Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

LA MULTE LUNITE ALEXANDRU !!!!
noi raportam o noapte linistita,spre dimi a fost putin agitat...tuseste mai tare,dar nu foarte des...acum doarme...
bulinutza filip e in aceasi zi cu edy,super tare...eu as fi vrut sa se nasca pe 6 feb,de ziua sotului meu,dar nu a fost sa fie,socrul meu mi-a zis ca o sa nasc vineri pe 10 si asa a fost...
Un paste fericit celor care il sarbatoresc!!!!
miha,capul sus,o sa reusesti tu,ai sa vezi,mama e sta cu mine,e super ok,dar sunt sigura ca m-as descurca si fara ea...pana acum a dormit cu noi,acum dormim cu tati sau singuri...
fetelor o intrebare,nu reusesc sa ii scot mucii la fiu-meu,undeva sus sunt,am incercat cu pompita,dar nu merge,i-am bagat si ser,si tot se fornaie,alte variante sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

la multe lunite bebe Alexandru de Matzaila

Si pentru maine - ca nu cred ca apuc sa intru:

La multe lunite Mihai de CristinaGoji, Andrei Bogdan de migulet,Bianca Maria de anne_maria,Catinca Stefania de Cristina

La multi ani, florilor!

Paste fericit pentru cei care sarbatoresc pastele catolic.



Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

LA MULTE LUNITE ALEXANDRU !!!!
noi raportam o noapte linistita,spre dimi a fost putin agitat...tuseste mai tare,dar nu foarte des...acum doarme...
bulinutza filip e in aceasi zi cu edy,super tare...eu as fi vrut sa se nasca pe 6 feb,de ziua sotului meu,dar nu a fost sa fie,socrul meu mi-a zis ca o sa nasc vineri pe 10 si asa a fost...
Un paste fericit celor care il sarbatoresc!!!!
miha,capul sus,o sa reusesti tu,ai sa vezi,mama e sta cu mine,e super ok,dar sunt sigura ca m-as descurca si fara ea...pana acum a dormit cu noi,acum dormim cu tati sau singuri...
fetelor o intrebare,nu reusesc sa ii scot mucii la fiu-meu,undeva sus sunt,am incercat cu pompita,dar nu merge,i-am bagat si ser,si tot se fornaie,alte variante sunt?

mamica de bebeloi Eduard...
Edy


Dupa ce ii pus ser in ambele nari , ia un betisor de urechi normal, si prin rotire ii scoti din fiecare nara mucisorii , eu asa fac si e ok.dcar sa nu ii bagi f adanc betisorul.


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

la multe lunite bebe Alexandru de Matzaila

Si pentru maine - ca nu cred ca apuc sa intru:

La multe lunite Mihai de CristinaGoji, Andrei Bogdan de migulet,Bianca Maria de anne_maria,Catinca Stefania de Cristina

La multi ani, florilor!

Paste fericit pentru cei care sarbatoresc pastele catolic.



Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012


multumim Adriana!


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

la noi e fun ca Ilinca s-a nascut in ianuarie, vlad e in februarie si eu in martie, deci 3 luni la rand sarbatorim


Si la noi e similar!!! Eva e in februarie, eu in martie si sotzul in aprilie!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

LA MULTE LUNITE ALEXANDRU !!!!
noi raportam o noapte linistita,spre dimi a fost putin agitat...tuseste mai tare,dar nu foarte des...acum doarme...
bulinutza filip e in aceasi zi cu edy,super tare...eu as fi vrut sa se nasca pe 6 feb,de ziua sotului meu,dar nu a fost sa fie,socrul meu mi-a zis ca o sa nasc vineri pe 10 si asa a fost...
Un paste fericit celor care il sarbatoresc!!!!
miha,capul sus,o sa reusesti tu,ai sa vezi,mama e sta cu mine,e super ok,dar sunt sigura ca m-as descurca si fara ea...pana acum a dormit cu noi,acum dormim cu tati sau singuri...
fetelor o intrebare,nu reusesc sa ii scot mucii la fiu-meu,undeva sus sunt,am incercat cu pompita,dar nu merge,i-am bagat si ser,si tot se fornaie,alte variante sunt?

mamica de bebeloi Eduard...
Edy


Cumpara-ti Vibrocil Baby Care - e un dispozitiv cu furtunel si tragi tu cu guritza, dar nu e pericol sa inghiti sau ce s-ar putea crede, ca este filtru. Eu numai cu asta am reusit sa scot din nasucul mic...

Uite-l aici, ca sa iti faci idee cum arata, avand in vedere ca tu nu esti in Romanica...: http://www.farmaciastejara.ro/vibrocil-baby-care-aspirator-nazal-p-2822.html

mamica fericita foc de Eva Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Bulinutza-tu il mai speli si cu altceva sau doar cu sarea de baie? Am citit k nu se mai foloseste sapun cand ii pui sare in apa. Tu ii pui in baita si infuzie de tarate?
Eu pe bebe il cantaresc o data pe saptamana si, dupa iesirea din spital, in prima saptamana a luat 400 grame, in a 2-a 320 si acum in a treia SURPRIZA 500 grame. Nu e cam mult 500 intr-o saptamana? A mai patit cineva asa? De mancat mananca mixt: suge apoi ii dau completare humana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

La multe lunite Mihai de CristinaGoji, Andrei Bogdan de migulet,Bianca Maria de anne_maria,Catinca Stefania de Cristina !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:


[red]Mishu, Bianca, Andrei si Catinca
Tuturor celor care sarbatoresc onomastica le urez un sincer La multi ani, iar celor care praznuiesc Invierea Domnului le doresc un Paste fericit, linistit si imbelsugat.
La multi ani bulgarasilor cu nume de floare: Yasmin, Camelia,Iris, Iris si Sanziana.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

Bulinutza-tu il mai speli si cu altceva sau doar cu sarea de baie? Am citit k nu se mai foloseste sapun cand ii pui sare in apa. Tu ii pui in baita si infuzie de tarate?
Eu pe bebe il cantaresc o data pe saptamana si, dupa iesirea din spital, in prima saptamana a luat 400 grame, in a 2-a 320 si acum in a treia SURPRIZA 500 grame. Nu e cam mult 500 intr-o saptamana? A mai patit cineva asa? De mancat mananca mixt: suge apoi ii dau completare humana.


eu am patit cu Alexis sa ia intr-o saptamana 500 de grame si ceva, dar o singura data, in rest lua mai putin, 2-300gr. La multi ani tuturor bebicilor ce se sarbatoresc zilele astea
La multi ani Irisucilor si tuturor celor ce se sarbatoresc de Florii



Mergi la inceput