Fraza anului

Fraza anului | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

"In lumea actuala se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer.
Din aceasta cauza in cativa ani vom avea batrane cu bustul mare si batrani cu penisul tare.
Dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc”.


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Am primit si eu faza asta pe e-mail...perfect adevarat!!!!!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foarte adevarat!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Marius, pune "cugetarea" la "generale", aici nu citeste multa lume si e pacat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

"In lumea actuala se investeste de cinci ori mai mult in medicamente pentru virilitatea masculina si silicoane pentru femei, decat in vindecarea bolii Alzheimer.
Din aceasta cauza in cativa ani vom avea batrane cu bustul mare si batrani cu penisul tare.
Dar niciunul nu-si va aduce aminte la ce servesc”.

Pai o explicatie ar fi ca "prelungirea duratei de viata" are ca dezavantaj major descresterea calitatii vietii. Traim mai mult datorita stiintei, dar mai prost datorita batranetii ... Asa ca avem e ales intre a trai mai putin dar la standarde apoape perfecte, sau mai mult si mai greu fizic si psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

buna buna..

pai eu nu vad in asta o problema
se pot lua notite, se pun remindere...

auziti...dar cu ce sutin unii dintre noi pe la alte subiecte (ca de ex... aici!? ...cum ramane ?)


PS: cred ca tb sa definim notiunea de 'batran'
..cu cat inaintezi in varsta cu atat 'paradigma' se schimba




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Asa ca avem e ales intre a trai mai putin dar la standarde apoape perfecte, sau mai mult si mai greu fizic si psihic.



Da, dar alegerea s-o facem la tinerete...odata batrani, nimeni nu mai vrea standarde perfecte...toti vor sa traiasca, cum o da Dumnezeu, dar sa traiasca.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:


am am vreo 25 de ani si va spun cum e

Mergi la inceput