Colectia de toamna-iarna 2005 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

noki, ai sunat? ai zis ca incerci sa negociezi etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dragelor, ma bucur ca v-au placut pozele! Intr-adevar, tare mult au crescut copiii si sunt minunati!

Prima zi de concediu - tanaaam. bine am facut ca vad ca obosesc si mai repede. De abia apuc sa fac si eu treburile casnice dimineata, cand sunt mai fresh, si spre seara o pot lalai. Mai un forum...
Pe de alta parte imi lipseste adrenalina si pusul creierului la contributie de la servici dar nu-i bai, de-abia am de ce sa ma bucur cand ma intorc. Acum trebuie sa fac bine sa ma adaptez la starea de mama full time. Care nici ea nu e rea si imi place.

Maria despre Silvia si cochetaria ei v-am zis io!

Cami, Maria multumesc de complimente! Probabil ca "imi sta bine" gravida pt ca mi-am dorit foarte mult si sunt foarte bucuroasa de burti.

Cami e excelent ca nu are probleme cu inimioara!

Da, multi doctori practica o manipulare crasa, te lasa sa crezi ca bebe ar fi in suferinta sau in pericol ca sa faca cezariana, mai ales in ultima vreme, majoritatea nasterilor in felul asta sunt.
Posibil ca a vrut sa "scape de o grija" inainte de Pasti. Si sufera femeia care se alege cu o operatie majora, uter cicatricial cu risc crescut la urmatoarele sarcini, aderente prin abdomen samd. In spitalul unde nasc eu la terapie intensiva nu-ti aduc bebelusul la alaptat, bebelusii sunt pe alt etaj, asa ca saracul prunc sta primele 24 de ore de viata fara mamica lui si tzatzele aferente. Of, sper sa reusesc sa nasc natural si de data asta si sa fie bine.

Miri si eu abia astept tabara noastra, sunt convinsa ca va fi excelent!

Ina probabil ca nu ti-am parut agitata pentru ca tu esti de 10 ori mai decat mine!
Imi place cum gandesti despre vremea socrelii!!!
Sa fim noi sanatoase pana atunci!


Lavi 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen si Cristos a inviat!

Noi ma petrecut Pastele ortodox cam ciudatel. Sarah a fost plecata cu Adi la vatra Dornei, iar eu cu Alex am stat acasa. Am lucrat mult, profitand de lipsa bufnitei, dar caracteristica de baza a Pastelui a fost dorul meu de bufnita. Nu mi s-a mai intamplat sa-mi fie atata de dor de ea, desi a fost de multe ori plecata. Cred ca ma babesc. Ieri mi s-a intors din vacanta, cu ticul verbal de "misto".

Asa...partea organizatorica. Azi vreau sa sun la Danes dar vreau sa am datele cat de poate de sigure. Problema e ca m-a lasat memoria si nu mai stiu de cand vine majoritatea poporului - de vineri sau de joi? Parca joi imi amintesc, ca atunci pleca Silvia in tabara. Si azi mi-am uitat si mobilul acasa, deci nu pot ajunge verbal la urechile nimanui.Asadar, rezervarile:

- 1 camera dubla - 11-13 iulie - 2 nopti - eu si Sarah
- 1 camera dubla - 11-15 iulie - 4 nopti - Lavi&gagicile
- 1 camera dubla - 12-15 iulie - 3 nopti - Anda&Nichita
- 1 camera dubla - 12-15 iulie - 3 nopti - Corapino&plozime
- 1 camera dubla - 12-15 iulie - 3 nopti - Miri&David


Asta e lista finala?

Nici eu nu am nimic impotriva persoanelor din afara, daca garantati ca-s de treaba si ok.

Alte doritoare de pe forum nu avem????





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

'neata

si eu vreau tare mult sa ne intalnim. sigur venim sambata/duminica, ar fi o noapte, camera tripla - exista?
ce program planuiti voi prin zona? si plimbat prin jur, sau mai mult stat prin incinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Planuim si misunat in jur. Sunt multe locuri frumoase de vazut. Noi din pacate trebuie sa plecam vinerea, pentru ca Sarah pleaca samabata dimineata in concediu cu Adi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io 2 nopti, vineri si sambata (sper sa-mi pot lua vineri liber, ca a intervenit ceva la serv - vin si din concediu cu o sapt mai devreme - adica tai grecia de pe lista... ma rog, vedem pana atunci...

f busy, scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

si noi tot 2 nopti, vineri si sambata .prietena mea nu se hotaraste, probabil n-o sa vina, un dobitoc ce-l mai tine langa ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

si eu tot vineri pana duminica = 2 nopti, am scris si pe email, camera dubla normala (maria, mai e un tip de camera, superioara, aia e mai scumpa dar in ea incape pat suplimentar)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

tabelul actualizat arata asa:

- 1 camera dubla - 11-13 iulie - 2 nopti - noki&Sarah
- 1 camera dubla - 11-15 iulie - 4 nopti - Lavi&kids
- 1 camera dubla - 13-15 iulie - 2 nopti - Anda&Nichita
- 1 camera dubla - 13-15 iulie - 2 nopti - Corap&kids
- 1 camera dubla - 13-15 iulie - 2 nopti - Miri&David
- 1 camera dubla (superioara?) - 14-15 iulie -1 noapte- maria-alexi&kids

BIIIC, te bagi? ti-ai luat bilete pt ro?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

scuze, pricep mai greu :
inteleg ca se merge aici: http://www.dracul.ro/
la pensiune sau la han ? sunt tot pe acelasi domeniu?

recunosc cu rusine ca am fost odata acolo, ne-am plimbarit, vizitat mini-zoo si mancat, dar la cazari n-am fost deloc atenta

Mergi la inceput