FIV in Ungaria 159

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sa aveti un capitol fain fetelor.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Olimp...chiar ii ziceam azi la dr,ca am emotii mari,ca nu simt nimic,in afara de faptul sa sanii imi sunt tare mariti si tari...si grei...Ovarele mi le simt mai rar,mai mult cand stau intinsa pe pat,asa apasatoare...dar putin de tot.In rest ma simt ok,nimic deosebit...nu am nici nervi,hormonii nu joaca,ma comport cred ca mai normal decat de obicei!

Multumesc fetelor...sper sa fie in regula pana la final.
maine dimineata sunt din nou la CLINICA...mi se va da verdictul!!!

Pupici,noapte buna!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi super ca esti bine si nu te derenjeaza nimic , maine sa ne anunti sa ne dai si noua verdictul !

Pe aici se simte ca miroase a weekend , fatelos sa aveti un sfarsit de saptamana minunat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

bine v-am gasit fetele
sa fie un capitol plin de vesti bune
Imi, frumoasa productie bravoo! bafta si maine la dr!
Lori felicitari pentru fetita ma bucur k ai scris,chiar nu stiam ce mai faci,,,bine k sunteti aks. imi pare rau ptr ce ai patit
Ioana park si tu esti cu fetitza la marsupiu?
Adriana tu?
Corinuk burtik ta ce ascunde?
Poate e sezonul de pasarici si stiu pe cineva care sar bucura tare mult
Olimp ma bucur ptr k ai reusit cu programarea,tin pumnii ptr sapt viit
Apropos si io m-am rugat de ciclos sa vina de v-o 4 zile asa k nu ai fost singura zilele astea e bine k totusi azi si-a facut aparitia misteru..
Mona, park tu intrebai zilele trecute de procedura, eu am amanat-o ptr v-o 2 luni..
Crisss ce mai faci? iti facem galerie luna asta
Samirutz
Tanoo, ce mare s-a facut Bogdanel
sa aveti o seara faina

Pety sa fie cu ochisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara jaguar !
ce ne-ai mai insirat pe toate ! chear te rog sa-mi ti-i pumnii ca deja am emotii , mi-e groaza de anestezia generala ! Incerc sa nu ma mai gandesc !

un weekwnd minunat sa ai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Buna fetelor,
Din pacate nu prea v-am mai putut urmari; am avut ceva probleme cu un hematom si am fost internata, intre timp mi-am descoperit si mutatia MTHFR heterozigota A1298C. BB e bine, sunt pe tratament (aspenter si clexane), dar inca mai investighez problema pentru ca am intalnit si doctori care nu sunt de acord cu ceea ce mi s-a prescris (inclusiv PK, caruia i-am cerut sfatul), mai ales in conditiile in care hematomul inca exista.
Oricum nu pentru asta va scriu, nu as vrea sa va incarc cu problemele mele. Vroiam sa va intreb daca aveti idee cat costa la Kaali diagnostigul genetic preimplantare. Am intrat pe link-ul de pe prima pagina si acolo scrie ceva de 30 euro, dar informatia era din 2009. Doar atat sa fie? Are cineva informatii actualizate despre pretul PGD? Am niste prieteni cu probleme de anomalii cromozomiale si ar fi vrut sa stie cat ar costa in plus fata de restul procedurii. Si ar mai fi o intrebare: are cineva adresa de e-mail a vreuneia dintre asistentele romance de la Kaali Budapesta sau alte date de contact, pt ca prietenii mei nu stiu engleza si nici maghiara si ma gandeam la varianta cu asistentele care stiu romaneste.
Bafta celor care sunt in emotii zilele astea, sa iasa cu rezultate beta pozitive si mult noroc celor care urmeaza sa intre in focuri!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Olimp, eu scriu mai rar din lipsa de timp, dar si cand inceeepppp
Sa nu iti fie frica de anestezie, sa vezi ce bine o sa dormi si te trezesti fara fibrommm

Irenee ma bucur k ai aparut, chiar nu ai mai scris demult..
Imi pare rau ptr problemele avute,sper sa fie totul bine pana la capat
si asteptam sa ne spui ce ai la marsupiuuu
Imi pare rau k nu te pot ajuta cu adresa asistentelor si nici cu PGD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

da jaguar ai dreptate asa ar terbui sa ma gandesc si eu dar sti cum este mai usor nu ratiunea ...si mai greu cu actiunea !

irene imi pare rau ca treci prin situatii neplacute , ai sa vezi ca totul va fi bine . M-am uitat peste fisa cu tarife ce am primit-o de la Kaali Debrecen si nu apare PGD-ul , oare sa nu faca la Debreten ? Am mai cautat pe forum si am gasit si eu cateva discutii de prin 2009 cum zici si tu si fetele ziceau ca parca doar la Budapesta s-ar face astfel de protocoale , nu vreau sa gresesc dar info e din 2009 si in ceea ce priveste pretul ele ziceau de 700-800 euro , chear ca nu stiu ce sa zic . Poate te pot ajuta felele de la FIV Europa , stiu ca in Europa sunt mai multe clinici care fac PGD , poate iti dau ele un pret mai aproape de adevar. Scuze daca te-am infirmat gresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

olimp: si eu stiam ca s-ar face doar la Budapesta si ca s-ar trimite acolo si de la celelalte clinici Kaali.
jaguar: inca nu stiu ce comoara se ascunde intre piciorusele lui bb, e inca prea devreme si ne-am concentrat oricum pe alte aspecte acum

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Olimp, te inteleg draga mea si eu am trecut pe aici, stiu cum este,,,,
dar acum dak ar fi nevoie sa mai trec prin alta anestezie(ceea ce o sa se si intample in scurt timp) as fi muuult mai calmaaa..
o sa ma gandesc la tine sa stii o sa fie bine ai sa vezi

Irene, stiu k inca e devreme, dar nu uita sa ne spui si noua cand veti afla
Si da, am citit si eu in postari mai vechi de PGD, dar acum nuj ce pret ar fi, cu toate k nu cred sa fie mai mult, sau poate cu foarte putin s-o fi scumpit,,, Bafta prietenilor tai si sa rezolve problema

Mergi la inceput