Bobocei de sept-oct 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

HRISTOS A INVIAT !!!



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
+ 14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:


HRISTOS A INVIAT!
Sa dea Dumnezeu ca Lumina Pastelui sa le lumineze drumul bebelusilor nostri mereu, sa ne ajute pe toate sa avem nasteri usoare, la termen cu bebei super sanatosi, frumosi si fericiti.


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

tzitzi nici nu stii cat m-a linistit postul tau. Eu ce am citit prevestea apocalipsa. A cedat junghiul de la primul nospa luat si acum, preventiv, stau in pat si cu nospa-ul dupa mine. multumesc frumos

Hristos a inviat, multa sanatate, pace si armonie alaturi de cei dragi.

+ 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Adevarat a inviat !

Noi am petrecut ca babalacii, am stat numai in casa in aceste 2 zile: eu in bucatarie si sotul in pat, e daramat de-o raceala.
Cu mancatul nu m-am omorat, am facut fripturica de miel, am gustat-o mai mult, e prea grea pentru mine. Am facut o prajitura cu piersica si avem pasca, cu astea 2 ma intretin mai mult.
De dimineata am avut surpriza sa constat si eu modul deosebit in care "comunica" bebe si pisicul. Am pus de dimineata pisicul sa-mi doarma pe piept (nu prea ajungea la burtica) si bebe tragea concerte in bulina. Asa drag mi-era de ei, unul torcea de zor si celalalt ma impungea.
Ma duc la bucatarie sa fac plinul de pasca si praji, ca am tot rontait chipsuri si se cere ceva dulce.

Bebe dragonel la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Hristos a inviat! Paste fericit, multa sanatate burticilor si bebeilor.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

neatza fetelor. Ce faceti? Cum va simtiti? Eu de 2 zile bat Buzaul in lung si-n lat cautand hainutze pentru gravide. Nu am gasit nimic. Nici macar sutiene pentru gravide/alaptat nu am gasit. Norocul meu ca vine vara si pot sta dezbracata Am cautat pe internet dar am gasit numai numere mici. Eu sunt marisoara n solduri si am 100 cm burtica si 120 solduri. Pe internet am gasit marimi si dimensiuni mai mici :(. Trebuie sa ajung in bucuresti.
Noi am facut si o lista cu ce trebuie sa cumpar pentru primele luni si ma intrebam: voi ce hainute cumparati, dat fiind faptul ca nastem in septembrie/octombrie? Hainute mai subtiri pentru prima luna si mai grosute pentru iarna, sau numai hainute groase?

+ 14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Hristos a inviat!
Am petrecut si noi acasa si a doua zi la parintii mei ,un Paste linistit cu mancare moderata si chiar asa mi-a fost rau...

Si eu am junghiuri la miscari bruste la ridicatul de pe scaun si noaptea cand ma rasucesc in pat.
Cat despre hainute nu prea stiu nici eu cum e bine,de obicei in septembrie e foarte cald dar cine mai stie cu schimbarile astea de clima...
Dar am inceput sa iau deja cate ceva ca nu ma pot abtine,incerc totusi ceva grosut de la a doua marime ca eu sper sa fie cald si sa nu trebuiasca groase -groase la inceput.
Cred ca o sa incep sa citesc odiseea fetelor de anul trecut sa vedem ele cum au procedat ,

16+

Ariana Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Hristos a inviat!

Nu am mai intrat zilele astea mai ales ca din cauza furtunii de sambata seara am ramas vreo doua zile fara net.Dar au fost zile linistite si calme in familie.

Anne Marie, vezi ca la Rodina au si pentru marimi mai mari. Eu am 112 peste sold, la ei mi-am luat numarul 52 , dar am vazut ca la unele modele au si pentru 120 cm (de ex www.rodina.ro/deetales.php?id=1&prod=02120309#paginator" target="_blank">asta sau fusta www.rodina.ro/deetales.php?id=4&prod=04010020#paginator" target="_blank"> asta ). Nu au foarte multe modele cu marimi mari, e drept, dar cred ca gasesti....Si la preturile astea eu nu am gasit in Bucuresti

Hainute de bebelusi nu mai iau acum (decat daca lesin de dorinta in fata vreunui raion de bebelusi).Dar David a fost tot la odisee de sept-oct (trebuia sa vina pe 4 oct si a venit pe 17 sept) si am avut hainute medii ca grosime (sa zic asa) - compleuri cu maneca lunga si pantaloni lungi, dar nu foarte groase. In maternitate, desi era destul de placut afara, nu au vrut sa ne lase sa il scoatem doar in compleul ala si a trebuit sa aducem din masina un cosmonaut cam de iarna asa....
Noi ne-am descurcat bine cand il scoteam afara cu hainute de 3-6 luni (a avut 3600 si 54 cm) - de obicei il scoteam in ce era imbracat in casa (compleuri, salopetele subtiri) peste care puneam o pereche de pantaloni mai subtirei si un hanorac sau o geaca mai subtire (a fost totusi atunci un septembrie cald).

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
18+

<hr noshade size="1" />
Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricbebe spune:

Buna dimineata!!Am avut un week end superb de Paste, plimbarica, mancare si slujba in limba romana care a fost o adevarata bucurie. Asteptam cu mare nerabdare data de 19, poate aflam ce avem in burtica.
Legat de haine si eu sunt in cumpana, aici in septembrie e inca cald, temperaturi de toamna ca in tara abia prin noeiembrie, dar si asa nu stiu daca sa cumpar lucruri subtiri cu maneca lunga sau scurta, cat de subtiri pentru nou nascut, e o adevarata dilema.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandy_2008 spune:

Hristos a inviat!
A trecut si Pastele asta...acum sa asteptam concediile de vara...
Din pacate pentru unii (ca mine) azi e zi de munca...
Bine macar ca ieri a fost frumos si am putut sa ne plimbam pe afara...ca sambata si duminica am stat mai mult in casa...

Va pup si va doresc o saptamana insorita!

Mergi la inceput