Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADe.. bravo lui T.. acum a fost momentul lui, si degeaba ne stresam noi uneori, ca ei fac cum si cand vor
Aveti personalitate? la noi e jale numai sa nu fac cum zice ea
Eu o impartasesc, de fapt mama , ca eu nu am dus-o niciodata, i-am lasat ei placere asta, cam tot la 2-3 sapt mergem la ai mei si la biserica
Si pe mine ma enerva tuta de la MC

eu azi am ciorba de salata verde si spanac

ELA a papat azi 140 gr pruna , si a facut un cacaaa
LA aniaz cartof cu dovlecel pastrarnac si ou ..

Cand incepti sa le dati iaurt/branza? si la ce masa se va da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ma-am imbracat sa ies afara. Bate un vant de te ia pe sus
Dezbracarea si pe loc repaos
Azi stam in casa

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Salutare si de la noi,

Sper ca mai primiti felicitari cu ziua floriilor ce a trecut, sa fiti sanatoase LALI, CAMADY si tot ce va doriti

La multi ani si tie Anca, sanatate multA si tot ce iti doresti

noi am ft in pauza pe DC, am ceva de lucru si u am reusit sa fiu la zi, asa ca am recuperat un pic din urma.

May eu am vazut de citeva ori filmuletul postat de tine si nu am vazut nimik ce ar ofensa vreo mamica, ba din contra mi se pare o incurajare pentru micicle a caror bebelusi inca nu fac ce face BEA, mie imi place de ea, e senzationala cum isi intoarce funduletul intii si apoi caputul sa se uite la camera, mereu ii pui caciulita in cap? e frig la voi? si imi place cum ii lasi tu urechiusele inafara caciulitei sa se vada cerceiutii

eu nu am comparat niciodata pe Lera cu nici un copil de virsta ei, sa mai zic ca ea e a doua din grup nascuta, andreea care a nascut prima pe Eva nu mai scrie nimik, ca sa ma compar, asa ca nu am cu ce, ea inca nu merge in 4 labe si nici nu sta in fund bine.....in comparatie cu unii bebelushi de aici care sunt mai mici ca virsta, dar inainitati in miscari, sezut etc.
Din contra fata mea, bodogoneste toata ziua, tipa, isi arunca jucariile pe jos si ii place ca eu i le ridic si uite asa mai fac nitel sport, ride in hohote si a invatat sa faca "draga-draga" lui mami si tati, e o dulce, ma topesc dupa ea

mikka m-ai facut sa rid cu postarea ta

Dbunny ce face fetita? se simte bine?

pinkishor cum se simte Dany? de unde a luat rujeola infantila?

nana, seidana, jade, nici eu nu am impartasit-o niciodata de la botez, dar nu pot sa merg cel putin acum , poate mai tirziu spre vara vom merge.


nustiu daca voi mai putea sa intru zilele astea, asa ca eu vreau sa va urez un Paste Fericit alaturi de cei dragi
HRISTOS A INVIAT

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

LALI felicitari pentru surioara, iaka dezamagire pentru tatal tau, isi dorea un baiat, iar Dumnezeu ia daruit inca o fetita si seamana cu voi, copilul nu are nici o vina, nustiu cum doamna se uita in ochii vostri? imi dau seama ce e in sufletul tau

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Pesemne ca am inteles eu gresit.
Merci inca o data pt aprecieri la adresa lui Beatrice.

Merci si de raspunsurile cu diversificarea. Speram la ceva mura in gura :D

Marryan, la parter e ceva mai frig decat sus. De aia ii mai pun caciulita. Urechile ii raman pe afara ca i-a ramas mic fesul :D
Cred ca e foarte draguta Lera cand face draga-draga

Bravo baby T!

Ooka, cum adica s-o invat sa se aseze?
Eu o mai pun in fundulet. Dar nu poate sa stea mult. Si oricum se sprijina cu mainile in fata, nu sta asa doar in fund. Nu stiu cum sa explic. Cred ca inca nu-i pregatita pt asta, asa m-am gandit. Si nu o fortez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

jade , vazui si eu masterchef...am aflat ca tarta mea cu mere de fapt se cheama tarte tatin
numa ca a mea e mai sofisticata ca eu o fac cu blat nu cu coca

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salut si de la noi

Jade, eu cred ca ma duc azi sa o impartasesc pe Maiutza.

Eu am hotarat sa nu o pun deloc pe pitica mea in fundulet, dar probabil v-ati obisnuit cu decizii de genu oaia neagra :D
Dupa ce am citit articolul pe care l-am pus ieri si pe grup cred ca e cel mai bine pitica mea sa se ridice singura in fund

Ieri cand am venit de afara erau picioarele gheata... :(. Azi am imcaltato cu ceva mai grosut, oricum a fost mai cald.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lena cu picioarele gheata am patit-o si noi. Am avut emotii cumplite vreo doua zile sa nu raceasca. Nu a patit nimic

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Klau, e a doua oara... prima data a adus-o tati cu mainile si picioarele gheata :P, a bagato i plapuma sa o incalzesc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

May, fiica'ta face o miscare specifica de asezat in fund (sta cumva pe sold cu picioarele flexate ). Ziceam sa o asezi tu ca sa vada si ea cum. Stiu ca asa se face la kineto. Treaba cu invatatul adica..

Bunny, organix baby rice ii dau. Orez chior cu gust de mamaliga

Mergi la inceput