Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

mai fetelor ce obosita sunt, Iris inca nu a adormit, nu ne-am culcat inca pe seara asta. Am inceput sa vb aiurea raspund aiurea cand vb cu lumea, uit cumparaturi in magazin la casa dupa ce platesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Bia dar ziua doarme bine? Eu nu stiu ce sa mai zic/ cred, dar Irisu' meu sapt. trwcuta cat tinp a dormit cu bubi, a dormit si pana la 4 de la 22-23 seara. Ieri noapte si azi noapte am revenit la programul Moulin Rouge: 23-02 somn, 02-03 schimbat+papa, 04:30 schimbat+ papa. Sa vad pana cand ma tzatzeleste si la cat e urmatoarea trezire

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CU NUME DE FLOARE!!!
Yasmin, Camelia,Iris, Iris, Sanziana



La multe lunite si bulgarasilor sarbatoriti azi:
Bianca, Catinca, Mihai si Andrei

Mrg- Ramona, ce mai faci? Nu ne-ai mai scris.. Bine, sunt multe mamici care cred ca sunt f ocupate cu bebelunii, dar as vrea sa ne mai scrie.

Noi raportam prima noapte fara tzitzi. A fost ok. I-am dat la ora 2 sa pape 70 ml, apoi a adormit cu suzeta. Si s-a mai trezit la 5.30 cand a papat 120 ml!!! Apoi a adormit in brate si nu i-a mai trebuit suzeta. S-a trezit la 8 si a facut un mare kk, iar acum ma pregatesc sa ii fac un nou bib.
Eu aveam sanii pietroi, la ora 6 dimineata m-am muls si acm scos in 10 minute 200 ml!. Apoi am schimbat recipientul si am mai scos 80ml, dar nu am mai continuat ca mi-era somn..

Acum vrem sa mergem pana la ikea sa luam cate ceva. Asta daca reusim sa plecam pe la 10, ca mai tarziu nu merg, k se aglomereaza prea tare.

Sa aveti o duminica frumoasa, linistita si Paste fericit celor care il sarbatoresc azi!




Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

LA MULTI ANI FLORICELELOR
LA MULTI ANI BULGARASILOR SARBATORITI ASTAZI
noi am fost ff ocupati azi il sarbatorim pe tati si avem ceva musafiri(cik si pe soacramea)
SARBATORI PASCALE FERICITE CELOR CARE AU PASTELE ASTAZI
noi suntem ok crestem azi l-am cantarit si are 7,18 kg si avem 2 luni si 20 zile suntem maricei
va pup si sfarsit de sapt placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

La multi ani floricelelor noastre!!!
La multi ani bulgarasi mici sarbatoriti!
Mady, si eu intru in parc tot prin zona prin care intra Alice, daar cred ca ne-am putea da intalnire la pauni, ce ziceti?
Mi-e frica sa ma pronunt, dar am avut ieri a treia zi fara colici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza!

Paste fericitit si binecuvantat celor ce sarbatoresc azi!

Felicitari tuturor Florilor ce se sarbatoresc azi!

Felicitari bulgarasilor de azi, sa fie sanatosi!

Multumesc fetelor pt aprecieri si cuvintele frumoase!
Fug la cautat de oua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

La multi ani floricelelor noastre!!!
La multi ani bulgarasi mici sarbatoriti!
Mady, si eu intru in parc tot prin zona prin care intra Alice, daar cred ca ne-am putea da intalnire la pauni, ce ziceti?
Mi-e frica sa ma pronunt, dar am avut ieri a treia zi fara colici!

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community



felicitari Tudor ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neata!

Paste fericit!


La multi ani fetite, baietei si mamici floricele!
La multe luni pentru Andrei, Bianca, Catinca si Mishulica meu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:




La multe lunitze Andrei, Bianca, Catinca si Mishu!
La multi ani floricelelor!
Paste fericit tuturor!

Fetelor ce inseamna daca curg sanii? Poate insemna si altceva, sau doar ca sunt plini?

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Buna fetelor,
In primul rand bine v-am gasit in casuta noua, sa fie cu noroc si cu bebei sanatosi si fara colici!

In al doilea rand vreau sa urez un La multi ani tuturor mamicilor care isi sarbatoresc numele de floare astazi, sa fiti sanatoase si fericite alaturi de familiile voastre!

De asemenea, Paste Fericit celor care sarbatoresc astazi Sfintele Paste catolic!

Acum despre noi, suntem bine, am crescut frumos, sapt trecuta la varsta de 6 sapt aveam 5.200 kg si 56 cm, desi eu cred ca e mai lungan de atat pt ca nu mai intra in salopetele de 1 luna, ci in alea de 3 luni si eu care ziceam ca-l dau la baschet sau la inot cand creste

Fetelor, va citesc zilnic, vreau sa va spun ca mi se pare ca va cunosc pe toate din atatea luni de citit zilnic, intai la odisee, acum in casuta noua, nu am ratat nici o pagina, recuperez tot, in functie de cum imi da voie cel mic, imi sunteti toate dragi si va simt aproape pe toate, dar pt ca am fost atata timp inactiva, doar v-am citit din umbra, mi-e greu sa ma apuc sa scriu...

Pt cele care mai aveti probleme cu colici, eu am gasit aici http://cantonbecker.com/music/white-noise-sleep-sounds/mp3s.php# cateva sunete albe, iar cea cu bataile inimii uneori functioneaza la noi, alteori tipa mult mai tare decat sunetele ca sa le mai auda , dar il ajuta sa adoarma seara. Stiu ca mai pusese cineva un link cu sunete albe si am cautat prin toate capitolele, pagina cu pagina, dar nu l-am mai gasit.. Fetelor, nu stiu ce sa ma mai fac cu colicii astia, dar are program fix de 13-14 ziua si seara de la 19 sau 20 pana la 22-23 cand se potoleste. Si urla din toti plamanii, si ii curg siroaie lacrimile pe fata, ii fac masaj pe burtica, il aduc cu picioarele la piept, trage partzuri, ragaie, dar tot il deranjeaza...Acum ii dau Bonnisan, parca e putin mai bine, dar mi-e frica sa sper
Si probabil din cauza colicilor nu mai doarme ziua deloc, si mananca din ora in ora, ma tocane mereu de nu au timp sanii sa se reumple...apoi doarme 10-15 min si se trezeste. Nu stiu ce sa-i mai fac...Nu stiu cum sa-i fac um program de mancat...Sau daca e bine sa-i fac program, ca eu l-am alaptat la cerere si ii mai dau si vreo 2 bibe LP pe zi, ca nu se satura mereu.

Daca aveti sfaturi sau ati patit si voi asa cu bebeii vostri, va rog nu ma ocoliti!
Am scris acum o tona, pt cat nu am scris pana acum, sorry...

"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput