Aspirante optimiste(782) Felicitari andreeaalina !

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Daca tot s-a deschis subiectul de analize imunologice, dati-mi si mie un sfat, din toate cele trecute pe prima pagina nu am facut homocisteina care tine de trombofilie si din cele imunologice am facut doar micoplasma, ureaplasma, chlamidia, astea au fost recomandate de doctorita, iar acu 2 ani cred am facut hepatitele B si C si au iesit negative, oare ar trebui sa fac si celelalte analize imunologice?
Eu m-am gandit ca daca atat mi-a dat doctorita atat am facut, dar am mai citit si daca exista ceva pot da probleme, oricum nu am bani acum, sper sa mai strang ceva si in saptamana de dupa Pasti sa imi fac PAIurile si mutatia factorului XIII ca sunt mai importante decat imunologicele si dupa ele daca trebuie si astea oi strange cumva din dinti sa le fac, daca tot am inceput distractia.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Unde ati fugit toate?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Mie si toxoplasma mi se pare importanta. Bine eu le-am facut pe toate pe partea de imunologie si mai pot fi adaugate la lista leptospire, brucella.


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/2 zile, Magne B6 2/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mersi Mimi.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Tocmai am avut o cadere de calciu sau ceva de genul asta. Daca nu eram pe scaun cred ca picam.
Poate tensiunea prea mica sa dea asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

Salutare fetelor!!!
Imi cer scuze ca nu am mai intrat, dar am avut-o pe mama in zona si am petrecut mai mult timp cu ea. azi a plecat...si sunt tare trista, dar sper sa treaca.
Miha...am vazut ca intrebi de mine...iti multumesc! am mai intrat zilele trecute,dar foarte scurt. Luna asta nu stiu daca voi avea cele 2 liniute...m-am certat un pic cu sotul meu exact in ziua in care trebuia sa bagam mare, de la o prostie evident, si am ratat momentul. Asta e! Poate o sa fie luna viitoare, mai ales daca reusesc sa fac rost de pregnyl...Cine stie? Poate ies gemeni!!!
rad eu rad....dar cred ca nu stiu ce-mi doresc! macar unul sa fie,da numai sa fie!
Dupa cum am avut ovulatia z16(test ovulatie pozitiv)Z18 corp galben(deci a fost), ar trebui sa vina musafirii exact in sambata Pastelui...parca asa se calculeaza: de la ovulatie inca 14 zile. si ar fi un CM de 30-31 zile. asa e sau gresesc?
daca nu vine iepurasul cu doua liniute...poate o fi ziua mea cu noroc...atunci ar trebui sa prestez!
Pupici la toate....m-am cam intins tura asta!

Mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Mica eu zic sa nu iti faci griji ca nu ati prestat in ziua corespunzatoare, inainte cu o zi- 2 cred ca ati prestat asa ca ai sanse, asta zic eu, oricum gigeii traiesc mai mult timp.
Cine intreba de tensiune mica da poate da ameteala ca si lipsa de calciu, bea o cafea sau un pic de vin rosu, si eu aveam tensiune mica in trecut si cu vin rosu am dres-o, nu ca sa devin alcoolica asa cate 50 de grame pe zi, acum vad ca e buna.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Mihaela, multumesc pt raspuns. In general am tensiunea mica (9/4), dar nu am patit asa ceva niciodata. Mi-e cam rau astazi asa cu totul...astenia de primavara probabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Tocmai am avut o cadere de calciu sau ceva de genul asta. Daca nu eram pe scaun cred ca picam.
Poate tensiunea prea mica sa dea asa ceva?



si eu am probleme cu tensiunea....o cafelutza mica dimineata si o sa te simti mai bine! la mine asa functioneaza! te pup si multa sanatate!

Mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Eu declar Z1 si sunt f. bucuroasa de data asta, nu mi-ar fi placut sa concep in luna cu varicela. Pup pe toate si spor la treburi.



Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamantul tau.

Mergi la inceput