Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata si de la noi

Creola multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata buna si de la noi

Sanziana, bun venit
Asteptam sa ne povestesti mai multe de stre baietelul tau.CUm il cheama?


Bravo Ela pentru papica

Dbunny, la noi isi face ffff bine efectul Vibrocilul.

Lali iti raspund eu in locul lui Tanno.Sotia luni nu posteaza pe forum.Nu stiu daca are cont pe DC.
Ce mai face Teodora?Ce mai papati?

Camady ce mai faceti?

Klau

Jade mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Noi ieri am papat 190 ml piure de legume cu carnita iar azi 190 de fructe(banana+ portocala)
A inceput sa pape pitik mea.

Si a inceput sa se trezeasca pangand.aseara i-am dat tzitzica sa o potolesc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

seidana deci voi ati trecut la chilotei ? f tare !
daca ai vreun link cu ei sa vad si eu care sunt
momentan mai asteptam ca mai avem vreo 100 de pampersi dar ma incanta si pe mine ideea
cum sunt ca pret ?

bunny Paste fericit !
de ce nu poti folosi toata noaptea umidificatorul ?

rach sunt de a dreptul uluita de cat mananca Anastasia
ce mancacioasa a devenit , ai fi crezut asa ceva ?
e un copil model , nu se dezminte

felicit toti copilasii care s au ridicat , tarat , papat bine


_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador


bunny Paste fericit !
de ce nu poti folosi toata noaptea umidificatorul ?



asa am citit undeva, ca se pune in functiune 2 ore inainte de a baga copilul in camera, apoi se opreste...dar eu avand usa deschisa la camera ei tot timpul il mai pun si cu ea acolo, fara da-i dea ei direct of cors, vb lu´ lali. e cu abur rece, dar sincer, cat alaptam si tineam fierbatorul de apa pe noptiera, parca aburul cald facea efect mai bun...

mersi lali, folosesc ulei de menta de la fares, si miroase tare in camera, pun cate 2 pic pe batistuta, si d´aia tot am avut parte de noapte fornaita cu 4-5 trezeli

sei chiloteii is mai scumpi nu¿, dupa cate tin eu minte de la Dani, is pt potty trainig, si cu cat creste vruncu mai mare, cu atat e mai scump produsul noi am folosit huggies pull ups, dar pe la 2 ani

sa fac linte¿ sa fac lasaña¿

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, nu as fi crezut.Dar fructele le papam in pat si legumele in scaun.Nu inteleg de ce nu vrea sa pape fructele in scaun...

Ai facut comanda de pe Bon Prix?Am uitat sa-ti ,zic ca daca vrei rochite de plaja dau de luat pe acasa la 40 lei merita sa dai banutii pe ele.Ca la banii astia altele mai bune la material nu sunt.


T ce mai face?Ce mai papati?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Racheel ce bine papati .Tot intr-o ora? Pe a mea dupa 15 min o apuca nervii si nu mai vrea sa deschida gura.
Portocala cum i-o faci? Mai sunteti constipate?
Noi azi am papat un mar mic la abur + un sfert de banana.........cam 100 gr. Legumele le mancam tot cu banana ........70-100 gr.
Noaptea treziri cu plansete avem si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Lali, scrisesem intr-un mesaj anterior:

"Vreau sa va intreb ceva.
Eu de luni, de cand nu am putut sa-i mai dau sa suga, ca nu mai sta acasa :((( m-am muls dimineata si seara, marti i-am dat sa suga seara, miercuri m-am muls iar dimi si seara.
Laptele l-am congelat.
Pot sa ii dau acest lapte, sau nu e ok daca m-am muls doar dimi si seara, ca a stat prea mult in sani si nu m-am muls mai des?
Ma tot ciondanesc cu soacra mea, care imi zice ca nu-i ok, eu zic ca e ok, dar am spus sa va intreb, ca stiti mai bine.
As vrea sa nu intrerup inca, nu sunt pregatita si daca tot am lapte...mai mulg cam 125 ml dimi si 125 ml seara, nu e mult, dar eu zic ca-i bun.

Rog sfaturi si pareri. Va multumesc anticipat si va pup."

E bine ca s-a inteles pana la urma. Da, era vorba de soacra mea, care si aseara cand l-am alaptat mi-a spus ca oricum nu mai vrea, ca se intarca singur, ca de ce ii mai dau?
Altceva nu am ce sa-i reprosez, dar cu chestia cu alaptatul tare mi-as dori sa ma lase in pace....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Jade, nu as fi crezut.Dar fructele le papam in pat si legumele in scaun.Nu inteleg de ce nu vrea sa pape fructele in scaun...

Ai facut comanda de pe Bon Prix?Am uitat sa-ti ,zic ca daca vrei rochite de plaja dau de luat pe acasa la 40 lei merita sa dai banutii pe ele.Ca la banii astia altele mai bune la material nu sunt.


T ce mai face?Ce mai papati?


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





pana la urma am facut comanda....am luat o rochita si o bluza
rochita trebuie sa vina zilele astea , bluza peste vreo 2 sapt
sunt tareee curioasa cum sunt

T ce sa faca , bine face , ieri a fost la o petrecere la Mc si a plans cu lacrimi siroaie
cu papatul , are zile si zile , ieri a mancat ff prost , azi a mancat bine , cam 150 de mar cu caise ,sa vedem ce face cu legumele
de la galbenus nu i am mai bagat nimic nou
maine o sa i dau carne de pui , apoi spanac , dovleac placintar

eu inca nu i am pus in legume ulei sau unt
trebuie ? de care sa i pun ?

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

camady da tot intr-o ora o ora la fructe, o ora la legume...

Portocala o fac suc si il pun in banana.
A facut kk cred eu de la portocala.


Jade abia astept sa-ti vina produsele si sa-mi spui parerea despre ele.

Eu anul trecut am comandat 2 rochii cand am fost gravi si un as-a scamosat si este buna de purtat pe acala si la cealalta i-a aparut o gaurica.Eu cred ca asa a fost cu o gaurica.


Am vazut si eu 2 rochite una cu 40 lei si cealalta cu 30 lei. Merg de plaja.

Mergi la inceput