Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Multumesc de intrebare! :) Suntem toti bine. La noi vrmea f schimbatoare sambata cald peste 30 de grade...ieri si azi...in jur de 10. Copiii bine toti, am reusit operatiunea olita cu Nicole si sunt f incantata. Robert cu gradinita, ieri a fost ziua mamei si imi tot zice demult ca a pregatit un secret si o poezie...astept azi sa imi aduca :) Carlotta e din ce in ce mai iute, reuseste sa ajunga unde vrea rostogolindu-se si se taraste intr-un fel comic :)
Eu vreau sa slabesc , nu mult insa trebuie si sper sa reusesc. Nu am mai tinut niciodata cura de slabire...sper ca imi iese data asta :D
De creatii...nu ma opresc :) Imi place si imi gasesc timp...am inceput sa fac cate ceva putin si pe bani...e un inceput, nu visez f mult :) www.duemani.blogspot.com Aici am adaugat ce am mai lucrat :)

Ioana ce mai face? Ce perle mai spune? :)

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

crishtina, voi ce mai faceti?

Ce minuni ai mai creat, sau nu mai ai timp de ele?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

ziua mamei si la noi ieri, cadoul l-am primit vineri - o tava si un desen (portretul mamei ).. plus o poezie...care se termina asa

".. mamamn cherie/je t'aime a la folie"

Si dupa ce o termina de zis imi explica "je t'aime a la folie e cand cineva iubeste pe altcineva la maxim"

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui crishtina
De creatii...nu ma opresc :) Imi place si imi gasesc timp...am inceput sa fac cate ceva putin si pe bani...e un inceput, nu visez f mult :) www.duemani.blogspot.com Aici am adaugat ce am mai lucrat :)



wow... ce talentata esti...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Crishtina,ce priceputa esti,tare faine lucrusoarele..te admir pentru rabdare

Si la noi a fost foarte cald sambata,iar de ieri,foarte frig si urat..ploua,bate vantul,Miru a fost un pic mucioasa,dar i-a trecut.
M-am plans la educatoare ca are o colega care tot o deranjeaza,ba la masa,ba la somn,ca o zgaltaie..si cica..'dvs stiti ca-s 24 de copii in grupa??'..pe un ton din ala!zic,nu-mi convine situatia si sa-mi fie copilul agresat,mai ales ca stiu ca Miru nu riposteaza niciodata..sper sa nu degenereze,ca fac urat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Ce tare a fost Ioana..draga de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Inca una si ma duc...sa ma laud ca am dat jos 7 kile,si am ajuns la greutatea de 58 kg...vreo patru ani m-am mentinut tot la 65 kgPoate din cauza ca nu m-am mai gandit atata la slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca este multa liniste aici...........

Eu sunt la fel, nu ma doare, dar nici nu pot sa fac prea multe....am noroc ca baiatul este "mare" si o ajuta pe mami, intelege mai greu cand vrea diverse afara, trotineta, bicicleta...pe care nu pot sa le ridic, in rest ma descurc cum pot, improvizez pe moment mancare, daca tati nu este acasa sa ma ajute sau ma spal cu punga pe mana.. este cel mai greu. De condus, conduc fara probleme pe distante scurte, merg incet si evit aglomeratia.
Joi merg la control..sper sa scap de ghips in max 2 saptamani, intentionam sa plecam de 1 iunie la mare, inca nu ne-am hotarat unde, la noi sau la bulgari...depinde de ce-mi spune nenea dr. joi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Ce draguta Ioana! La varsta astea sunt tare scumpi, ca deja sunt "mari" dar inca nu au descoperit toate.

Multumesc de aprecieri! Ma bucur ca va plac lucrusoarele

Sanatate multa Cecilia!

Si fetele care nu mai scriu...mai dati cate un semn macar daca cititi! Incepe sa se destrame grupul si nu imi place deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Apropo Carpatina sau fetele care nu sunt in tara....copiii vostri vorbesc corect romaneste? Robert le cam stalceste...de ex in loc de "mie" spune intotdeauna "la mine" si mi-am dat interesul...insa nu prea prinde...la voi cum e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Greseli face si a mea dar nu cred ca ar fi facut mai putine daca am fi locuit in Romania. Eu corectez expirmarea constant si sunt convinsa ca va fi OK.

Amuzant e ca incurca "sensurile" de ex. lui ieri ii zice maine si lui maine ii zice ieri. La fel si cu mai demult/in curand. Dar numai in romaneste, in franceza ii iese socoteala

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput