Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Alexa are sinechie vulvara, adica corespondentul de fimoza la baietei!Are labiile mici lipite printr-o pleura transparenta.Tre' sa ajung cu ea la chirurg.Noroc ca am observat acum...unii parinti nu observa decat cand copiii sunt mai mari.Am tras o sperietura sora cu moartea pana m-am dumirit ce are!Chestia e ca fenomenul se poate repeta si dupa ce ii va face incizia!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Alice multumesc
Gianina drum bun si sarbatori fericite si tie si familiei tale. Pare mai mare in foto printesica ta, e ca o domnisorica cu floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Off lady, cand faceti interventia? Fii tare mamico, va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

neatza mamici o cafelutza calda ...
Lady imi pare rau k trebuie sa treci prin asta cu fetita da DD o sa le rezolve pe toate
fetelor bebeii vostrii sunt asa agitati cand sunt treji? al meu da tot timpul din maini si din picioare .. nu stiu cum nu oboseste..parca e la maraton...
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Ica am pus filmuletzul pe Facebook trebuie sa-l mai pun pe sotz sa ma filmeze cand ii fa masaj la picioare si kineto ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

am si io o dilema cu proba asta a suptului
so, schimb cupila de pampers,o cantaresc,ii dau sa suga, dupa care cantaresc iar cupila,pana aici toate frumoase..ce ma fac insa daca in timpul cat io ii dau sa suga face pisu(care trage si ala la cantar)..cum mai stiu io cat a supt..sau merg pe principiul vaselor comunicante si chiar daca pisu e in bultica sau in pampers e acelasi lucru?

sara,io am caietul de puericultura a lui frate-miu(e adevarat ca are vreo 40 ani,dar nu cred sa se fi schimbat standardele de ingrasare ale copiilor , mai ales acum cand toata lumea se confrunta cu obezitatea ) si la fetite la varsta de 3 luni , greutatea trebuie sa fie intre 4.8-6.1kg..deci 6kg e la limita de sus..asa ca fetita ta e ff bine
io am zis ca daca asta e pretul pe care il platesc pt ca a mea piscotica sa nu aiba tendinta de ingrasare (asa cum am eu),atunci asta e ..indur cu drag..eu toata viata mea am mancat o foaie de salata si m=am ingrasat ca pt o ceafa la gratar..in schimb al meu mananca de toate si are picioarele ca gladiolele
si la fel imi povestea si mama ..ce copanele aveam io cand eram mica..si ce le mai pupa..si ce copanoaie am acum de trebuie sa bag sport la greu sa arat a om

lady..si cum ai observat ca a micuta are problema respectiva..ca am mai auzit si ma tot uit si io la a mea sa vaz ce si cum


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Eu chiar nu pot sa inteleg cum de exista copii care dorm o noapte intreaga la doua luni jumate si altii care se frichine o noapte intreaga, cu care te chinui o ora sa-i adormi iar ei dorm jumatate de ora. Iar la 5 dimineata iti zambesc larg...Cum naiba sa te mai superi???
Lady, habar nu am avut de chestia asta pana acum, dar daca zici ca este ca fimoza la baieti, aia stiu ca a devenit rutina pt medicii nostri si se rezolva rezonabil. Deci nu te stresa si ia-o incet! Sanatate multa, multa, multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Lady - Doamne ajuta!!!
Sara - asa facem si noi, doar ca eu nu stiu cate kg are piciul, cert e ca azi dimineatza mi-a secat ambii sani. Pe mine ma mai enerveaza maica-mea cu sfaturi de bine gen: "iie sete, nu-i dai un pic de ceai?ca eu va daeam" sau "da-i sa roada niste biscuiti ca n-are nimic"si cand ii spun ca pan la 6 luni nu-i dau nimic afara de lapticul meu face ochii cat cepele.
Mihaela - distractie la tine cu socrela. eu nu-ti spun sa nu o bagi in seama, ca nici eu nu puteam sa scap de a mea. Acum o am pe constiinta ca de cand am plecat din Ro (noiembrie) nu am mai vb cu ei la tel. nici de sarbatori, nici de ziua ei. Am transmis prin Ady. Sunt eu mai neroada, dar mai relaxata. bafta si rabdare!!!
Ligia - si al nostru e cu maratonul, si se mai sprijina in coate si da sa se ridice, uneori reuseste cam 45 grade, mi-e sa nu se rupa ceva in el
Aerlilian zambetul ala de dimineatza cand eu sunt cu fatza cazuta are efect de cafea. Nu stiu cum rezist 4 ore dormite pe noapte si ziua nimic. cred ca ma incarc de la soare. dar nu as putea sa ii scot mesele de noapte ca atunci papa cel mai bine si trage sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

neatza mamici o cafelutza calda ...
Lady imi pare rau k trebuie sa treci prin asta cu fetita da DD o sa le rezolve pe toate
fetelor bebeii vostrii sunt asa agitati cand sunt treji? al meu da tot timpul din maini si din picioare .. nu stiu cum nu oboseste..parca e la maraton...
pup


Si eu vroiam sa va intreb... Exact asa face si Eva, cica e normal cand sunt treji...Ei saracutii nu stiu ce sa faca cu manutele...

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Neata si de la noi! Bebe meu doarme destul de linistit noaptea, dar nu se poate fara feon. Iar l-am tinut aprins toata noaptea, dar macar asa dormim amandoi. S-a trezit doar de 2 ori, a papat putin, apoi s-a culcat la loc. El papa mult mai putin pe timpul noptii, suge un pic si adoarme. Daca nu i-as tine feonul deschis, ar trebui sa ma plimb cu el prin casa sa adoarma si nu am chef. Asa k alegem varianta cea mai comoda.
Noi papam mixt si pediatra ne-a zis sa ii dam si ceiut, dar nu il vrea sub nici o forma. Am incercat si cu ceaiul de noapte de la humana si cu baby calm, dar nu il vrea pe niciunul. Din ceaiul humana mai gusta, dar mai mult de 20 ml nu bea. Fetele care ii hraniti cu lapte praf, le dati si ceai? daca da, de care, k nu mai stiu ce sa incerc, si cu zahar nu as vrea sa ii dau.

Mergi la inceput