Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Oana, poate ai prea sus fundul patutului. nu il poti da cu o treapta mai jos?
sper ca e bine galusca.

o sa incerc sa-i dau niste apa la noapte. sa vedem. ceai n-am.
eu m-am gandit sa-i dau din ce in ce mai putin laptic la 12 si poate asa se dezobisnuieste.

acum doarme de vreo ora si ceva :D Doamne, tre sa scriu undeva
bine am fost si pe afara o gramada cu ea. am reusit s-o tinem o ora in carut dar am cantat "un motan cat un pisoi tralalallala sta pe-o lada de gunoi tralalalalala" de mni-a venit acru :))

sarmalele-s pe foc, facute de mine, bona face salata beouf, sotul a promis ca face friptura de miel, mai avem ouale de vopsit si gata :D

spor la pregateli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Va uram si noi cu mare drag Paste fericit !
Va pupam !


Imi pare tare rau pt copilasii bolnaviori
Insanatosire grabnica

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali, parerea mea este ca efectele soarelui "dragut" se vad in timp... cancer etc
Crezi ca mie imi place sa o dau cu tot felul de prostii :(((
O sa incerc sa ii cumpar hainute lungute si sa minimizez expunerea.



Un Paste linistit si plin de lumina !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna seara fete dragi... mama se pregateste sa mearga la inviere, eu sa imi iau galusca in brate..

Am facut 4 feluri de praji. toate reusite, 3 de 10 si una de un 8 cu indulgenta, in afara de sarmale, pasca si oo nu am facut nimic, ca azi si maine la mama, luni la soacra.. poate poate venim si cu mancare acasa.., curatenia gata pe jumate ( de fapt a fost facuta , dar in 2 sapt de la curatenia generala zici ca a fost lupta de la Rovine, si nu am reusit sa imi mai spal baile si juma de bucatarie), si o gradina reamenajata ...

Multumesc de sfaturile pt ELA , Vit C se gaseste sub forma de sirop ceva? nasucul il spal si aspir e 3-4 ori pe zi.. e un chin .. am reusit sa ii fac si rana in nasuc o data , se zbate chiar daca o tin 2 oameni ..

CREMA de protectie solara.. eu stiu ca nu doar expunerea la soare e periculoasa, ci razele UV care patrund si prin textile usoare , oricum la vara nu voi dori sa o expun in plina zi, insa totusi daca pot sa evit , incerc oricum...

LALI.. cu mancarea lor din mancarea noastra.. desi am grija sa citesc eticheta si de apa , ca sa nu ii dau tampenii, desi ma doare sufletul la fiecare portocala , banana, dovlecel din comert ( ca in rest mar, para, morcov, patrunjel, cartof, ou, carne sunt din surse sigure) , ma gandesc se asemenea cum ca, pruncii crescut la tara mananca in proportie de 80 % , mancare de adult de la 6 luni, si sunt mai sanatosi ca noi , de la oras.. EU tind sa cred ca "pungile" ne otravesc.. joi, la plimbare m-am intalnit cu o mamica cu o fetita de 7 luni , f precoce de altfel , umbla sustinuta de o manuta, cu un pufulete in mana , cica mama ei : e noua noastra dragoste, abia i-am descoperit, sa ii dau si Elenei unul? ... eu nu stiam cum sa ma fufilez, insa clar a vazut femeia expresia fetei mele ... dupa faza asta nu m-am mai mirat sa sa aud de copil de 9 luni cu pufuleti..
Recunosc ca si eu am dat ELei de ex un miez de cozonac facut de mama, sau cojita de paine, tot de casa sau cu apa, faina, sare , drojdie, insa in opinia mea nu e asa rau in comparatie cu un pufulete ....MA doare sufletul cand trebuie sa-i dau un biscuite ( am gasit reteta pt facut in casa si ii voi face marti ) , sau cand i-am dat intr-o zi un covrig si am citit pe ingredient premix (desi doar l-a supt)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nu mai stiu daca v-am multumit pt cuvintele de incurajare pt puiuca mea, si vreau sa va doresc...

UN PASTE FERICIT, lumina si caldura in suflet , sa va bucurati de familia voastra, sa le ziceti mereu cat ii iubiti si sa ii strangeti in brate fara vreun motiv, doar ca sa ii simtiti aproape...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

PASTE FERICIT va doresc si eu voua alaturi de cei dragi!

Sei si Mariuca e racita, mucii sa stii ca trec foarte repede cu aerosoli, noua ne-au trecut dupa o zi jumate...
Din pacate de ieri am racit si eu, ma doare in gat si simt si ceva jena pe nas, port masca pe fata insa ma tem tare sa nu ia Maria de la mine. azi mi s-a parut ca tuseste si stau cu inima cat un purice, chiar mi se usurase sufletul ca i-au trecut mucii..
Sanatate multa Elei ii doresc
Sanatate multa si celorlalti puiuti bolnavi, sa se faca bine repede de tot ca tare greu e sa ii stim in starea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Sarbatori cu liniste!!

Sei,
sunt picaturi de vit C pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Paste fericit dragele mele si iubiti strugurasi !







Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hristos a inviat!

Noi avem un colt de dinte de azi!

sei, si eu aveam un stres cu ce fructe/legume iau din comert...mi a trecut cand am vazut ca fii mea nu mananca mai deloc.noroc cu tita ca altfel nu stiu ce faceam...

may, n are nica fata...e cascadoare.

si eca e fornaita un pic...oare o raci?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput