Clubul "babelor" FIV-oase 27

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110

Buna fetele! Va pup tare
Lara, dupa ce m-am dixtrat maxim de patzania ta cu socrela, mi-am dat seama ca tu erai potrivita pentru socroshenia mea
Te-ar fi iubit! Ca pe mine m-ar strange de gat daca ar putea
In alta ordine de idei, fetelor, mi-a venit rezultatul la amniocenteza, si e BUUUNNNNN! Adica avem o fetitza sanatoasa. Am zis sa va tin si pe voi la curent in caz ca miss me!
Si mai vreau sa va urez Sarbatori fericite si fara excese!
Va pup si va imbratisez pe toate!


10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto


Bravo, felicitari

Sarbatori fericite si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Ioana , o veste minunata, Doamne ajuta sa fie bine pana la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

ioana ,super veste!

Sarcina usoar in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Felicitari!

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ia uite cine si-a scos nasucul mic si umed de puppy din barlog??? Ioana- sweetheart, always miss you, you know that!! si in ziua de azi ma felicit ca, intr-un moment de ratacire, m-am legat de viata ta si uite ce perla am descoperit..o fi fost destiny
in primul si-n primul rand, felicitari pentru rezultatul la amnio, sigur ca ne intereseaza, e minunat ca ai trecut cu brio (si) de incercarea asta si acum doar astepti..momentul intalnirii
sa vezi tu ce-o sa te mai iubeasca socroshenia dupa ce apare bebelina.., deci, don't bother

roxa, you're far too kind..daaaa, e modelul meu, ma straduiesc sa fiu ca ea, dar sunt inca departe, far far away..mai trebuie a lot of work, sa-mi stapanesc temperamentul mai..coleric



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Ioana felicitari pentru printesa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

meeeeyyyyyy, la unguroaice s-a nascut un vitelus pe nume Lala..va dati seama ca de dimi, cu ochii impaienjeniti de somn, ceteam Lara si mi-am zis, nah, e de bine, incet-incet ne apropiem de rezultatul mult dorit..intai cu-n vitelus..apoi, cu muuulllltttt mult noroc, poate continuam si cu-n bebeloi

completare:s-a nascut la cineva in curte, nu in curte la PK, ca sa nu fie loc de interpretare, da?


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ioana sarcina usoara in continuare !

Lara, ai o mama grozava si ea o fiica pe masura, dupa vorbele deosebite pe care le-ai scris despre ea !

Apropos de soacre, a mea nu se incadreaza in tipicul obisnuit si sunt foarte norocoasa, nu insista, nu jigneste, vrea sa ma ajute cu tot ce poate, nu-l favorizeaza pe al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ralu mie-mi pare rau ca soacra-mea e batrana si bolnava...mi-ar placea sa-mi las progeniturile cu ea, ca-i psiholoaga, gateste excelent, e blanda, coerenta...dar nu prea mai poate face nimic, sarmana. Iar maica-mea e mult prea activa pentru varsta ei - uneori imi vine s-o priponesc, sa se mai odihneasca...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Tare Ari, asta cu "e prea activa pentru varsta ei " !!! Eu vad la socrii mei care-s mai mari cu mai bine de 10 ani ca ai mei, cat de bine le face activitatea, sunt poate chiar mai activi ca ai mei si mai happy, deci eu in locul tau m-as bucura ca macar e fericita banuiesc, asa activa, si daca nu se oboseste in plus, atunci ii face bine. Dar lasa ca pentru nepotei, multi bunici se schimba macar un pic ! Apoi intervin probleme de genul, ca ii alinta prea mult

Mergi la inceput