LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***416***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Si eu am muncit pana acum. Mobila Evei a ajuns aseara destul de tarziu. Azi am lins toata casa, sotul face dormitorul nostru, ca nu am mai avut energie. Eu intre timp am facut o baie.Gina, eu daca merg in club (nu prea merg, ca nu ma pot auzi gandind de la volumul ridicat), imi iau blugi si un tricou mai smecher. Ce zici de lugi, o camasa-body si bretele din alea al caror nume l-am uitat ?
Anamariame ce e "lugi"? Si nu stiu nici la ce fel de bretele de referi. Exista si altfel de bretele, in afara celor "normale"? Esti multumita de cum a iesit camera Evei? Dar proprietareasa de drept ce parere are? Bravo pentru mobilizare si finalizare intr-un timp atit de scurt! Taman pe gustul meu. "You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis
Blugi Si ma refeream la bretele tip pachesti. Eu sunt relativ multumita de cum a iesit camera, eva e mega incantata si la toata lumea zice ca are camela loz Am improvizat putin si am mutat covorul turcoaz la ea, care nu merge cu nimic din camera, dar care totusi arata bine, iar rezultatul e foarte colorat, asa cum cred eu ca ar trebui sa fie o camera de copil o idee prea cuminte Ies si eu in seara asta. Mergem intr-un pub. Eu o sa port o fusta tip lalea, cu talia foarte inalta, si cu un cordon lat in talie. Iar sus un maieu negru cu un bolero. Partea nasoala e ca voi fi de sus pana jos in negru. Dar nu stiu ce altceva sa iau sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, mi-am amintit de smecheruta de Anastasia. Si Eva face exact la fel Fug sa ii fac baie. Pun maine poze cu camera, ca acu-s contra cronometru si e si semi-intuneric, cum e mai rau. Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Aveti idee cu ce m-as putea imbraca diseara?
Stind acum in pat, ma gindeam sa plagiez tinuta IliNCAI/oLGAI/Pisiciigri; am o bluzo-rochie galben-auriu din matase cu bumbac; sandale am; pantaloni negri slim am; dar nu de piele; am insa 2 perechi mai luciosi; dar ma indoiesc puternic ca ma incap.

Voi? Cum v-ati imbraca daca ati merge diseara in club? Voi, nu eu Si, daca am prin dulap ceva asemanator, mi-ati fi de mare ajutor. Multu'.

PS. Exclus fuste/rochii scurte

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Am revenit si noi acasa.

Eu m-as imbraca in niste jeans (de care am in dulap), o camasa alba, o palarie rosie si eventual bretele. In picioare niste sosoni cu toc ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

SALUTARE la drum de seara, tufete

Vazui ca Oli a gasit cremele pentru Leon, bravo

Vazui ca Anastasia s-a indopat cu cioco, bravo si ei

Vazui rebanii inei, frumosi, bravo si ei

Vazui ca v-ati distrat cu linkuri de rochite diverse, parca mi-ar place si mie cea rosie mulata, aia era rochita "uniforma"? :) ca pe mine nu ma deranjeaza sa ma plimb in frupul de lalele mame de ghiocei :)))

Noi am mincat/dormit/plimbat in mijlocul naturii si a fost foarte bine. Deseara -adik imediat- planuim o mare masa cu confit de canard- facut de soacra, cartofi prajiti in grasime de rata, ciuperci (cèpes) si salata din gradina. Stropite cu vin rosu din belsug ... deja miroase super-bine in toata casa...
Izia a primit cadouri de la bunici: o cutie cu plastiline si diverse forme - super, ne-a placut amindorura- si o cutie care face "muuuu" si o tablie magica de desenat.
Miine mergem la strabunica si o imbrac in rochita de printesa -pe care tot n-ati vazut-o, stiu .

Ina, daca m-as duce in club- kestie pe care n-am facut-o de 10 ani si atunci a fost nepremeditat- m-as imbraca cum ma voi imbraca miine de fapt : iegari "jungle" de la desigual, bluza in ton tot de la aceeasi firma, fusta mini de o palma levi's si cizme scurte fara toc. Jeaca de blugi imblanita (e frig iara ) tot levi's.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Amu' s depresiva io; din motive de rahat; sint grasa si nu ma incape nimic , asa ca ma camuflez de musai cu un sacou; so:
-pantofi cerneala cu platforma si toc de 12(inca nu am apucat sa-i port
-blugi cerneala (sint blugii mei de fugarit copilu' pe afara; altii nu mi-s buni )
-un tricou cu imprimeu "doamna"
-sacou galben canar pe care nu-l dau jos nici de-s calduri sahariene
-nu stiu ce geanta sa iau: am galben da nu-mi place cum se impreuneaza; am si "cerneala" dar sint prea "babesc" asortata; am neagra, maro, nude, aurie, piele de sharpe si nu merge niciuna.

Clubul de la "Bistritzdorf" nu e club de capitala; e un bar unde sa da muzica tare Intr-un club adevarat n-am mai fost din concediul de acum 2 ani

Va multumesc de sugestii. Tinuta propusa de Bianca imi place ca mi se si potriveste.

Anamariame, nu stiu cum sint bretele alea cu "p...."; n-0am auzit niciodata termenul Mie imi plac tinutele "all black"; pune-ti oja si rus colorate. Desi nu m-ar deranja negrul si pe unghii; pe buze, da Distractie placuta!

Chato, suna bine ce-ai povestit; sint curioasa cum sint cartofii prajiti in grasime Sa aveti sarbatori minunate!

Ilinca, faina dupa amiaza ati avut. Ai reteta la placinta? Tare as face-o si eu. Sper ca te-ai mai intremat sufleteste.

Bianca, sa va fie de bine ieseala si la cit mai multe!

Roro, vorba reclamei: oboseala ta e faina Bravo, mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ina, cind nu stii ce geanta sa asortezi, iei una neagra ca merge "cu toate"

cartofii in grasime sint miammm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Chato, imi place Desigual muuult de tot.

Asa ca fa o poza la tinuta descrisa mai sus. Impreuna cu Chatonica in rochita de printesa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Noi ne umpluram de oua in padure. Apoi ne duseram direct la multisport-ul lui Alex, ca avuseram dreptul sa asistam si Anastasia profita de agitatie si baga vreo 5....Ouale le pun aia de la primarie (animatorii de la centrele unde au grija de copii miercurea, cand nu e scoala, si dupa orele de scoala in celelalte zile si in vacanta). La zece se de startul, terenul e marcat, si copii cauta pe la fiecare musuroi si scorbura. Pt aia mai micii sunt casute si cuibare speciale, jocuri la care iar poti sa castigi ou, etc. Au cosulete fiecare si sunt tare haiosi si seriosi in cautari...A mai fost si o tragere la sorti a unor oua imense, dar n-am iesit noi din palarie.
Altfel, mie abia imi abia imi mai palpaie bateriile. Sunt KO fizic. Oboseala cronica, fara motiv clar. Abia ma tarai in stanga si dreapta. Singura parte buna in poveste...de atata oboseala, imi fugira insomniile de 2 nopti. Barbatul se ocupa de noctambula de fi-sa acum.....Partea si mai proasta, ma tot indop in speranta ca-mi revin.

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)



Ce misto v-ati distrat la concursul de Pasti. Am inteles ca si in Germania e traditie de cautat de oua, doar ca eu n-am asistat, caci sint acasa

Si noi ne-am aerisit azi, dupa ce am tras o tura de shopping (in care mi-am luat 2 chestii mie, si o gramada lui Ianis), ne-am dus in Cismigiu, unde-i tare frumos, totul e verde, copaci infloriti, floricele peste tot, decoratiuni de Pasti, casute cu produse traditionale, am avut si o vreme de vis... Ne-am intalnit intamplator cu un prieten de-al nostru, si el cu fetita de 4 ani, ne-am plimbat, ne-am oprit la locul de joaca, am stat la o bere, copiii au alergat prin curtea restaurantului si s-au distrat. Ne-am culcat de pranz, caci eram toti franti, si ne-am trezit acum o ora


Kea, nu stiam ca Lysbeth e insarcinata, e o super-veste!



Multi pupici fetelor la voi acolo, ca sarbatoriti Pastele acum






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

No, m-am intors, dupa ce am innebunit taximetristu' sa gasim shaorma la farfurie; n-am gasit numai "la lipie"; buna si asta ca am pus portie dubla de usturoi ; de cind am ajuns la "club", numai la asta m-am gindit: io, la tv, cu shaorma in fata ; mi-am facut damblaua; jambo, desi s-a intors la chef, m-a insotit "a la recherche du...shaorma", pe motiv ca "numai golanii umbla noaptea pe la fast-food-uri" Acum am si un bai: desi m-am demachiat si am facut niscai galagie, dna R. nu s-a trezit si acum e in pat cu mine Ce sa fac? Sa cint?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

:))))
Cuscra, sper ca ai petrecut o noapte de vis cu dna R.! :P :))
Deci si tu ca mine, in loc sa dantzalesti in club sa dai calorii jos, te dedai la shaorma...io cu cele 2 portii de guias insotite de multa paine...
Dupa ziua de ieri, Phiphi a dormit de la 19 la 8!! Tre sa mai petrecem in aer liber!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput