Clubul "babelor" FIV-oase 27

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

smaick doamna mea dar nu ti-a zis si de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

smaick doamna mea dar nu ti-a zis si de ce?


din cauza operatiei; i-am zis ca vreau si eu 2 ca nu sunt eu asa norocoasa sa transfer unul si sa se si prinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daca va intereseaza, am mai gasit o sursa de orz verde (stiu ca am mai discutat pe aici mai demult, cu Adina). De aici mi-am comandat eu, a venit pachetul foarte repede. Am comandat sunand la ei. La 2 pachete se trimte coletul gratuit prin posta, iar pentru toata cura se trimite gratuit prin curier.


http://www.orzverde.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaasta

Da, Tanoo, si tu ca barbat. 3 luni de injectii zilnice in burta, cu siguranta nu e usor.

speram sa se finalizee cu injectarea si le faceam cu "drag"; acum, cand stiu ce am riscat nu pot spune decat...ce doctor incompetent!
nu a fost deloc usor...nici psihic, nici fizic si nici material...
in fine, acum sunt amintiri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

..tannoo, si uite-asa ti-ai "castigat" locul aici..la fiv, adik..vezi, asta datorita lui Tutu..glumesc, da? si te tachinez, desigur
Sami, sambata facem (in team, hubby&me) muschiuletul a la sami, salata de cruditati de sezon,etc. dau de stire negresit drob de curcan, a anuntat deja socrosenia ca face ->> nu se poate interveni acolo in retete, totul e un ritual bine pus la punct..ma rog, cred ca si suplineste o alta ocupatie..24/7 in bucatarie->> boooriiing
lyly pupam fata..foarte bine, enjoy life, la urma urmei nu se rezuma totul la fiv sau bucatareala (asta-s eu optimista, da?)
somnic pufos, girlies


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

hmmm...iar eu i-am zis maica-mii sa nu-mi trimita vreo bucata de carne...
smaik imi place blondutul din poza
lyly bine-ai revenit, nasico!

...si eu tin post 3 zile, ca sa ma spovedesc. Dar nu stiu cum si unde...adica, preotii nu au un program?

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

:)
e afisat la usa de la intrare in biserica. pe bune nu glumesc. la noi cel putin.
eu am tinut odata postul pastelui si mi-am imaginat ca trebuie sa ma spovedesc in vinerea mare. asa credeam eu: ca tii postul si te spovedesti la sfarsit.
cand am ajuns la biserica se terminase "programul". am mers la multe biserici. se terminase "programul". prin PCR am gasit un preot amabil sambata dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

apropos, inca una si ma duc
sa vedeti patanie cu socrosenia, tot la o sarbatoare (nu mai tin minte care anume..), biensure, cu meniu elaborat maxim, demn de-o nunta exclusivista..
retinusem, de curand, cu mare placere replica lui Carrie din Sex and the City 2 (filmul), cand ii spune lui Big, nonsalanta:
you always knew, I'm more Coco Chanel than.. coque au vin
well, eu am considerat-o mereu reprezentativa si plina de elocventa replica, deci am testat-o rand pe rand: always first, hubby, a ras cu pofta si m-a pupat pe crestetul plin de fashion a la Coco.. next mami, o fina intelectuala, om de litere (romana-franceza), femeie culta maxim si plina de umor, a ras, mi-a zis "printesa mea", m-a pupat apasat si a ras din nou..fratello, a ras, si-a dat ochii peste cap (normal) si m-a ciupit de obraz..dupa atata succes, ma gandesc sa o fericesc si pe socrela cu sus-amintitul text..socrela, desi economista, o viata intreaga dedicata domeniului finance, nu-si depaseste, in unele domenii, roots-urile rurale (no offense)..pe cand incerca sa-mi inoculeze deci valori traditionale autohtone, respectiv obligativitatea unei mese cu minim 5 feluri de mancare, care mai de care mai bomba calorica sau lipidica, la o anume ocazie..ma gandesc eu sa-i trantesc, fluturand din gene, replica magica..asa, zbang..needless to say, ca s-a asternut tacerea, o tacere densa, de s-o tai cu cutitul, nu alta..femeia, corpolenta, zero in comun cu Coco, s-a abtinut cu greu sa ma intrebe ce exact a gatit aia de simt nevoia s-o amintesc in legatura cu subiectul.. culinar, evident..coque au vin, la fel, necesita ceva cunostinte in plus fata de mult declarata si demonetizata francofonie..va dati saema cu usurinta care era picture-ul, deci, ..oooffff, ce mai, dezastru..hubby radea, cumnata zambea cu satisfactia omului care a cedat nesperat de usor locul prim in colimator, cu gratie.. iar socrul, un om deosebit, de o bunatate nemarginita, m-a luat in brate si mi-a zis, lasa, daca vrei, fii tu Coco, ca mancare e oricum destula aici..ehhh, da, ideea e ca, indiferent cine sau cum suntem, important e sa ne regasim in lucrurile care ne fac pe noi si pe cei dragi noua..fericiti v-am pupat


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara eu mi-am format urmatoarea parere in legatura cu cele 5 feluri de mancare: parintii nostri au invatat de la bunici probabil ca in vreme de razboi umpli frigiderul si eventual inca 2 congelatoare cu...carne evident. au trecut prin anii de comunism si au exersat diverse forme de supravietuire dar care, in final, i-au facut sa manance bine acum pentru ca mai tarziu nu se stie si/sau sa faca provizii tot asa pentru ca mai tarziu nu se stie...
meniul...e din asta de la noi. mancarea romaneasca (daca o fi vreuna romaneasca) e o amestecatura de carne cu legume imbalsamata cu nelipsitul ulei. la orice carne trebuie sa fie un sos. la orice masa trebuie sa fie carne.
eu m-am obisnuit sa nu-i pot convinge pe ai mei sa manance cat de cat sanatos. pe soacra-mea nici nu incerc s-o conving ca legume fierte+ulei nu inseamna mancare vegetariana. sau ca blaturi combinate cu creme la plic nu inseamna prajitura facuta "acasa".
poate ca multe persoane din generatiile mai tinere stiu ce inseamna sa mananci sanatos dar te asigur ca eu cunosc multe persoane care mananca increzatori piure+carnati.
eu mananc si romaneste si mediteranean. daca ma pun sa mananc masline cu gouda si cu o bucatica de paine m-am multumit de o mie de ori mai tare decat cu o supa. alta data supa. alta data fasole. nu pot sa fiu nici numai tzapa(asta e femininul de la tzap) si sa rod iarba
noapte buna dragele mele
pup next mami Coco Chanel

Mergi la inceput