Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Orice le dati pentru colici, trebuie administrat cateva zile la rand ca sa isi faca intr-adevar efectul. 1 zi sau 2 nu sunt suficiente pentru a va face o parere. Daca dupa 1 saptamana nu sunt diferente notabile atunci schimbati remediul.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Nici eu nu il mai schimb noaptea. Cateodata nici de caca daca face spre dimineata

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Nici eu nu-l schimb noaptea. Se trezeste mananca si adoarme in timp ce mananca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Bia dar ziua doarme bine? Eu nu stiu ce sa mai zic/ cred, dar Irisu' meu sapt. trwcuta cat tinp a dormit cu bubi, a dormit si pana la 4 de la 22-23 seara. Ieri noapte si azi noapte am revenit la programul Moulin Rouge: 23-02 somn, 02-03 schimbat+papa, 04:30 schimbat+ papa. Sa vad pana cand ma tzatzeleste si la cat e urmatoarea trezire

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/


Doarme binisor ziua, mai ales in prima parte a ei. Seara dupa 8 incepe sa fie mai activa. Totusi, nu pot sa ma plang f tare deaorece, de regula, dupa ce adoarme, doarme cateva ore (4-6), deci pot si eu sa trag un pui de somn. Probl e ca eu nu ma culc imediat ce adoarme ea. Cand se trez pana papa, pana scoate aerul, pana adoarme la loc, trece mai bine de o ora. Sunt zile cand raman cu 4-5 ore de somn pt mine, ca poate nici nu mai apuc sa adorm dupa ce a adormit ea dimineata ca se trezeste Alexis si ma ridica imediat din pat. Nu o schimb noaptea, am renuntat cred ca dupa o luna.
Eee, dar daca nu erau ei sa ma oboseasca ce viata era aia? . Viata asta o ador, dupa ce adorm ei, ii admir si parca nu imi vine sa cred ca am EU asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata! Zi frumoasa sa aveti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Asemenea!

Noi asteptam parintele sa faca sfestanie dormind in scoica

cum ma asteptam planul meu a esuat ,nu am putut sa culc copilu pe spate asa ca a aterizat tot pe burta la noi in pat

Mai incercam si maine si poimaine etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Buna dimineata si de la noi!
Fete dragi, constipatul meu ma uimeste! A facut aseara pe la ora 20 si a mai facut si azi dimineata la 6. Sa fie efectul colief-ului sau o reactie de la vaccin? Oricum e foarte bine!
Nici eu nu il mai schimb noaptea, mi se pare ca marimea 3 la pampers e cea mai tare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Stiu ca greutate bebelusului e un subiect fierbintre pentru fiecare dintre noi asa ca iata :

http://www.desprecopii.com/info-id-441-nm-Grafice-de-crestere-Ce-sunt-Ce-inseamna.htm

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna dimineata !

Cu intarziere urez:

La multi ani tuturor bulgarasilor, mamicilor, taticilor, fratilor, surorilor, bunicelor, buniciolor care poarta nume de floare !


Mergi la inceput
Mergi la inceput