Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lenaaaaaa ,la cat mai multe lunite Maiei,sa creasca mare si sa fie sanatoasa
Ce.-a trecut timpul ,esti deja la jumatatea primului ei an de viata
Cand incepeti cu papica ?




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ionela.. u am ingrosat bretlele deci nu e un simplu material, nu ma taie pe umar sau omoplati ci ma doare cumva mijlocul spatelui, avand tendinta sa ma cocosez insa pt plimbari f scurte la magazin imi drag
Am da tun exemplu cu grisul, poaate fii orez, eram curioasa de modul de preparare..
EU i-am dat gluten... dupa 6 luni, cojita de paine de casa si biscuiti, si mai nou covrigi de buzau (care contin apa, sare, drojdie, faina) si oricum ii moflai nu mananca

OANA.. cioco neagraa este si in alte magazine, gen CORA, Carrfour, cu 80 %..
initial am zis ca nu ii dau cereale cu gluten, insa dupa ce i-am dat Bisc Organix fara sa stiu ca au gluten si am vazut ca nu ar nimik, ce ar mai conta sa ii dau fara ..?

EU vreau sa incep sa ii dAU cereale pt ca in 3 sapt a pus 100 gr , poate nici macar, dupa ce a slabit 100 .. , clar divrsificarea nu ne prieste, cine zicea ca LM nu e bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Alayna , are si fotomodelismul asta partea lui buna. Se misca mai repede pt ca e usurica.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei , am incercat cam toate sortimentele de cioco neagra numai ca asta de la lidl imi place cel mai tare..are gust de cacao adevarata (nu stiu cum sa iesplic)

Bine ca e ok cu glutenul Ela. eu cand ii dau cate ceva nou asa imi tzatzaie curu'...


Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LALI.. si noi suntem rele manacatoare , cu Laptel de vaca si eu am aceasi dilema, insa cica branza, untul au mai putina lactoza, fiind consumata si de cei cu intoleranta la lactoza...
MIe una nici nu imi plac grisul, ci orezul cu lapte, o sa ii dau cand va fii cazul orez praf cu lapte.. indulcitul cu banaana, nu am auzit dar f faina ideea,.. si mai stiu si de budinca de orez cu mere [pkI

CAMADY LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALA multumesc, dupa cum am zis //grisul era doar un exemplu, nu o sa ii dau
E mult mai usor cu titi, diversificarea asta e bataie de cap , insa trebuie sa invete si ei sa pape la un mom dat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei , am incercat cam toate sortimentele de cioco neagra numai ca asta de la lidl imi place cel mai tare..are gust de cacao adevarata (nu stiu cum sa iesplic)

Bine ca e ok cu glutenul Ela. eu cand ii dau cate ceva nou asa imi tzatzaie curu'...


Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


In prostia mea , sustineam ca Organix nu au gluten, si pana m-a luminat NAtalia eram linistita , insa deja trecusera vreo 5 zile si vreo 3 biscuiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei , am incercat cam toate sortimentele de cioco neagra numai ca asta de la lidl imi place cel mai tare..are gust de cacao adevarata (nu stiu cum sa iesplic)

Bine ca e ok cu glutenul Ela. eu cand ii dau cate ceva nou asa imi tzatzaie curu'...


Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


In prostia mea , sustineam ca Organix nu au gluten, si pana m-a luminat NAtalia eram linistita , insa deja trecusera vreo 5 zile si vreo 3 biscuiti

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



bine ca e ok. nu mai conteaza acuma

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Ce prajituri faceti de PAste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Ce prajituri faceti de PAste?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Pasca adaptata dupa reteta de tarta cu branza dulce.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

ati vazut masterchef marti? am facut mancarea aia coreeana de i-a dat pe spate pe chefi. e geniala!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput