Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

faith si bb robert isi baga mainile in gura. cateodata am senzatia ca daca ar putea le-ar baga pana la cot. dar il urmaresc i le scot si ii bag suzeta. vad ca nu ma cearta. o accepta.

alina de la targ am luat mulajul.

si noi vrem sa mergem cu tot familionul maine la cumparaturi. noi trebuie sa ne luam toti haine de botez. daca nu ziceati voi nici nu realizam ca trebuie sa ne innoim de paste...

fetele cu hernia ombilicala voi cum mai sunteti? lui robert i s-a retras buricul de tot. datorita marysei am reusit sa fac procedura ff usor si chiar a dat rezultate...nu mai stiu exact cine a pus filmuletul initial dar primeste un mare multumesc si

mady esti o norocoasa cu un asa sot.
eu tocmai am aflat de o colega ca divorteaza. au un copil de 1 an 1/2 si barbate-su a plecat de acasa de cand avea bb 3 luni. a zis ca nu face fata stresului unui copil mic si a plecat. un idiot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

fetelor...Ilinca poarta manusi...in primul rand ca sa nu se zgarie...ca in timpul noptii se face praf...numa zgarieturi pe fatza ei...si apoi..vad ca incearca sa isi puna manutza in gura si uda manusile...i-am luat suzeta aia mai speciala de la Avent...e mai micuta si are o alta forma
http://reclama/detalii.php?cod=AV168....suzeta Advanced Ortho din silicon...se intelege bine cu ea...i-o pun inainte sa adoarma noaptea..si-o da singura jos apoi...cand e mai nelinistita...cand mai iesim la plimbare si se sperie...ca draga de ea nu o tine mult..


Mady, si eu ii pun manusi lui Beatrice, tot asa sa nu se zgarie, si cand o vad ca suge degetul si cu manusa in mana....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

fetelor...Ilinca poarta manusi...in primul rand ca sa nu se zgarie...ca in timpul noptii se face praf...numa zgarieturi pe fatza ei...si apoi..vad ca incearca sa isi puna manutza in gura si uda manusile...i-am luat suzeta aia mai speciala de la Avent...e mai micuta si are o alta forma
http://reclama/detalii.php?cod=AV168....suzeta Advanced Ortho din silicon...se intelege bine cu ea...i-o pun inainte sa adoarma noaptea..si-o da singura jos apoi...cand e mai nelinistita...cand mai iesim la plimbare si se sperie...ca draga de ea nu o tine mult..


nu ai incercat sa ii tai unghiile ? e cald si pt ea cu manausi... si apoi cum ar fica tie sa iti spuna cin eva manusi in maini si sa stai tot timpul cu ele ? sper ca nu te superi ca spun asta,pana la urma faci cum crezi , e bEbelina ta. Si a mea are tentative de bagat degetele in gura dar nu o las ii bag suzeta.











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)



Ane-marie, eu de exemplu ii pun manusile cam jumate de zi (ca si timp, nu continuu)..si sunt subtiri, cum sa ii fie cald cu ele? Si sunt si largi, are loc sa isi miste degetelele in voie. Cand ies afara de ex nu i le pun ca afara de obicei doarme nu sige degetelul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

aoleu Ica..ce aiurea..ce rau imi pareept colega asta a ta..o sa-si dea seama ala ce prostie a facut...
- mey...noi ii taiem unghiile mereu ..ca ii cresc repede dar tot se zgaraie..nu ma supar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Ica Ce poveste trista. N-am mai auzit asa ceva, sa-ti lasi sotia si copilul ca e stresul prea mare..
Pai si eu fac la fel cand isi baga degetelul in gura, i-l scot ca sa ii bag suzeta, dar cand ii dau suzeta nu o accepta, plange ca arsa. Doar daca ii scot degetelul si ii dau sanul nu mai tipa. dar nu pot de fiecare data cand isi duge degetelul sa o pun la san. Pentru ca ar insemna sa o tin toata ziua mufata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Ica Ce poveste trista. N-am mai auzit asa ceva, sa-ti lasi sotia si copilul ca e stresul prea mare..
Pai si eu fac la fel cand isi baga degetelul in gura, i-l scot ca sa ii bag suzeta, dar cand ii dau suzeta nu o accepta, plange ca arsa. Doar daca ii scot degetelul si ii dau sanul nu mai tipa. dar nu pot de fiecare data cand isi duge degetelul sa o pun la san. Pentru ca ar insemna sa o tin toata ziua mufata

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



eu nu cred ca e adevaratul motiv pt care a plecat, bebele e doar un pretext, mi se pare absurd sa fie asta cauza .











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Citat:
citat din mesajul lui Faith26

Ica Ce poveste trista. N-am mai auzit asa ceva, sa-ti lasi sotia si copilul ca e stresul prea mare..
Pai si eu fac la fel cand isi baga degetelul in gura, i-l scot ca sa ii bag suzeta, dar cand ii dau suzeta nu o accepta, plange ca arsa. Doar daca ii scot degetelul si ii dau sanul nu mai tipa. dar nu pot de fiecare data cand isi duge degetelul sa o pun la san. Pentru ca ar insemna sa o tin toata ziua mufata

Mami de Ana Beatrice (15.01.2012)



eu nu cred ca e adevaratul motiv pt care a plecat, bebele e doar un pretext, mi se pare absurd sa fie asta cauza .











ANE-MARIA mamica fericita de Bianca Maria ( 08.02.2012)




corect nici eu nu cred k din cauza copilului a plecat......sunt multe de discutat pe seama asta...
fetele cu manusi la bebei...sotul meu ii taie unghiutele lui Andrei eu o sapt l-am lasat cu manusi ..mie nu-mi placea cum arata bebe cu ele in maini parca erau taiate ... asa k fara e puiu mic liber

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

Eu de o saptamana nu am mai pus-o pe Iris la piept. Nu s-a intarit pieptul si nu simt ca as avea lapte, dar daca ma strang putin iese din stangul putin lapte. Parca as pune-o sa suga dar nu o fi rau laptele dupa atatea zile? Parca imi pare rau sa nu o mai pun


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


incheiat citat

la fel si noi,doar ca eu ma mulgeam in ultimele sapt ca nu mai vroia nici sanul,dar ieri am pus-o la san(dupa o sapt de nemuls sa zic asa)si a supt de cateva ori,nu stiu dac are ceva ca sta laptele in sani ,si io ma intrebam...iar daca mulg mai iese doar 10 ml ,de aceea am renuntat la san

iar despre aptamil si zahar ,io nu vad nicaieri pe cutie ca ar contine zahar ci doar zaharuri care nu sun neaparat zahar ,pot fi fructoza sau altele....deci nu va mai panicati cu laptele praf.

MIHAELA

NU AM VAZUT CA E DEJA CAPITOL NOU,SCZ
alina bravo pt. performanta cu bibe ,de acum o sa ia mai bine in greutate
iar sunt in urma cu cititul ,recuperez si revin...


mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

a fost modificata legea adoptiilor
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-eu-parintii-mei/o-reusita-marca-stirile-protv-noua-lege-a-adoptiilor-intra-in-vigoare.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Alina imi pare bine pt bebe Filip k a inceput sa bea cu biberonul ... sa creasca mare si frumos

Mergi la inceput