Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Fleur nu mai pot de pofta.

Muraturica, sper sa primesti vesti bune in curand!

Stie cineva daca dupa cele 120 de zile de concediu de risc maternal pot sa mai fac o prelungire, cu comisie, ceva?
Pentru ca pe 31 mai imi termin CRM-ul si e inca prea devreme sa intru in prenatal. Eu nasc abia la sfarsitul lui august.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, acum am ajuns acasa. Am avut o gramada de treaba, Laurici.Am fost la birou sa mai pun cate ceva la punct apoi la Uniune si bineinteles la biserica la spovedit unde am stat vreo doua ore. Mi-a zis parintele sa tin post maine si duminica ma impartaseste.Danuta, ti-am raspuns la PM.Muraturica, imi pare rau de problemele tale.Eu nu sunt linistita deloc, pana nu vad cum merge treaba.Fleur, doamne ce bunataturi ai scris tu acolo.Si, cate lucruri ai primit. Ma laud si eu, am primit o pompa de sani.Sunt singura acasa ca barbatu-meu e la ziua unui coleg de la el de la serviciu si a adus baiatu de toate acolo. Iar eu stau in varful patului si mananc o inghetata.Ce urat e afara...Ce faceti in weekend?deocamdata vad ca nu avem program., dar mai e pana duminica.Pupi la toate

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ada , pompa de san este electrica ? Am auzit ca sunt ft bune pompele electrice ...

25+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Laura este electrica si e de la Avent.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor.
La multi ani Michelle, sa ai un an plin de impliniri si copii sanatosi.
Fluer ne omori cu ce gatesti, cand ai timp sa faci toate astea? Eu daca as manca toate cele nu m-as mai puteamisca.
Ada pana la urma te-a pus sa postesti? Cum ramane cu faptul ca esti gravida? O sa ai nr. de ordine si data viiitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Laura eu am de la Ana am o pompa manuala de la Avent si este super buna, mie mi-a prins tare bine primele 4 luni, fara ea nu as fi putut sa-i dau lapte de la mine fetitei. La inceput am avut o pompa de la Chicco gen seringa care mi-a desfundat canalelle dar pe care n-as recomanda-o nimanui fiindca doare de mori.
Fetelor voi stiti ceva de carucioarele Hauck, a avut cineva, cum se comporta ? Am vazut un model Malibu la promotiesi nu sunt hotarata, unele lucruri mi-au placut, altele nu, parerile pe forumuri sunt impartite....

Mami de doi leuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Maria, da m-a pus sa tin post maine si duminica ma impartasesc. Sper ca la anul sa nu mai am tot nr. asta. A fost tare simpatic preotul cand a strigat sa vina 69.Acum cu pompa asta nu stiu cat este de buna, dar daca e de capatat nu comentez. La Tudor am avut si eu una tip seringa si ptr.mine a fost ok atunci, mai ales ca am avut mari probleme. Sunt tare curioasa acum, ptr. ca a nascut o amica de a mea sapt.trecuta si avea silicoane.Stiu ca ea nu dorea sa alapteze ca ea aduce cei mai multi bani in casa si nu -si permite sa ramana cu copilul. De la alta prietena am aflat ca a primit in spital pastilele ptr. oprirea alaptatului dar, i-a venit peste acestea si a ajuns la spital. Nu stiu ce- o fi facut ca avea furia laptelui.Of, eu cand ma gandesc la alaptat mi se ridica parul in cap. Ma gandesc ca acum o sa ma duc cu tot ce-mi trebuie, adica silicoane, crema si pompa si sper sa ma descurc.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Maria draga, te inseli, eu nu gatesc deloc toate bunatatile alea, ne-a rugat Daconst intr-un mesaj inainte sa-i dam sugestii de meniu pentru musafirii ei, asa ca i-am dat .
Sorry inca o data celor carora le-am facut pofta...oricum in primul rand mi-am facut mie. Eu nu am chef deloc sa gatesc zilele astea, sunt suparata pe glicemia mea... Voi face doar niste spanac pentru mine si pentru sotu' nu stiu inca, dar ceva rapid, poate spaghete cu ton.

Caruciorul Hauck Malibu l-am vazut si analizat si eu, doar pe net, mi-a placut foarte mult...dar stii cum e, de la a-l vedea pe net pana a-l "pipai" e cale lunga. Oricum e interesnt ca optiune, si foarte dragut.

Ada, ce program incarcat, ai rezolvat multe treburi. Ai grija ca numai post iti lipseste acum (parere proprie...).
Despre ce am primit, sa stii ca de fapt am dat si niste banuti pe ele, dar asa, simbolic, fata de valoarea lor, chiar daca sunt toate SH.

Noi am pregatit hartiile pt impozite si nu am iesit pana acum.

Seara placuta!

27 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

La cafea fetele. Ma confrunt cu mancarimi de piele. Merg la coafor si apoi la gateala ca nu iese loboda daca nu suntaranjata.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata burtici,
Va invit la o cafea , ceai , capucino sau un laptic cald , eu am fost un pic mai matinala , va si va doresc un weekend frumos si nu prea ploios .

25+ Andrei

Mergi la inceput