Piersicute de iulie august (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Daconst fata draga tu tot nu te astamperi... Si daca impingi greutate cu picioarele tot fortezi ceva pe acolo. Dar esti incurabila... BB al tau cred ca este rezistent, trecut prin multe... o sa iasa gata calit.

Da, Ada, pai daca tot am timp pe aici, de ce sa nu fac capitolul si sa ne luam de-o grija . Apropo fetele care mai aveti ceva de completat, updatat, adaugat la lista, ziceti si fac in urmatoarele 2 ore cat mai stau la birou.

Dupa servici am vreo doua drumuri de facut, plictiseli administrative...Aici e vremea declaratiilor de impozit. Ma plictisesc de moarte chestiile astea, pregatirea hartiilor, dar tre, sa le fac, ca nu are cine. Barbata-miu ma asteapta pe mine deseara sa le pregatim pt amandoi .. Of, as vrea sa ma ascund undeva sa nu ma stie nimeni, sa nu fac altceva decat sa motzai... sa nu-mi ceara nimeni socoteala de nimic.

Edit: La multi ani Michelle! Sa fii mereu la fel de frumoasa si optimista ca acum, si sa te bucuri de cele doua printese, cea mare si piersicuta!

27 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

la multi ani michelle sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cele 2 comori
aseara am iesit cu fostii colegi de la jobul anterior - m-am simtit super bine ne-am distrat, am stat de povesti...super!
azi vad ca m-au mai lasat putin durerile de articulatii - alaltaieri a fost mai nashpa m-au durut articulatiile pelvine tt ziua, abia mergeam...k o baba si cred k statea si piersicutza mea pe nervul sciatic sau ceva k ma fulgera din cd in cd cate o durere in spate in jos spre picior...acum e mai bine, s-a mutat pitica k am simtit-o cum s-a rotit
sunt happy k maine e vineri - e ultima zi de program normal!!! de luni trec la 6 ore iar de stat cred k o sa mai stau pana pe 15 iunie...intentionam sa intru de la 1 iunie in prenatal dar trebuie sa o astept pe o colega care vine din CIC de la 1 si sa-i predau tt proiectele...si la naiba! vedem cat mai rezist k dk ma mai freaca astia mult...
ada - m-ai distrat maxim cu nr de la spovedit tare de tot coincidenta! oricum ma surprinde ca s-a ajuns la asa ceva - numere de ordine la biserica!?! cred k numai in Romania se poate asa ceva...eu nu cred k voi merge anul asta sa ma spovedesc pt k anul trecut am fost nevoita sa alerg pe la vreo 4 biserici pana am reusit sa ma spovedesc (ba nu avea popa chef, ba k sa vin mai tarziu, ba era super aglomerat, ba ca unul nu spovedeste in nu stiu ce zi...enervant!). intr-un final am reusit si sa ma impartasesc dar mi se pare aiurea k trebuie sa faci programari sau tot felul de artificii...
va poop! n bunutza!

Roxy
23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Seara buna dragelor!
Va invit la o felie de tort si una de lasagna!
Tocmai mi-au plecat invitatii si mi-a adormit mandra, iar acum stau intinsa si ma odihnesc ca azi am avut maraton la cumparaturi, bucatarit si iesit la joaca cu Bianca.

Dana, Fleur, Roxy multumesc pt urari!

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

La Multi Ani Miha, sa fi snatoasa si sa ai parte numai de bucurii!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Cafea, cafea... Sunt pe insomnii la greu.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna.
ada multumim de cafeluta.tocmai o savurez
am ajuns si eu aseara de la buc.a fost ok fara incidente.daca drumul ar fi mai scurt si mai putin aglomerat ar fi super.a fost obositor dar bine ca a trecut.

ada nr de ordine la biserica?oricum al tau e tare

chiar ca se sucesc rau pana si astia cu bisericile.
pe mine ma enerveaza de ce la unele biserici iti pun ei taxa pe pomelnic.fiecare pune cat vrea.daca nu ai bani nici macar la biserica nu se poate ruga ptr tine???(nu ma refer la mine=ci la bietii batranei care isi gasesc linistea la biserica si nici macar nu isi permit sa puna un pomelnic)aiurea ce mai

dana cred ca putem sa venim cu bata la tine si tu tot nu te potolesti
am vazut in fuga ca vorbeati de umflaturi.eu ma umflu la greu serios...tare tare de tot.dar nu pot sa renunt la sare.incerc sa nu mai pun asa mult dar total nu pot.o sa incerc sa pun mai multa sare.fleur am vazut ca ai scris ca pe tine te ajuta apa dar mie mie frica sa ma bag in piscine.ba ma gandesc ca e prea rece si sa nu racesc jos ca sunt sensibila,ba sa nu iau vreo ciuperca ceva...ba ca mi e rusine sa mai defilez in costum de baie .na suceala ce mai.dar daca nu as avea aceste motive mi ar placea mult.ca sunt ca o ratusca si cand merg la strand
aaaa am mai vrut sa va intreb ca oare aceste umflari il poate afecta si pe bebe?stiu ca la primul mi a spus pediatra ca si a dat seama ca ma umflam rau de cand la vazut pe bebe.cica si el saracutu a fost la fel de umflat la picioruse.dar am uitat sa o intreb daca ar fi putut sa il afecteze cu ceva

26+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

michelle,cu intarziere iti urez un sincer La Multi Ani,sanatate si sa duci la bun sfarsit tot ce-ti propui,iar cele doua comori sa fie sanatoase si sa te incante toata viata.
Dragele mele,eu ieri am comis-o.......am cam depus efort prin casa,cred,si de pe la ora 17.00 m-au apucat asa zisele contractii Braxton...pana sa-mi dau seama ce se intampla ,a durat ceva....credeam ca-s copilasii si ca se rasucesc,asa le percepeam,vedeam ca mi se tuguie burtica la buric si e tare ,dura pana intr-un minut,sa zic cu aproximatie 20 secunde....si destul de dese la 7 minute distanta...asta mi-a dat de gandit ca nu-s pruncii...chiar asa de activi si in acelasi timp,era exclus....plus ca dupa fiecare contractie,imediat ei se miscau,ii simteam....plus ca nu erau dureroase contractiile,doar incomode....simteam ca ma sugruma cinev de buric,atat....si m-am documentat pe sfantul google si uite-ma in pragul unei mari sperieturi....m-am tratat cu nospa si citisem ca daca bei macar 250 gr de apa cand te apuca Braxton-ul ti le rareste pana la disparitie si asa am procedat,am baut si apa si m-au lasat....am dormit bine azi noapte, nu le-am mai simtit....oricum,eram fffffffff panicata.....sa vedem azi cum imi va fi......bebelusii au fost si ieri si vad ca sunt si acum activi,dragii de ei...gata de azi ma potolesc,stau cumintica....va pup si sa auzim numai de bine!

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Neata fetele. Ada Multumim de cafea.
La multi ani Michelle sa fii sanatoasa ca restu is ca si rezolvate.
Carmina ce frumoasa esti si ce grasuna de micuta ai.
Miruna mai stai cumintica si tu ca dam nana.
Fata mea e tare vesela si se distreaza copios pe seama mea (misca numai cand ma odihnesc eu).
Fetelor au cam inceput sa ma incerce si pe mine niste contractii, tot de la curatenie (adica in timp ce dadeam cu matura-dar promit ca nu mai fac).
Azi am o zi plina si maine am petrecere.
Va pop



Beatrice 22 + cu Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

FEtelor dar, mai usor cu toate. De acum cica mai incep contractiile.Asa mi-a spus doctorul meu.Ali, bea foarte multa apa . Tot de la doctor o stiu .Este singurul remediu contra umflaturilor.Eu cel putin sarat nu prea mananc, dar mananc branza care e sarata si apoi beau apa la greu.Am vazut ca si Fleur i-a dat acelasi sfat Laurei.Bea petrecere frumoasa

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Bea, ai grija....ca ne dam noi viteze punand mana la treaba,dar uite ca bebicii au nevoie de liniste,repaus...fara efort...si acum trebuie sa ascultam de ei ca sa ii ducem la termen,sa fie sanatosi.....eu de azi gataaaa,nu mai fac nimic...nu ma mai aplec,ca aveam tendinta tot timpul ba ca vedeam nu stiu ce scama,ba ca sa ma incalt singura cu sosetutele.........acum,nimiiic....am ajuns pana aici ca sa dau cu piciorul?nuuuuu,vom sta linistite,ca avem timp si de ordine.......zic acum ca am morcovul in fund,padon de expresie....sper sa ma fi invatat minte.
Petrecere frumoasa Beatrice.

24+

Mergi la inceput