Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello.
La mine e ultima zi de lucru si abia astept sa ma odihnesc. Oricum cu problemele de prin familia mea tot o sa fiu putin stresata. Sper sa fie totul bine si sa ma pot odihni. Mergem la socrii si o sa pot lenevi in voie.
Fleur, ma bucur ca esti mai bine. Nu te mai panica ca sigur o sa avem noi timp sa le facem pe toate. Stiu ca e usor de zis, dar macar incerca.
Fetele cu contractii...aveti grija de voi. Eu nu am experimentat inca contractii, dar sunt sigura ca m-ar speria destul de tare.
Asteptam vesti bune de la cele care mergeti la control.
Laura, imi pare rau de ce ai patit.
In legatura cu mana pe burtica, nici mie nu imi place.
Va pup.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna gravidute dragi si scumpe.iar nu va mai prind din urma.
maine merg si eu la morfofetlala.
de ieri am cateva pete rosii pe burtica si cateva bubite mici si rosii mai in lateral si ma mananca un pic.
are vreuna din voi un sfat si pt mine????aruba-parca tu ai avut asa ceva pe la inceputul sarcinii????n-am chef de dermatolog....oricum poate ma lamuresc poimaine la ginecolog.
pupicei la toate si un buchey mare de

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,fraxiparina0.4.utrogestan200mg 3/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+21 sapt, doamne ajuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Valy, asa e, si eu am avut prin sapt 14, se numesc eruptii polimorfe de sarcina. Mie dermatoloaga mi-a zis sa ma dau cu Advantan Milk pe zonele afectate ( eu aveam pe burta si putin pe partea exterioara a palmelor). M-am dat si dupa 2 aplicari au trecut, n-a fost nevoie sa ma dau 2-3 zile cum mi-a zis, m-am dat seara si dimineata dupa dus, si deja in 24 de ore disparusera, la fel si mancarimea. Poti sa incerci cu crema asta, in strat subtire.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Gata fetelor am facut eu calculul: avem asa
21 de mandrulite
24 de flacai.
Tot baieti mai multisori da sigur se echilibreaza. Eu v-am citit pe fuga ca sunt in curatenia de Paste la servici si sunt sleita de puteri cu toate ca nu am facut mare lucru observ ca obosesc uitandu-ma la oameni cum fac treaba. Complicat cu psihicul asta in timpul sarcinii.
Astazi am fost si am facut programare pentru cununia civila (suntem de 7 ani impreuna dar pana acum nu am gasit momentul acela special), am stabilit ca pe 21 sa fie evenimentul.Off am niste emotii, pana acum am copilarit de acum sunt mare .
Va pop
Va citesc acus.




Beatrice 24 + cu Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Bea, bravo ptr. cununia civila. Acum o sa devii doamna.Laura, nasol cu contractiile si cu deochiul.Acum m-am adunat si eu pe acasa. Am gatit praz cu masline. Aruba, si eu cand am citit ce a scris Laura si m-a apucat teama. ma gandesc ca plec si la drum, sper sa fiu bine.IIuli, am cautat si eu haine de grvida. La H&M in Unirii nu mi-au cazut ochii pe nimic. Mi-am luat doar o pereche de pantaloni negrii. In rest pe net nu am gasit mai nimic. Eu imi iau lucruri normale dar, alte marimi si pe care le pot adapta.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32si mai am o problema ft mare ... nu suport sa-mi puna cineva mana pe burta in afara de sotul meu , ce Dumnezeu toata lumea trebuie sa mangaie o burta , copilul meu este "Vasilica" , eu niciodata nu am pus mana pe burta unei gravide . Gata m-am descarcat , acum pot bea o cafea si sa ma apuc de treaba , mai trebuie sa fac si un pic de curatenie de Paste .


26+ Andrei



uau ce te inteleg...
doar ca in jurul meu toata lumea stie deja ca nu vreau/nu imi place (dar chiar nu imi place) sa imi puna mana pe burta (ca la sarcina trecuta le-am zis la toti fff direct)

asa ca doar baiatelul meu si sotul pun mana pe burta (baiatul chair mai des decat sotul ca zice ca vorbeste cu frate su )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

oooo bea felicitari!!!!!!!!!!!!!!abia asteptam sa mancam o felie de tort



26+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

muraturica leneveala placuta

valy bafta la eco.abia asteptam sa vii cu vesti bune

26+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna fetelor, bine v-am regasit dupa alta pauza de cateva zile. In sfarsit mi-a venit si mie bucataria si m-am mai linistit. Am terminat ce era mai greu. Am reusit cu ajutorul mamei mele sa le asez pe toate la locul lor, dar, bineinteles, cu ceva contractii...:(

Luni am fost la dr, am facut si eco. Bebe este cam cu 3 zile in urma ca si dezvoltare, dar nu este ingrijorator, placenta arata bine, colul 4 cm, inchis, analizele de trim 2 au iesit f bine, cu exceptia colesterolului, despre care inteleg ca e normal sa iasa putin marit. Chiar si testul de toleranta la glicemie a iesit ok. Trebuie doar sa avem grija cu contractiile, tratament fara numar.

Pt candidoza, am avut si eu de vreo 2 ori, si stiu ca sotul a luat o pastila de fluconazol (si eu am luat+unguent).

Bea, felicitari si casa de piatra.
Laura, ai grija si cu contractiile si cu deochiul. Si eu am episoade de deochi si e crunt.. ma doboara.

Pupici

27 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Gata am terminat treaba , Bea felicitari si sa ne trimiti si noua ceva bun si un pic de sampanie .
Multumesc pentru intelegere credeam ca am eu ceva la cap dar vad ca mai sunt si alte fete carora nu le place sa la fie mangaiata burta
Acum plec sa mai platesc cateva facturi si as vrea sa ajung si eu la Denie .


26+ Andrei

Mergi la inceput