Colectia de toamna-iarna 2005 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Adevarat a inviat!

Sper ca ati avut cu toate un Paste frumos si linistit!

N-am nascut inca desi sambata cand am venit cu sarsanalele din piata am crezut ca ma rup in doua. L-am sunat pe Virgil sa vina in intampinarea-mi si cand l-am vazut de la distanta venind agale intr-o relaxare tipica lui ma gandeam ca-l strang de gat. Dar pe cand ne mai apropiam unul de altul m-a vazut ca-s eu si ca veneam pe 3 carari cu plasele asa ca a bagat viteza si gatul lui a fost deci salvat.

Nu-mi permiteam sa-l astept pe loc cu sarsanalele pt ca ne grabeam, aveam programare la pediatra.

Azi am fost la un botez , nepotelul nasei lui Virgil, foarte mult imi plac botezurile! M-a plictisit nitel o baba care mi-a zis de vreo 10 ori ca dupa forma burtii sigur e baiat, ca am facut ecografie? dar sigur e baiat. Daca zicea doar o data, sau de 2, sau de 5 ori era OKi. Dar a cam exagerat. In afara de asta mai avea 2 preocupari: cat mananca Nati si cat mananca Silvia.

Nah, am scapat eu si de baba, altfel botezul a fost foarte dragut si emotionant ca toate botezurile de altfel, eu sunt fana.

Cami adaptare usoara cu minunea acasa! Primele zile la primul copil sunt cele mai grele!

Lavi 36+ cu Zuzulina miscacioasa, de fapt miscacioase si mama si fiica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Adevarat a-nviat!
N-am mai intrat sambata ptr uraturi, v-am trimis telepatic numai ganduri bune.
A plouat cu galeata la Ploiesti, n-am iesit din casa decat azi, l-am lasat pe D. acolo si noi am trecut pe la maica-mea pe la tara, ne-am dat intalnire cu inca o pereche si am stat la soare , la gratar, a fost super.
la intoarcere trebuia sa exersez mersul pe distante lungi si a fost o coada pe autostratda de mergeam doar cu 40/h.
oricum incerc sa mai cooptez o mamica din afara colectiei, cu fiica ei de aproape 6 ani( in aug), sper ca nu este o problema daca vin si ele cu noi la Danes fara sa apartina colectiei.Dc e problema spuneti si o sucesc.
Pe ac. principiu, Corap nu vine si sora ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Nu ma pot abtine sa nu bag niste zimbete ( ranjete) :


you go, Lavi!

Citat:
citat din mesajul lui lavi02[/]

N-am nascut inca desi sambata cand am venit cu sarsanalele din piata am crezut ca ma rup in doua. L-am sunat pe Virgil sa vina in intampinarea-mi si cand l-am vazut de la distanta venind agale intr-o relaxare tipica lui ma gandeam ca-l strang de gat. Dar pe cand ne mai apropiam unul de altul m-a vazut ca-s eu si ca veneam pe 3 carari cu plasele asa ca a bagat viteza si gatul lui a fost deci salvat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Mai Lavi, la cit de plimbareata esti, tu o sa nasti in deplasare, sigur!; pe la vreo coada de sandale, blugi sau pe la vreun botez-nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ina
Cred ca o sa nasc in vreo cabina de proba cu Silvi proband ceva.

Pai Zu saraca trebuie sa se obisnuiasca cu dinamismul ca sa zic asa, ca altfel n-o vad in clar.

In sarcina asta n-am fost decat la o nunta, 2 botezuri (la unul am fost si nasa), n petreceri de copii, Craciun la Alba, mini-concediu de 6 zile la Istanbul si un we prelungit la Roma de 3 zile, ceva week-end-uri prin tara asta toamna-iarna dar subtire, la servici pana la 36 de saptamani si in rest umblat prin oras cu si fara fete si gospodarie la greu.

Ce sa zic, sunt recunoscatoare sortii pentru ca altfel era vai si amar de firea mea agitata sa fiu consemnata la pat. Nu numai de firea mea dar si de famillionul deja nascut, nu stiu cum se descurcau in ac. situatie.

Acu' asteptam deznodamantul.

Recapituland, daca n-ar fi fost problema mare cu accidentul vascular al mamei lui Virgil si daca n-ar fi fost posibilele probleme de la inimioara lui Zu, sarcina asta ar fi fost chiar o perioada minunata.

----------
Am trimis poze in contul comun de la intalnirea de sambata trecuta din parcul Tineretului.

Miri eu n-am nimic impotriva sa vina nimeni din exterior.

Ilenutza ce mai faci, tot in spital? Ce fac copiii deja nascuti ?

Cami cum e cu inimioara nepoticii tale? E totul OK?

Lavi 36s + 3z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Citat:
Ina multe felicitari si lui Rachel cititoarea!!! Atat mi se pare de frumos sa-i citeasca fratelui ei!!!
Apropo de Robert si baiatul mamei, vezi sa nu devii o soacra din aia asa ca incurajeaza-i independenta!


Multumim, multumim! este grijulie si responsabila, cred ca asa sunt toate surorile mai mari ( asa am fost si eu cu frate-meu, desi el ma caftea si era zgarcit cu mine, nu impartea nimc, asa cum este Bobby cu sora-sa ).
Ce soacra sa fiu mai Lavi?; una iubitoare si supusa , musai o sa ma pun bine cu nora-mea fiindca vreau sa-mi vad cit mai des baiatul!
La fii-mea nu-mi fac griji, ca o sa aiba nevoie de mine, sustine sus si tare ca ea vrea 10 copii .

Ne-am vazut noi de vreo 2 ori ( o data langa circ si apoi in Parcul 23 August, a treia oara nu mai stiu daca/unde ) in viata insa nu
mi-ai parut deloc agitata, ba dimpotriva, linistita si calma .

Ma duc la nani, am avut o zi lunga si sunt frinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, esti criminala ! Chiar ca ai sanse sa nasti in vreo cabina de proba...
Bb Sofia e foarte bine, nu are niciun fel de problema la inimioara. Din cauza asta am ceva dubii legate de decizia dr. de a-i face cezariana.


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Bun regasit dupa sarbatori!

M-am bucurat mult sa va mai vad prin poze
Miri, pe tine si pe David nu v-as fi recunoscut, nu cred ca v-am zarit prea mult prin poze, ma bucur de cunostinta!
Anda, nici pe tine nu te-as fi recunoscut, totala schimbarea de look!
Lavi, super burtica, si Nati tot in jurul ei . Iar Silvia e o domnisoara tare cocheta deja (chiar si catarata in copaci ).
Anais e de-a colectiei, clar!
Noki si Sarahlina, ati devenit mai scumpe la vedere in ultima vreme.

Lavi, chiar daca esti in concediu, nu te iertam de postarile matinale - daca nu dai semn ai grija ca sarim cu felicitarile post-nastere .

Ina, de-abia astept sa va mai vedem si pe voi!

... eu sunt cu gandul la urmatoarele zile libere, azi nici iarba nu creste
zilele trecute am cozonacit, iepurit, vizitat, stat la masa... .

Cristi i-a scris iepurasului ca vrea nu-stiu-ce-robot-dinozaur urias, cu scor astronomic si performante minuscule. nu l-a primit la noi. nici la bunici. si-a facut el planul: daca nici la matusa=sora-mea nu gaseste cadoul, il mananca pe iepure! friptura!
asa ca sora-mea s-a abtinut sa-i mai faca surpriza cu un iepuras adevarat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Suuuper pozele de la intalnire!
Ce copii mari si frumosi ! Doamne, parca nu-mi vine sa cred cum a zburat timpul!

Lavi, arati demential! Iti prieste sarcina! Poza cu Nati imbratisandu-te, lipita de burtik este superba!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)


"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Maria am eu un motiv de ma ascund de poze... Av avut grija sa monopolizez aparatul, nu stiu cum de am aparut in poze.

Noki iar ai avut sarbatoare? nici o veste despre rezervari? Eu tot mai astept fete sa se inscrie pe lista. Astept iesirea asta mai mult decat vacanta cu familia reunita. o sa fie super, sunt sigura.Mai ales dc scap de condus masina pana acolo...

Mergi la inceput