Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Cecilia, imi pare rau sa citesc asemenea vesti... Multa sanatate, cred ca e foarte greu cu o mana imobilizata
Eu de doua zile nu am mai apucat sa intru pe net, am fost intr-o continua miscare, nu prea am stat pe acasa
Vad ca numai mandarinutza si-a anuntat disponibilitatea pt intalnire in acest weekend, din pacate sambata lucreaza tati si nu prea avem cum sa ne deplasam, iar duminica mergem intr-o vizita pe care deja am reprogramat-o de 3 ori...
De acum insa a venit vara, asa ca sper sa ne mobilizam si sa mergem intr-un parc cu papanashii si taticii ( sa ii supravegheze pe copii, iar noi sa putem socializa )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Luy, vezi ca si Teodora zicea ca e gata de Ferma animalelor...daca am citit eu bine. Si Annisia e in capul listei, nu?

Eu nu am multe sa va povestesc, suntem bine, crestem mari. Alexia este umbra lui Tudor, e ca 'manzul dupa iapa', vorba maica-mii. Se joaca impreuna, se mai si ciondanesc pentru jucarii, dar se imbratiseaza si se pupa de ma fac sa ma topesc....bine, Alexia pe Tudor, viceversa se intampla doar la cerere. Sunt dulci si buni, vin de la gradinita murdari ca niste purcei, au nisip si in chiloti, respectiv scutec. Le plac desenele animate, Tudor e pasionat de rachete, bombe si tot ce e masinarie de razboi, Alexia e cu printesele si pisicile. Tudor incepe sa vorbeasca engleza incet=incet, Alexia incepe sa vorbeasca. Inca ne e greu sa stabilim limba. Vorbeste si romana si finlandeza, ea inainteaza cu ambele in acelasi ritm, spre deosebire de tudor care vorbea romana bine si finlandeza mai deloc. Acum le stapaneste bine pe ambele, ramane mai bun in romana decat in finlandeza, dar vorbeste fluent si finlandeza. Acum vrea sa invete engleza, ma intreaba mereu cum se zice cate un cuvat in engleza si repeta dupa mine. Are memorie bunicica cand vrea. Alexia ajunge langa casa si ia o piatar si zice si ea 'mom, this is rock.' Dar doar eu inteleg ce zice. In schimb cata toata ziulica si ii place 'muchica' (muzica). Pana acum ceva timp ii spunea 'be'. Nu ma intrebati de ce. Si Tudor ii spunea 'putu' cand era mic.
Asteptam si noi caldura sa iesim mult pe afara, Alexia fiind fan 'togoban' (tobogan). Merg pe bicicleta cu roti ajutatoare, respectiv tricicleta si totul e 'mami, tu!' adica vrea sa faca singura. Tudor e in continuare la categoria tantar, a slabit si Alexia multisor si s-a inaltat.
V-am zis ca am fost la talin si s-au distrat desi au fost bolnavi? Alexia mi-a facut febra acolo, Tudor avusese inainte sa plecam. Chestia e ca a facut si cel-ce-sforaie febra si a trebuit sa ma cam descurc singura cu copii pe vapor...noroc ca am ajuns seara si am dormit in masina, ca eu am condus spre casa...
Gata, va las, ma intorc la fisierele mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Da, da. Daca se strang mai multe fete e ok. Si al meu lucra sambata. Toti bugetarii recupereaza. Daca nu, o lasam pe next weekend, nu-i bai.
Acusica descarc si io poze cu picii si le bag la semnatura cu Fabi&Yan. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Annisia, da este greu, oful meu este ca nu pot sa conduc. Azi am fost la dr. si mi-a mai tait din gips,s-a confirmat ruptura, dar fara deplasare....., mi-a eliberat degetul mare, asa ca mai reusesc sa fac cate ceva, mai incet si cu grija, dar merge. Ma gandesc sa conduc pana la scoala, asta daca reusesc sa ies din parcare, daca nu pe jos...

Cat despre intalnire, nu ma pronunt inca, pana acolo nu am curaj sa conduc, in eventualitatea ca azi reusesc, deci depindem de tati...si de libertatea lui.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Din pacate sarcina mea s-a oprit in evol acum 2 sapt si ieri am avut chiuretajul,aveam pierderi de sange mari si crampe cumplite.am ajuns mai mult lesinata la clinica.acum sunt bine fizic.motivele nu stiu care snt,poate raceala zdravana avuta,otita fetei,stresul,supararile..
Nici Ale nu e ok,timpanele nu-s ok,timpanometria e plata.inca 2 sapt de sinupret,colargol,vibrocil,guma de mestecat si dupa 2 sapt daca tot nu e bine,ne program pt.aeratoare.

Cristina, 9+ si mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Kriss, imi pare rau Multa sanatate si tie si fetei si putere sa treci cu bine peste toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Kriss, imi pare tare rau! multa putere! Multa santate si Alessiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna, fetelor ! Ma mai tineti minte? Cu siguranta ca da, am vazut ca m-ati trecut in listuta cu bebe 2.Va multumesc!
Spre marea mea rusine nu reusesc sa scriu, va citesc adeseori, dar cu scrisul e mai greu...
Dar sa trecem la detalii... sunt insarcinata in 18 saptamani, acum ma simt foarte bine desi am avut o perioada groaznica, cu stari de voma,greata, dureri de cap, balonari si toate cele, dar slava domnului ca au trecut.In afara de asta am reusit sa fur de la fiimea o raceala care mi-a declansat sinuzita si ca si cum nu ar fi fost de ajuns, in urma analizelor de trim I, mi-am decoperit si o infectie urinara.Slava Domnului ca au trcut toate si acum suntem bine iar bebe a inceput deja sa -si faca simtita prezenta, cam firav ce-i drept, dar ne facem noi puternici.
Despre Bia, ce sa va spun , are o personalitate fantastica, o imaginatie debordanta si eo o dulce. Am constatat cu stupoare ca a invatat singura o parte din litere.
Va pup si va doresc o zi frumoasa
Mami de printesa Bia Elena(29.08.2007) si+18 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

kriss, multa putere sa treci peste aceasta perioada grea ! Imi pare rau ca s-a intamplat asa Nu mai cauta explicatii, in astfel de cazuri sunt mai presus de puterea noastra de intelegere. Lasa timpul sa vindece ranile si concentreaza-te asupra fetitei minunate pe care o ai si care are si ea nevoie de sprijinul tau. Multa sanatate, tinem pumnii sa se amelioreze situatia si sa primiti si vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Bine ai revenit, veroboroda ! Sarcina usoara si un bebelus sanatos si frumos ! Ce zice Bianca despre fratiorul/surioara care "se coace" in burtica ?


Mergi la inceput