva acolo undeva , in rest si mie imi displac multe practici mai mult sau mai putin bisericesti
Cu aparitita luminii recunosc ca si eu care sunt o fire sceptica si tehnica m-am gandit la multe variante dar imi place sa cred ca , chiar apare din senin acolo



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput