Aspirante optimiste(782) Felicitari andreeaalina !

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Lorena poate ai dreptate referitor la oras, noi cand am fost anuk trecut in concediu ne-a placut mult ce am vazut, acum vorba ta am fost turisti si am vazut doar ce era de vizitat, atunci chiar glumeam ca e foarte frumos si daca ar fi sa putem vinde apartamentul cand moare baba ne-ar tenta sa ne mutam incolo, dar nu exact in simbiu, noua ne-a placut mult Ocna Sibiului.
Acum de am avea bani sa ne descurcam aici, sa vina el timpul cand putem face ce vrem cu apartamentul si ne hotaram atunci, poate il mai renovam putin si ramanem aici, ceea ce nu cred, sau vindem si plecamin judet, vrem sa ne facem o casuta dar nu putem strange nimic pentru pamant, in ultimul timp e greu tare de bani si la noi, doar cu un singur salar.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

moni nu se face acest gen de analize pt lapaoscopie
inainte de laparo se face hemograma, sideremie, ca, mg, ar trebui si coagularea, examen cardiologic pt anestezia totala etc
adica din astea banale
daca ti-a facut si histero atunci era nevoie de un ex bacteriologic al secretiei vaginale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Moni si mie mi-a facut analizele de sange inainte de laparo, mi-a scris pe iesire ce si cum dar nu inteleg nimic, o sa intreb doctorita cand merg la ea. Si miemi-au facut si secretiile si PAP si la astea imi scrie sa revin dupa rezultate dar nu scrie cand, o sa intreb tot asa doctorita cand pot trece sa iau rezultatele.
Miky despre durere si eu am avut-o cateodata dupa ovu, dar secretia urat mirositoare nu stiu ce sa zic, spalata cum a zis moni cu apa si bicarbonat si daca in trece in 2-3 zile dute la medic.
Moni, Miky voi ati avut ciclu mai abundent in prima luna dupa laparascopie?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86

miky si eu am dureri din astea, e normal
cat de secteretie daca miroase si daca are culoare mergi la un examen bacteriologic


Asa am sa fac, mai am astazi un ovul de luat si daca maine tot asa se prezinta sun la dr ca sa merg sa imi fac analizele.

Lore sti cumva la mycoplasma luata din sange daca au vreo relevanta rezultatele.

IgG 0.86 <0.8 negativ, >1.2 pozitiv, 0.8-1.2 echivoc
IgM 0.79 <0.8 negativ, >1.2 pozitiv, 0.8-1.2 echivoc

la IgG este rezultatul subliniat deci este ceva si nu stiu cum se interpreteaza.



Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

asa e miha, e greu tare...
dar nu-ti recomand sibiul

asta am zis ca centru si imprejurimile sunt frumoase dar sunt si alte aspecte foarte importante care lasa mult de dorit...

si crede-ma am vazut locuri si mult mai frumoase decat zona asta...gen brasov-valea prahovei, parang, retezat, semenic, cazane, cheile nerei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Miha acum mi-am adus aminte ca am avut o mestruatie foarte frumoasa adica fara cheaguri si un rosu curat si abundent


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Miky eu micoplasma am facut-o din secretie, IGg ti-a iesit putin peste limita cum a iesit la mine chlamidia, normal ar fi sa repetam peste 2-3 saptamani, asa scrie pe buletinul meu, deci nu se stie clar daca ai sau nu.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

da miky, este subliniat pt ca se afla in afara valorii normale, de referinta

la tine este echivoc

adica nu pot spune nici ca este negativ dar nici nu iti pot confirma ca e pozitiv

oricum sunt anticoprii cu memorie, adica nu ai mycoplasma acum

poate ai avut in trecut, de mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Multumesc Miky, fara cheaguri e si la mine, dar abundenta, foarte abundenta fata de alte dati, macar azi vad ca imi e putin mai bine, nu imi mai este asa rau.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Miha, Lore va multumesc mult! as vrea sa le fac si din secretie dar nu acum ca nu prea am bani , poate dupa Paste.


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi
3 Inseminari nereusite

Mergi la inceput