Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Marysa-incearca sa o linistesti cu feonul. La noi merge intotdeauna.
I-am luat lui bebe sare de baie de la Topfer si vad k ii merge tare bine, are pielea f fina si hidratata si i-au disparut si bubitele.
va pup. weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

alice- pai io vin din directia pietei Minis..daca stii...o iau pe barajul lotrului si intru in parc din directia statiei de metrou de la parc...stii ca sunt doua statii de metrou la titan..una care are iesirea la magazinu titan si una care are iesire doar la parc ( de fapt ambele au iesire la parc)asha..si de la metrou eu tai parcul, o iau pe pajstea aia pana intru in parculetul propriu zis...e locul ala de joaca pentru copii...si apoi eu o iau pe langa lac in dreapta..de-alungul lacului si ma duc pana aproape de pod..deci merg f mult...trec si de locul unde sunt paunii ( au adus paunii si lebedele, si ratele..e super frumos )si ma mai opresc pe ici pe colo..m-am dus si pe insulita aia frumoasa..au amenajat frumos..au pus bancute...se joaca mai mult cainii acolo dar mai stau si acolo ce bebitza...si cam asha fac...stii ca parcul e destul de mare..nu am fost niciodata pe partea aialalta a parcului...( am fost odata mai demult dar nu prea cunosc zona, dar cred ca o sa merg si pe acolo, ca si acolo cred ca e frumos )..tu din ce parte vii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

pfiuuu..am fost activa azi,,se vede ca mi-a dat dat timp liber Ilinca astazi.a papat la 10 juma...asta prima masa...a stat 20 de min la san.DOAR ATAT...si a stat foate cumintica pe paturica in patu nostru..si eu am mai scris pe aici..am spalat vase, am facut curat in dulpuri..am scos hainele mai subtiri.....am sterilizat biberoane....am pus la spalat...acu doarme putin...are suzetica in gura, o mai las nitel si ii dau de papa.......aseara a fost putin show...dupa baitza.a stat nitel la san..desi era satula...ca mancase cu 2 ore inainte...si apoi uita-te la Tv...iar sotu nu prea o lasa...deci chiar se uita la tv si e foarte atenta..chiar daca nu-si da seama..si e si normal..ca e ditamai tv pe perete..n-ai cum sa ratezi...si a inchis tv si apoi a inceput sa planga..pffff....nu se mai oprea..nu mai vroia nici sa pape..nu o durea nimic..era f nervoasa...a pus-o in patut...a inceput si mai si sa planga..k nu-i mai place...si apoi sotu a zis ca tre sa fie unu din doi mai capcaun asta ca sa nu ni se urce in cap..si probabil ca Ilinca a simtit ca nu-i merge cu el..si a adormit...i-a pus zuzeta in gura si gata pana la 10 dimineatza...a dormit fata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu merg invers. intru pe la poatra mare de pe liviu rebreanu si cobor pe langa lac, trec de pauni, lebede si fac o tura pana la pod. asta daca are mara chef sa stea in carut. daca nu, ne oprim la locul de joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

am inteles Alice...pai o sa ne intalnim sigurvb si ne intalnim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Ne-am intors si noi de la aeroport. Casa e goala fara buni :( Deja ii caut bilet sa se intoarca sau poate gasesc pt noi doua ceva convenabil.
Va multumesc pt incurajari... Imi sunteti toate asa dragi
Alina sunt convinsa ca mamica ta e o mamica de miere altfel nu puteaii iesi tu atat de dulce si frumoasa. Ce interesante coincidente numerologice si pt tine si pt Anda
Hristos a inviat pt cei care asteapta Invierea Mantuitorului diseara. Fie ca Lumina Sfanta sa patrunda in sufletele si familiile voastre

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Mady ai avut mereu inclinatii spre frumos, spre fashion? Intreb pt ca mi se pare ca e un virus intre voi, economistele. Si sora mea a terminat Stiinte Ec, verisoara mea la fel, dar marea lor pasiune e fashion-ul, respectiv machiajul profi. Vara-mea e in It la un curs de machiaj :)
Sa va bucurati de micuta si frumoasa Ilinca

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

danezza e un fluturas asa: http:// www.nichiduta.ro/detalii-produs-3096/saltea-de-activitate-butterfly/ fara pauza aia

izish si noi tot aia folosim si le tinem in frau cat de cat

mady ce cupil cuminte ai tu acolo

alice o sa fie bine stiu asta ...cele doua alinei cu cei doi filipoi o sa se faca baieti mari

am intrat in casa...a papat 40 ml, s-a jucat pe saltea si a adormit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Multumesc Mihaela! Cei din jurul meu m-au "acuzat" (pana au aflat povestea nasterii) ca am planificat acea zi.
Paste Fericit celor care sarbatoresc week-end-ul acesta si de asemenea La Multi Ani pentru maine pentru toate florile!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Multumesc Mihaela! Cei din jurul meu m-au "acuzat" (pana au aflat povestea nasterii) ca am planificat acea zi.
Paste Fericit celor care sarbatoresc week-end-ul acesta si de asemenea La Multi Ani pentru maine pentru toate florile!


Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


e-am adauga pe facebook, e un scump bebele



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput