sarcina extrauterina

sarcina extrauterina | Autor: prynty

Link direct la acest mesaj

buna fetelor ! am s eu o incertitudine,mi-a intarziat menstruatia o luna,dupa care am avut durere mari in partea inferioara a abdomenului si o secretie maro,dupa o ora am avut sangerari si chiar chiaguri de sange am mers la urgente si dupa 4 ore de asteptare mi-au facut o vizita ginecologica si analize de sange sa verifice gravidanta.analizele au iesit negative.ginecologul mi-a zis ca pur si simpl mi-a venit menstruatia,ca in uter nu este nimic iar ovarele sunt polichistice.am crezut ca a fost vorba de un avort spontan insa medicul a zis ca este putin probabil,inainte de aceasta experienta am facut doua teste de sarcina si erau negative,insa aveam si am inca lapte in sanul stang,am fost la un alt ginecolog si mi-a dat dostinex pentru 3 luni,insa durerile in partea dreapta inferioara a abdomenului persista si este mai puternica in timpul actului sexual.eu ma gandeam la o sarcina extrauterina voi ce credeti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

prynty imi pare rau ca ai trecut prin asa experienta ! Eu personal cerd ca ar trebui sa mergi la un doctor cu ecograf bun sa-ti vada trompele asa poti scapa de incertitudine . Cat despre venirea menstruatiei si asta se poate , din cauza ca ti-a intarziat o luna sa vina sub forma de cheaguri si cu dureri mari . Du-te la eco sa scapi de griji. Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prynty spune:

am facut ecograf si zic medicii ca este totul in regula.ca menstruatia a intarziat deoarece am lapte in sanul stang,si ca este o problema hormonala,ceva de genul ca hormonul prolatina produce mai mult decat trebuie,ok asta am inteles de ce este laptele si de ce a intarziat menstruatia dar nu imi explic durerile nu vad legatura?

Mergi la inceput