Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Sei, sanatate picei :*
si eu am vazut in parc: pufuletii sunt la putere

La mine cozonacul a iesit de nota 10 (sub supravegherea unei experte :P)

Noi suntem fornainte de vreo sapt, dar nu a fost necesar aspiratul inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Felcitari pt dintisor, Eca!

Oana, nici a mea nu mananca deloc, abia inghite 2-3 varfuri de lingurita...
Am facut praji cu branza dupa reteta ta, e delicioasa.

Bravo Lena pt cozonac, mi-am dorit si eu sa fac anulasta, din pacate nu am mai reusit, cu greu am facut prajitura cu branza si o tarta cu mere...

Ma doare gatul de nu mai pot, turbez, ce sa mai iau? am luat homeogene, miere cu propolis, ceai...degeaba.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka.. imi par tare rau ca sunteti racite , pupici multi de la noi si sa va faceti bine repede

OANA.. bravo pt coltisor...

INTREBARE.. merita sa iau asa ceva http://chicco.ro/product--masinuta-4-in-1-9-luni--1152.html

Am citit chestii f interesante in rev BABY, cum ca dermatita atopica apare mi rar de la alim si des de la mediu, despre coslepping, somnul de noapte....

app de somn... noapte buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, si eu cred la fel cu DA. ...spalat des cu sapunuri nepotrivite, solutii de curatat in casa, detergenti, poluare. eu faceam alergie la trecerea de la cald la rece si vice versa.

in plus...nu e bine pt copil sa fie casa farmacie! Am citit o in multe surse si se pare ca dincauza asta apar cele mai multe alergii. corpul trebuie lasat sa se acomodeze cu praful&co , sa dezvolte toleranta la ele si in felul asta se reduce si consumul substantelor de curatare. eu mi am luat eco. in camera unde stam numai cu din asta curat.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Paste fericit tuturor.
Noi ieri am fost pe la parinti.Eva a picat rupta aseara.A dormit neintoarsa pana la 5 dimineata, fapt nemaiintalnit pana acum .
Azi mergem la nasi si cu finii notri.
Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ce faceti fetelor ,nu s-a scris nicio pagina intr-o zi se vede ca n-ati terminat cozonacul si inca va tineti de vizite

Am fost astazi la gimnastica cu Nouras si am fost certata in adevaratul sens al cuvantului ca tin fata de sub brat sau manute si o ajut sa "mearga" sau sa stea in picioare
Mi-a explicat ce se intampla cu oasele ,in special cele de la picioare si m-am speriat pana cand nu se ridica singura n-o mai sustin macar o secunda

Cea mica a vorbit azi intr-una ,repeta doar ba-ba (tata in limba araba) si al meu e fudul foc i-am spus ca e coincidenta ,nu stie ea ce inseamna si s-a suparat pe mine

Ce mai fac strugurasii bolnaviori ? Mai bine ?







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Alyana, multumim ca ne-ai spus... asa faceam si eu.
De acum nu o mai tin nici asa... o tineam putin, dar oricum :(

Si noi suntem tu tatata si lalala... Sotu' stie ca tatata nu e tata :)))
M-a intrebase daca nu sunt geloasa. Cum sa fiu geloasa? Chiar o sa fiu fericita daca primul cuvant o sa fie tata :)

Azi i-am dat o bucata de mar, a dus-o la gurita si a muscat o bucatica.... s-a innecat putin... si nu i-am mai dat :) oricum o sa mai perseverez cu BLW ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Ce faceti fetelor ,nu s-a scris nicio pagina intr-o zi se vede ca n-ati terminat cozonacul si inca va tineti de vizite

Am fost astazi la gimnastica cu Nouras si am fost certata in adevaratul sens al cuvantului ca tin fata de sub brat sau manute si o ajut sa "mearga" sau sa stea in picioare
Mi-a explicat ce se intampla cu oasele ,in special cele de la picioare si m-am speriat pana cand nu se ridica singura n-o mai sustin macar o secunda

Cea mica a vorbit azi intr-una ,repeta doar ba-ba (tata in limba araba) si al meu e fudul foc i-am spus ca e coincidenta ,nu stie ea ce inseamna si s-a suparat pe mine

Ce mai fac strugurasii bolnaviori ? Mai bine ?







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






Seara buna!!

He-he.... despre sustinut/tinut/tras/sprijiti sa mearga/stea... etc.... nu mai comentez, ca eu dástea va zic de un secol

Ca tot veni vorba, Tudor s-a incapatanat sa se apuce de tricoul meu sa se ridice in picioare... tat-su mustacea satisfacut, eu toata verde la fata ca e prea devreme. A cazut repede insa si m-am linistit...
Da, eu sunt mama denaturata, stiu!>>.... chinui cupilu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Al meu vorbeste fff mult cu ea si nu m-ar mira sa-l strige pe el primul mai ales ca se tine de capul ei sa zica ba-ba (tata) .
Noi vorbim 4 limbi in casa debusolam copilul , nu ?

Imi spunea azi mama la tel ca,daca bebe zice prima data mama urmatorul bebe va fi fata si daca va zice tata va fi baiat .
Nu stiu daca e adevarat ,dar vom vedea la timpul potrivit abia astept bebe 2

Nici Nouras nu se omoara cu mancarea ,legumele nu-i plac ,in schimb i-am dat un piure de fructe si casca gura cat pe ce sa ma inghita


P.S : n-o mai tine de sub brat sau manute,nici macar 1 secunda !!! E la fel treaba cu statul in fundulet . Ii fortzam !!! Trebuie lasati s-o faca singuri la timpul potrivit .
Sa stii ca mai mult de cateva secunde n-o tineam pe Noura in picioare si-i placea la nebunie,chiuia de bucurie ce mult ii mai placea ,acum ciu-ciu sa se ridice singura saracuta




Ionela ,intotdeauna ai avut dreptate si te admir foarte mult de felul cum te abtii sa nu-l pui pe Tudor in fundulet sau sa-l ridici in picioruse

Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput